Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 44]

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Kdyz chci zapojit autozesilovac doma pres PC zdroj tak jak to mam zapojit +12V vetev ma zlute kabely a -12v ma jeden modrej ale nevim kam zapojit vstup REMOTE aby se mi spustil zesilovac je na to nejaka finta?? budu rad za kazdou radu..;)

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Zapoj to na +12V a -12V větev a možná přijde i kouzelník který ti dá do zubů. Co takhle si změřit výst. napětí toho zdroje? Anebo to zapojit mezi žlutý a černý protože to je jediné místo kde je 12V které potřebuješ.

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

lol   .....a pak taky spojit zelený s černým aby jsi vůbec něco naměřil smile

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Hlavně nechápu, k čemu je to dobré. Ty PC zdroje jsou většinou hrozně měkké. Kdysi jsem měl doma tubu od dexona s vestavěným zesem. Zkoušel jsem na to hodit ATX zdroj s téměř dvojnásobným deklarovaným výkonem a nehrálo to ani z 1/10 tak jako v autě.

Prostě auto-zesilovač patří do auta.

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Že to nehrálo jako v autě nebylo nevýkoným zdrojem, ale právě tím, že to nehrálo v autě a tudíž nevznikal šílený hrb někde kolem 60-70Hz.

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Nehrálo jsem myslel, že reproduktor nešel do výchylky. Jakmile jsem přidal hlasitost, tak to celé jaksi chrčelo, pak nakonec odešel zdroj. smile Myslím, že o hrbu se tady mluvit nedalo.

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Pokud to byl nějaký starý AT zdroj který měl něco naběháno tak se nedivím že umřel. Stejně tak nelze zatěžovat neznačkové zdroje ani polovinou jejich výstupního výkonu protože to dlouhodobě nesnesou a shoří. Stačí se podívat na zátěžové testy s žárovkami.

Jenže když už člověk takhle řeší zesilovač tak je jasné že nemá 550W zdroj za 2500kč který snese krátkodobě špičku třeba 650W. Tímhle je třeba se řídit a ne 250W AT zdroj zatížit 300 watty.

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

mr.garisson napsal:

Ty PC zdroje jsou většinou hrozně měkké. Kdysi jsem měl doma tubu od dexona s vestavěným zesem. Zkoušel jsem na to hodit ATX zdroj s téměř dvojnásobným deklarovaným výkonem a nehrálo to ani z 1/10 tak jako v autě.

O čem to proboha mluvíš? Spínaný zdroj do počítače že je měkký?? yikes

Spínaný zdroj je naprosto dostatečně tvrdý,takový 500W zdroj je schopen dát na 12V větvi přes 25A,což na průměrný autozes naprosto stačí.
Problém je pouze v tom,že ty zdroje počítají s rovnoměrnějším zatížením větví,pak bývá problém že při zaížení 12V větvě vyskočí na ostatních větvích napětí nad limit pro OVP...
Jinak,viděl jsem již několik tzv. "jukeboxů" kde je přesně takto zvuk řešen: Počítač s klasickým ATX zdrojem,na 12V větvi pověšený autozes a je to.
Jediný rozdíl mezi tím autozesem na ATX zdroj ia v autě je  v tom,že v autě je lehce přes 14V,zatímco v PC bude ve špičkách lehce pod 12V,proto to možná nedávalo deklarovaný výkon-svědčí to IMHO o jediném-ten zesilovač byl pěkný shit,možná i jen s IO.

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Kouzelnik neprisel ale dik..;) A vstup REMOTE??

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Z počítačového zdroje se dá odebírat z 12 V maximálně cca půl jmenovitého výkonu. Na víc není stavěný ( vinutí, diody, kondy... )
Tak si spočítej jaký by musel mít jmenovitý výkon. Navíc málokerý zdroj se chová korektně při proměnné zátěži.
Sám jsem si užil své když jsem předělával AT zdroje na žhavení výkonových elektronek. A to jsem potřeboval jen 10 V cca 8 A.

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

DJ_Rix napsal:

O čem to proboha mluvíš? Spínaný zdroj do počítače že je měkký?? yikes

Ano, ATX zdroj je na 12V měkký, jelikož je stabilizovaný většinou jen podle hlavní +5V hladiny.
Bez odběru na +5V je provoz dokonce problematický, zdroj může i relaxovat.

