Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 14 z 17)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 17 »»»

RSS

Příspěvky [261 až 280 z 327]

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Hlavne si k tým bedniam  sprav akustiku .Ja som mal prepad na 50 hz 20 Db a na 75 pik 15 Db. Mňa už akustické upravy vyšli pomaly viac ako bedne (atlas comp.)
Pomôcka :
http://www.hunecke.de/en/calculators/loudspeakers.html

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Jojo smile. Je to škoda že to máš v tak malý cimře, bo to nejde pořádně osolit smile.
Ale jinak taky musím Kubu pochválit, byl jsem u něho, i když tak 2 měsíce zpět, na poslechu a fakt super, dovolil mi pustit si mé testovací cd a bylo to velmi působivé (kdybych tak měl prachy a čas, holt všechny statisíce cpu do profi sad). Zvukově opravdu pěkné. Dovedu si to představit ve velký místnosti řádově 8x10m spolu s 21" nebo i 24" subem.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

nevím co si představit pod 21" nebo i 24" subem ... zaprvé si myslím, že motat k těmto bednám nějakej sub je nesmysl, akorát by to ztratilo charakter a přesnost a částečně i prostorovost. jsou to bedny na doma, nevím proč z toho chceš dělat něco na výrobu hluku. Kromě toho charakter reproduktoru v tomto obřím rozměru co píšeš je úplně jiný, tvrdý PA nemá s tím co je v Atlasech nic společnýho.
navíc to je děsně povrchní takhle něco říct - rozměr repro je u subu asi tak vypovídající, jako říct, že je to auto sportovní a že má dvoulitr...
apropos osolený to bylo docela dost, nevím až kam bys to chtěl hnát. pořád si uvědom, že srovnáváš zvučení koncertů na ohromném PA s něčím, co je kus nábytku, je to do pokoje a má to hrát i potichu, což PA neumí ani kdyby ses ukormidloval na mixáči k smrti...
Vojto, to nemá bejt nějaká buzerace. Ale docela mě překvapilo jak můžeš plácnout takovouhle subwoofroidní hrůzu... smile)))))))

(upravil Vojta 1. 12. 2009 23:34)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

No nezlob se na mě, ale to vůbec. Ovšem pro spoustů lidí je PA jen výrobna hluku a nic jinýho, protože nemaj/nechtěj slyšet takový aparát i potichu a leckdy nastavenej daleko líp než kde jaký "kus nábytku":-).
Mimochodem PA dokáže bezproblému zahrát i potichu, jen jste ho neměli možnost takhle slyšet. Ale hádat se nebudu, já se pohybuju u PAčkek, který maj hodnotu přes 20 mega.
Ono od té velikosti basovky je myšleno, že taková basovka zahraje patřičně hluboko s určitým tlakem, mimochodem bylo to myšleno na doplnění nejnižší basové složky ve velké místnosti, přeci jen máš je v hrozně malý místnosti tak nemůžeš vědět jak se to bude chovat například v místnosti 8x10m kterou jsem zmínil a neříkej že dvě dvanáctky budou stačit. Nechci tlak, ale pěkný vykreslení, a sám (bubeník) víš jak kopák tlačí.

Pokud by zbyl čas dovezl bych klidně jednu celou stranu aparátu (22ks vršků+ 16 basovek, vše D/B) a postavit to někam na louku a můžeme si hrát. Ale až se to tu zase rozjede ve smyslu že PA je nahovno a nejlepší PA je KV2 tak to už nemá vůbec cenu.

A ještě jedna věc. Hladina SPL ve zvukařské věži je u rozumných zvukařů i nižší než naplno vytavený hifi budky. Nemůžeš to brát jen z pohledu že v první řadě se ti trhá triko a proto to tak řve všude, máš jen pocit z toho jak to hraje plně že to je moc nahlas a neposlouchatelný. Holt vidíte PAčko jen jak rozhlas ve škole roll

Já se zvukem živím, nemám čas na kecy a nějáký píčoviny, postavím, nazvučím a hraju, vemu za to prachy a někde jinde zase znova. A ne pořád laborovat nad něčím. Nad tím laborovali mistři od kterých jsem si ty bedny a mašiny koupil. smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Soustavy jsou na svém místě,basák jde velmi hluboko,není důvod to něčím doplnovat a zhoršit celkový přednes.předpokládá se somozřejmě kvalitní silný zesík.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Ne, nemyslím to nijak zle. Každopádně Kuba má krásně hrající velké bedny, které mu ostudu určitě neudělají a dá se na ně poslouchat takřka všechno, i když starší rock to reprodukovalo moc pěkně.:-)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Benazi- s tvojí poslední větou 100% souhlasím. Kvalitní a silný zesík, a to Kuby soňák????spíš neee

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Jste cvoci, ale je to krásný, chtěl bych to slyšet, vůbec si budu muset někam zajet, něco poslechnout, protože mě to všechno tady začíná nějak zajímat... Jinak smekám! Super!

