Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Navrh boxu pre Peerless 830846

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

Téma: Navrh boxu pre Peerless 830846

Zdravím,
už konenče mam tento reproduktorik.
A potreboval by pomôcť ohladom simulácie reproduktora pre box.
Už som sa niečo pokúšal vo WinISD, ale neviem vôbec mi to nejde, charka nieje nikdy rovná a ked hej tak dľžka nátrubku je desiatky cm. Rozhodol som sa pre bassreflex alebo strbinu, ale tá je ohladom výpočtou a konštrukcie pre mňa španielska dedina. Takže ak by sa ma niekto ujal.... dakujem

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

oo by bolo dobre aj napisat co s nim planujes. ci sub alebo 3p a podobne....
ja osobne si myslim, ze je vhodne skor do subu a to 4th bandpasu alebo s pasivom, co by ale navysilo investicie...

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

Můžeš nahodit simulaci, jak bys ladil ten BP? Celkem mě to zajímá.
Já bych šel do pasivu, to repro po tom přímo volá, resp. neuměl bych udělat tak dlouhej BR v tak malý bedně...

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

ja osobne by som ho naladil takto
http://shade.szm.sk/bp.JPG
citlivost sice nic moc ale zatazitelnost 150W takze na pocuvanie doma vykonu az az....

(upravil Zorg 13. 6. 2009 14:23)

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

Podle mě to repro má na víc. Totiž na "míň" big_smile Pokud to má být na kino, proč se připravit o vršek (LFE jde ke 120Hz), resp. dolů by to taky šlo poslat víc.
Já osobně bych šel do pasivu, to repro po tom přímo volá (v relativně malym objemu půjde nízko), resp. neuměl bych udělat tak dlouhej BR v tak malý bedně.

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

a na co by měl jít tak vysoko? Většina lidí to stejně na 50-60hz uřízne....dolu to ale moc nejde

Web

(upravil Zorg 13. 6. 2009 18:44)

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

Na co tak vysoko? Já ke kinu bych to nechal - nebo o ten hořejšek pásma prostě přijdeš? (pokud je v L+P obsaženo to, co v LFE, tak by to nevadilo. Ale principielně nemusí. Nebo některý revy to umí poslat do obojího.)
Ten výstup z WinISD - to jakože takhle naladěný pásmo bude o -1.5dB pod nominální citlivost?
Prostě s pasivem se v menší budce dostaneš níž a bude to citlivější (imho, zkusím sim).

EDIT: chvíli jsem si hrál, 40l, 2 pasivky 265g big_smile
Snad to nemám úplně blbě:

http://thumbnails16.imagebam.com/3891/ab2baa38901735.gif

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

copak by nedostal do 60 litrový bedny 12cm rouru dlouhou 80cm? lol minimálně štěrbinu po obvodu bedny by udělat šla

Web

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

dik, chalani že ste sa zapojili.
Repro pôjde samozrejme do subu, bandpass radšej nie, už len na zložitosť.... Tie pasivky ma celkom aujímajú, len kde teraz na Sk zohnať a aké.
Prvá símulácia v BP je trochu dosť vysoko ladená, aspon na tých 30Hz ak by sa dalo.(vyhybka je senior, subsonic=30Hz).

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

Bandpass! Nejúčinnější a nejlevnější řešení v nejmenším balení. A zvětši přední komoru, klidně na úkor zadní.

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

Zorg nevim no, hrát by to tam sice mohlo, ale u SW mě vždycky zajímalo jak hraje pod 50 a ne nad 50HZ. To je i plus minus frekvence, kde to vždycky dělim, takže by mě to fakt netrápilo. Ten pasiv urciteni spatnej napad, ale ten BP se mi zdá jako super řešení. Hlavně nemusí kupovat pasiv, kterej taky neni nejlevnější.

Web

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

Ja by som najradšej išiel do štrbiny. Ak pasív tak Peerless 831481, len tu nie je jednoduché ho zohnať.

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

Neviem či na to idem dobre, skúšal som nejaké simulácie pre bassreflex
http://img3.imageshack.us/img3/8540/22465912.th.jpg
dlžka natrubku 32cm a priemer 10cm, konce zahnuté.

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

Chcem sa spítať ešte či je potrebné, nutné alebo vhodné umiestniť elektroniku do samostatnej komôrky pri použití bassreflexu.

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

nutné to není, ale většinou to pomůže kvůli utěsnění, pokud bys měl silnej kus hliníku adobře by jsi utěsnil škvíry tak nevidím problém, proč tam tu komoru dělat. subáč ofukováním ti bude chladit elektroniku

Web

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

ok, tak to spočítam bez komôrky a spravím nejaký nástrel boxu...

(upravil dodik 28. 12. 2009 18:49)

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

Takže ako sa pozerám na posledný dátum tak som si dal pekne na čas. Konečne som sa ktomu dostal a znova nasimuloval v LspCADe s pomocou Toma.
Dnes som spravil nákres v autocade, objem 50l, bassreflex ladený 30,5Hz (F3=31,5Hz), plocha bassreflexu je 78,54cm2 a dľťka 41cm.
http://s1.postimg.cc/199V5i.jpg

//simulácia pri 28Vrms(100W), aj tak je výchylka membrány trošku za hranicami, a to je len 100W, tak to keby sa dalo ešte upraviť...

Na stiahnutie strojársky výkres.
http://rapidshare.com/files/327083237/P … er_box.pdf

Možno ešte zmením vnútorný objem, pretože som nezarátal objem koša/magnetu reproduktora a objem elektroniky(toroid, kondenátory).
//UPRAVIL SOM OBJEM NA 55L PRE KOMPONENTY KTORÉ BUDÚ V BOXE, teraz by to malo byť úplné

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

BR z vnitnří srany víc zaobli a hlavně to buď zakonči dál od zadní stěny nebo to protáhni víc nahoru.
třeba jako já
http://img191.imageshack.us/img191/8585/01122009725.th.jpg

Web

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

ono tá medzere je ešte pokračovanie toho bassreflexu, pretože samotná doská má 40cm, ladené to je na 41cm, a hrúbka dosky 32mm predľži celkovo BR na 43cm, čím sa ladenie posunie ešte nižšie. Konce asi teda zrežem pod 45° uhlom.
Inak nádherne spracovaná ozvučnica, ja výstuž nebudem mať, možno hranolčeky(podľa situácie).

Re: Navrh boxu pre Peerless 830846

zas tak nádherný to nemám, ale dík, určitě bych doporučoval udělat pořádnýzaoblení a né nějakých 45°. když přidáš ještě malej hranol ke konci BR mezi dno a záda tak uděláš jedině líp. uvědom si, že když už pos**š štěrbinu tak s tím už moc nenaděláš.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Navrh boxu pre Peerless 830846

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£