(upravil DJ_Rix 30. 6. 2012 21:44)

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Vážně? smile  Bavme se tedy o zdrojích posledních cca 5-8let,ne o starých vykopávkách starších 10 let. V dnešním moderním počítači je 80%-90% odběru pouze a jenom z hlavní 12V větve,neb většina klíčových napájecích zdrojů je nastavitelných z biosu a je napájených z 12V větve. (CPU,RAM,NB,GPU)

Netuším tedy o jaké měkkosti 12V větve se tu hovoří,ale například u mého zdroje Corsair 620W při skokové změně doběru na 12V větvi o 15A dojde ke změně napětí o 150mV.

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Provoz autozesilovačů na zdroji z PC považuju za hodne hodne provizorní. Známej, co tenhle balast prodává si nechal udělat pořádnej zdroj, aby to mohl na krame ukazat a stejne to nehraje nic moc. Ono autozesilovače jsou v mainstreamu jen zdroje kraválu. O kvalitě nemůže být řeč. Tak proč se tím zabývat? Protože je Frenkýmu je 16 a neumí si sehnat brigádu?

Web

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

DJ_Rix napsal:

Vážně? smile  Bavme se tedy o zdrojích posledních cca 5-8let,ne o starých vykopávkách starších 10 let. V dnešním moderním počítači je 80%-90% odběru pouze a jenom z hlavní 12V větve,neb většina klíčových napájecích zdrojů je nastavitelných z biosu a je napájených z 12V větve. (CPU,RAM,NB,GPU)

Netuším tedy o jaké měkkosti 12V větve se tu hovoří,ale například u mého zdroje Corsair 620W při skokové změně doběru na 12V větvi o 15A dojde ke změně napětí o 150mV.

Na to jsi přišel sám ? nebo ti to nasral do hlavy nejakej jinej debil ?
Spravoval jsi někdy nejakej ten moderni matherdoard ?
Odkud táhne třífázovej step-down pro CPU +1,5V (nebo i méně) výkonový napájení, aby z něho udělal tu přirozenou 1/3 ty pako ?

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Sám kecáš voloviny, proč si radši neověříš jak to opravdu je než začneš nadávat? Moderní desky berou napájení pro CPU z 12V větve. Třeba můj zdroj Seasonic X-460 Fanless dá to 3,3V a 5V větve dohromady max 100W, zatímco do 12V  456W. Proč asi? Můžeš si to přečíst klidně na wikipedii, troubo. By mě zajímalo, co že za moderní matherdoard jsi to opravoval - nějaký PC XT nebo AT?:-)

(upravil danhard 1. 7. 2012 2:17)

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

A proč by to mělo být PC XT, AT ?
ATX zdroj neměl žádnou tu 4 pinovou  GND/+12V kšandičku, to je zdroj ATX-P4, nebo ATX12V ty hňupe smile
A co se týče stability +12V a jejích poklesů, tak jsem musel vyměňovat hodně zdrojů právě proto, že měly blbě regulaci od +5V a při zatížení +12V napětí padalo, takže zabírala podpěťovka na HD, napájení CPU to nevadilo.

ps. nějaký MB, který jsou P4, mají pomocnej přívod +12V a přitom mají měnič z +5V tu mám taky a nejsou víc než 2 roky starý. +12V je tam jen jako pomocný napájení pro buzení fetů.

A máš pravdu, spravoval jsem teď několik průmyslovejch ATX desek, asi byly pro tebe moc starý, když je vyrobili, tak jsi ještě asi chcal do plenek, ty měly napájení CPU odvozené měničem z +5V a na tom moderním šrotu, co se mě tu pracuje to má ze čtyř jediná.
Pokud to ale vy debilové budete posuzovat jen z pohledu těch dvou zdrojů které vlastníte a asi nic jiného neznáte ? (já naopak neznám ty vaše zdroje), tak je to všechno úžasné.
Autor dotazu ale asi nechce použít zdroj za 3k, ale nějaký šrot za 300, takže mu ta vaše moudra moc nepomohou.

