Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 44]

Téma: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

potřeboval byc poradit,stavím repraky a potřebuju zesík,přemýšlel jsem že bych koupil autozesilovač a nějak ho zapojil do normální zásuvky..noa právě jeslti to nějak jde???abych ho mohl úpoužívat doma a ne v autě....???každému díky za radu

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Jenom takový dotaz - jaký je důvod?

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

je to levnějši..chápeš je mi 16

a možna bych nějakej starší dostal...normalní zesíky sou pak už dost drahý

(upravil intel4ever 18. 2. 2009 15:56)

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Musel by sis udělat zdroj, kterej by tě vyšel orientačně na 500-2000 podle toho jak výkonej bys chtěl.
=blbost

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

taky mě jednu dobu napadala možnost auto zesilovače na doma
určitě by to šlo udělat i bez zdroje +12V. stačilo by zjistit jaký napětí je za měničem a do toho přivízt odpovídajícíc napětí z normálního zesilovačealespoň by bylo o jednu transformaci napětí míň.

Web

(upravil intel4ever 18. 2. 2009 16:03)

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Napiš si do bazaru určitě ti někdo něco nabídne i dejme tomu za litr.
OT: Já myslel že autozesilovače mají prostě šváby dělaný na 14V viz třeba TDA2005.

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Inteli, to maji ty levne sracky. Cokoliv rozumneho uz ma menic a klasicky tranzistorak v AB nebo nekdy digital.

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Aha, díky za objasnění.

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

zaleží jak výkonný by ten zesilovač byl, ale podle mě nejlevnější by bylo kdybys ten zesilovač připojil na zdroj od PC. PC zdroj má většinou dobře dimenzovanou 12V větev

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Bych koupil nějákej transiwatt za vosum stovek, když bych měl jó prachy poslal ho sinklérovi na tuning a za trojku zesilovač jak víno..

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Tak se zkusím vetřít, pánové smile

Transiwatt TW600CD s novými kýbli Nippon Chemicon 15G / 50, plně funkční. Zvukově nejlepší transiwatt, bohužel "jen" 2x 30 W do 4 (sinus). Více mailem, ať to tu nezasírám přespříliš.

Web

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Pokud to máš na doma a neplánuješ s tim ozvučovat nějaký byť domácí kalby tak do něj jdi a vyser se na autozesíky. Pokud si teda ten transiwatt budeš moct dovolit.

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

díky moc všem...no já zkusím tedy mrknout po nějakých normálních zesíkách..jj pravda stavím něco na kalby ale ještě nikdy jsem nastavěl tak jsem zvědaví jak to dopadne...reproduktory si objednam asi tvm,nejsou to žádný sráče,ne???:-)..a já určo ještě nějaky rady ještě budu psát..n diky moc!!

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Tak ja ted doma treba taky jedu na autozesilovačich big_smile mam 3.. vlastne to bylo prvni co jsem si z muziky poridil,pak prisly bedny,pak auto,druhy zesilovac..pak vsechno do auta, i tak jsem si koupil jeste treti big_smile  kdyz sem ho mel za 1000-1500.. proc? pac jsem jeste nevedel co to je hifi big_smile a taky proto že jsem mel dostatecny vykon na nejen-domaci poslech (nemluve o moznostech nastaveni kere mi zadny bezny zesilovac nenabidne -2ohm,mustek,4kanal,ruzne nastaveni zisku-pripojeni subu pres laditelnou propust atd.) a za smesne penize. Kdyz zesak k bednam tak uz zrovna neco kvalitnejsiho.. tak za 10 urcite a to jsem driv proste nemel..
Krmeni jednoduche,mel jsem pujceny upraveny PC zdroj,ale o dostatecne dimenzaci bych s ohledem na prurezy vodicu moc nemluvil.ano doda proud ale takovyma zvonkáčema to pekne hřalo kdyz uz tomu človek trochu naloží..pak jsem ho musel vratit, poslouzila autobaterie,idealni,ale dlouho nevydrzi a musis si hlidat at ji moc nevyšťávíš a pravidelne (a dost casto) nabijet ..baterie odešla(mela 5let a pres zimu zamrzla v aute) .. nastesti mam zadarmo poskladany aspon slaby zdroj a hraji i ted.. presne tohle jsem taky resil a premyslim na tim opet taky, bohuzel je prave pravdou ze ten zdroj byť jednoduchy (trafo o dostatecnem vykonu,dostatecne dimenzovany mustek a dostatecne velke filtry-kondenzatory,krabice,svorky a je to vse.) taky bude nejake penize stat
Ale pokud budes mit zesak zadara nebo dost levne myslim si ze kdyz sezenes zdroj do 1500, ..nevim ale za 3tis. se podle me neda dost dobre sehnat hrajici a vykony zesilovac (vychazim z vykonů,4x40-50w, 2x120w/4ohm/mustek beznych autozesilovacu),ktrey by navic nabidl vyse zminenou univerzalnost (pro ukazku- 2kanaly mi krmi 3pasmove bedny,druhe 2 kanaly pres propus 2x8"TVM, nebo jsem mel v mustku 8ohm 12" Hertz) .
Omlouvam se,trochu jsme se rozepsal,ale snad ti to nejak pomuže big_smile

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Myslím, že jste oba rovnocenní čuráci a nemáte si co vyčítat...

Web

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Vždycky platilo : Bez peněz do hospody nelez ! Radši sbírejte motejly....

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Power of Bass: Jenom bych ještě chtěl vysvětlit kde se vezme bez měniče z napájení 12V těch 50W, když už tu píšeš jakej výkon Tě zajmá, určitě mi vysvětlíš i kde se vezme.
Jinak za 3000,- jsem popsal řešení výše a přehraje to ty Tvoje autozesy jak nic. Ono se autozesilovačům neříká auto-zesilovače jenom tak. Ony budou asi určený do auta a pro kterýkoli jiný použití jsou nevhodný. Chce to napřed přemejšlet a pak bastlit, protože to co tu prezentuješ musí bejt hnusnej slepenec, o napájení AT nebo ATX zdrojem zesilovač. Už se to tu řešilo milionkrát a pořád příjde někdo jako ty a začne plácat nanovo.

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Kde se vezme ze zesilovače (napájeného 12V) a bez měniče 50W? Nevím, zeptej se TDA1562Q. smile

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

U toho švába to vychází z vnitřní topologie. Dá ale opravdu 50W sin do čtyrech? Asi ho budu muset ze zvědavosti koupit a potrápit.

(upravil little 19. 2. 2009 20:49)

Re: Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Ano dá. Minulý rok (když jsem ještě byl na střední) obhajoval spolužák maturitní práce sestávající ze subwooferu JBL "nevímco" dvanáctipalec se zesilovačem pro tohle monstrum právě z TDA1562. Učitelé byli dost přísní, měření bylo podmínkou. Jemu se podařilo změřit THD i maximální výstupní napětí, které zhruba těm 45-50W odpovídalo.

Příspěvky [1 až 20 z 44]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zapojení autozesilovače do normalní zásuvky doma

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£