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Dovluji si se zeptat na nějakém drobnosti.Nevím jestli se špatně dívám,ale nikde jsem neviděl průřez vodičů použitých v cívkách,mno a dost mě zařáží použití el. kondenzátorů.Jinak super

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Další dotaz putuje na feritová jádra,bezohledu na dělící f. bych je raději nepouzil,kdyžtak železivé jádro je to znát na zvuku možná při dělení okolo 200Hz,bych to překous.Připadá mi to nejslabší článek,tohoto projektu,je škoda ztrát v cívkách a zkreslení které ve výkonu předvede ferit.Jinak není to ani kritika ani nic takového,škoda že se tu nedá udělat dohoda že kdo co umí nejlépe ten to druhému vyrobí,pro některé projekty tak 50% plus.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Jsem tu nový člen prosím,neberte to jako moooc velkou troufalost.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

To jde poznat, přečti si pravidla a obzvlášť 12ku a oprav si to.

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=2

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Viděl bych to na nějaký psychický blok-odpor k feritovým cívkám?

Feritové cívky se používájí převážně u basáku neboli středobasu k vůli zachování citlivosti rapra,je to plnohodnotná součast výhybek,uchem nepostřehnutelná věc,a drát na cívce volíš podle odporu cívky.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

To jádro tam za jistých okolností slyšet být může. Ale při výkonech, odpovídajících hlasitisti nenarušující statiku Kumbajzova paneláku, asi opravdu ne smile

Web

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Taky to nevidím jako problém, ono například 8mH na vzduchu před basákem už něco je i rozměrově, nemluvě o ceně.
Příklad z lautsprechershop: 8.2mH 0.32ohm 3.0drát rozměr v mm 151x120x106 cena: 174,50EUR. Samozřejmě, kdo chce doma onanovat nad cívkou potřebuje jedině vzduchový a to všechny smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

přesně tak,dobře si to vystihl.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Radši než ferit vidím "I" jádro ale taky si myslím že to tady je i vzhledem ke zbytku konstrukce O.K.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Dík (Antonio) za pravidla.Pistole nad dotazem,alespoň pouvažoval "I",tak to vidím i já,pokud nebudeme uvažovat nad vším tak se to tu zasekne.Jo a co pánové ty kondíky?!Když vezmu cenu projektu nějaká ta cívka a kondík je prd.Mno a stárnutí třeba elektrolitu,zmněna kapacit?!

(upravil opamp 11. 2. 2010 10:29)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Zdá se, že se tu objevil další Učitel smile

Jistě, každý může poskládat třeba 200u z MKP od Bennicu a mít to opravdu ultimátní smile
Máš ohledně stárnutí elektrolytů, použitých v tomto projektu, nějaká konkrétní data? Nebo jen tradovaý názor "elyty jsou vždy a všde fuj"?

Web

(upravil pistole 11. 2. 2010 11:28)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

K použití bipolárů:
samozřejmě stárnou (ztrácejí kapacitu) to ano , ale kvalitní velmi málo. Například timerobberovy skajlajny měly bipoláry opravdu velkých hodnot a po čase (skoro 20let) zratily ani ne 10% hodnoty. Není zas takovej problém po 20 letech vyměnit pár kondíků za pár stovek.
Pokud jsou ty kondy navíc použity jenom jako kompenzace impedance, tak bych se na to, vzhledem k tomu jaké Q má daný obvod, úplně vybodl. Tož tak ....
Jinak samozřejmě sériový kond bna středech bych raději viděl vyskládaný z oněch benniců co zmínil opamp (stejný timerobber to udělal a je to za a) velmi hezké a b) velmi dobře to hraje. Kdo jse kdy viděli timerobberovu práci tak asi víte o čem mluvím smile .

Příspěvky [261 až 280 z 327]

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 17 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£