(upravil DJ_Rix 1. 7. 2012 10:41)

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Vašku,chtělo by to se méně chovat jak hulvát a občas refreshovat informace,pokrok v PC sféře jde mílovými kroky. Žádná moderní deska v desktop PC nemá napájení měniče CPU z 5V větve. A jestli o nějaké víš,dej vědět označení. Jediné kde je to možné,jsou ty tvoje speciály co spravuješ,tam nemám ánung,ale troufám si tvrdit že pár deskotpů jsem už viděl a rozhodně ani jeden z nich neměl napájení z 5V větve.
(to že ten měnič z 5V umí u s pousty desek bežet je věc druhá,pak jde ale doprdele účinnost)

To že si pamatuješ starý ATX a první ATX P4 zdroje s posraným L494 a v zapojení polomost neznamená že se to používá dodnes,většina výrobců tohle řešení kopla do prdele už před 6-8 léty. smile


EDIT: Malá citace z wikipedie:

ATX12V standard

As transistors become smaller on chips, it becomes preferable to operate them on lower supply voltages, and the lowest supply voltage is often desired by the densest chip, the central processing unit. In order to supply large amounts of low-voltage power to the Pentium and subsequent microprocessors, a special power supply, the voltage regulator module began to be included on motherboards. Newer processors require up to 100 amperes at 2 volts or less, which is impractical to deliver from off-board power supplies.

Initially, this was supplied by the main +5 V supply, but as power demands increased, the high currents required to supply sufficient power became problematic. To reduce the power losses in the 5 V supply, with the introduction of the Pentium 4 microprocessor, Intel changed the processor power supply to operate on +12 V, and added the separate 4-pin P4 connector to the new ATX12V 1.0 standard to supply that power.

Modern high-powered graphics processing units do the same thing, resulting in most of the power requirement of a modern personal computer being on the +12 V rail. When high-powered GPUs were first introduced, typical ATX power supplies were "5 V-heavy", and could only supply 50–60% of their output in the form of 12 V power. Thus, GPU manufacturers, to ensure 200–250 watts of 12 V power (peak load, CPU+GPU), recommended power supplies of 500–600 W or higher. More modern ATX power supplies can deliver almost all (typically 80–90%) of their total rated capacity in the form of +12 V power.

Because of this change, it is important to consider the +12 V supply capacity, rather than the overall power capacity, when using an older ATX power supply with a more recent computer.

Low-quality power supply manufacturers sometimes take advantage of this overspecification by assigning unrealistically high power supply ratings, knowing that very few customers fully understand power supply ratings.[1]

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

No do... vy ste vsichni chytry az to neni mozny..., ale aby nekdo poradil me troubovi co se vtom nevyzna jak zapojit autozesilovac z PC zdroje, tak ne a bez ohledu jestli je to kravina nebo ne.  Vim ze musim vytahnout 12V vetev ta byva zluta a normalne cerny draty. Ale prostredni vstup (REMOTE) ten mam zapojit jak?

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

DJ_Rix napsal:

To že si pamatuješ starý ATX a první ATX P4 zdroje s posraným L494 a v zapojení polomost neznamená že se to používá dodnes,většina výrobců tohle řešení kopla do prdele už před 6-8 léty. smile

I dnes si můžeš koupit takovýto úžasný zdroj
http://www.czc.cz/eurocase-supersilent- … 32/produkt
při zatížení jen +12V hladiny spadne výstup na +10,6V při 5A, trochu lepší je to při zatížení +5V/1A, potom to jde jen na +11,4V.
Uvnitř tě nečeká nic jiného, než ten obligátní půlmůstek a sdružená výstupní tlumivka, regulace podle +5V, PFC pasivní, které tu měkkost jenom zhorší.

Co je úžasného v zapojení u té většiny ostatních výrobců ? tedy kromě aktivního PFC, které se chová jako předregulace.

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Když si někdo koupí eurocase, tak ať se potom nediví. Kup si posranej 300W fortron z aukra za kilo a nepoklesne ti to o víc, než 200 mV. Plně souhlasím s Rixem, dnešní počítače z 5 V větve napájí pár obslužných obvodů na desce, zbytek jde z 12V (moje deska má už i přídavné 12V napájení pro sloty PCI-e). Pokud má zdroj více "větví", tak je jednoduše všechny spojit a je, ochrana se tak obejde. Dokonce jsou některé (Enermax MaxRevo) zdroje řešeny i tak, že mají ultrasilnou 12V větev, schopnou dodat stovky ampér a napětí jako 5 V nebo 3V3 se získává pomocí DC-DC měničů.

Jak jsem říkal, kup si fortron z aukra, spoj několik žlutých drátů, to máš +12V, zem je logicky černá. Zelenej drát spoj s jakýmkoliv černým a je to.

Příspěvky [21 až 40 z 44]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£