Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 28]

(upravil Vašek 28. 12. 2008 12:53)

Téma: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

Ahoj,
chystám si postavit nějaké (co nejmenší, ale kvalitní) efekty do dom. kina v sestavě 5.1
Předem jsem brouzdal webem a zalíbila se mi dvoupásmová kombinace PL14WJ09 + XT25SC90.

Mohl byste mi někdo prosím pomoct s návrhem výhybky pro tyto měniče? Hodil by se mi i návrh výhybky s těmito komponenty pro centr ve variantě 2x PL14WJ09/4 + XT25SC90. Aby výsledná impedance všech byla 8ohmů. Bude to budit H/K AVR-445.

http://www.madisound.com/catalog/produc … ts_id=1138
http://www.madisound.com/catalog/produc … ts_id=1679

Pokud dokážu postavit tyto repra, pokusím se postavit dva sloupky dopředu osazené SS 18W/8545-K00 + Vifa XT25TG-30-04.

Jo a chystá se teď nějaká další hromadka z Medisoundu?

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

na dalšiu si zas pôl roka alebo rok pockáme smile

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

a máš ty repráky už doma ?

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

Nemám. Vše se přeci musí naplánovat dopředu. Myslíš, že se dají špatně sehnat?
Chci mít projekt komplet, než začnu něco kupovat. Zamlouvá se ti výběr?

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

výběr není špatný - je to taková "xavian Mia" . sehnat se dají právě v xavianu nebo madisnu nebo BMM , ale navrhovat se to bez repráků nedá , teda dá ale blbě....
a návrh výhybky levný nebude... musí se to změřit , nasimulovat,  vyzkoušet, doladit (v tomto pořadí a nic se nedá vynechat ) .

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

MPR3XT: http://www.lautsprechershop.de/hifi/ind … mpr3xt.htm

Pod obrázkem máš i úplný PDFko, bez velkých změn by se dal TG30 nahradit SC90, ale když už to máš takhle na podnose a chceš TG30 použít i vpředu, není nad čím váhat.

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

mrkni na tohle:

http://www.troelsgravesen.dk/VifaPL14WJ+XT25TG.htm

ruzne DIY repro

Web

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

Pánové, moc hezký odkazy. Díky moc. Použiju tu TG30.
Snad se tu za nějaký čas pochlubím finální podobou satelitků.

(upravil pistole 29. 12. 2008 1:23)

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

postav si toho troelse je to lepší projekt , Koukám že to tam pověsil předevčírem... "soudruzi z východního německa " nemají ty projekty tak pečlivě navržený.

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

Díky, právě od troelse mám už delší dobu vybraný ten projekt s tím ScanS a Vifou. Pojedu podle něj.
A díky za doporučení.

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

Zpráva i pro ostatní a myslím si že mluvím i za dawsoa.

Vzhledem k tomu že Troels navrhl bednu která podle mne má excelentní poměr výkon cena je přiměřeně veliká jako regál a navíc z laciných a dostupných měničů které půjde jen velmi těžko překonat v daném rozpočtu. 
- Nečekejte od nás že vám budeme navrhovat ptačí budku této kategorie. Zde máte perfektně zdokumentovaný projekt s excelentním poměrem výkon cena. Pokud chcete malou dvoupásmovku solidní kvality, postavte si tohle a o nic jiného se nepokoušejte !!
Výsledek bude vždy horší.

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

Ano souhlas na 100% taky nechápu proč lidi co neuměj udělat svý od píky pořád něco vymejšlej když je to prakticky hotový... to mi vysvětlete? touha mít originál nebo si věříte na lepší výběr měničů k sobě? Nemyslím tím teď tebe Vašku... píšu to plošně... dej na pistolníka... ten jako jeden z mála s vifama dělal takže ví co povídá.

Není co dodávat...

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

Teď jsem koukal, že Troels přidal ještě variantu D´appolito. Kdybych s tímto vláknem počkal asi týden, vůbec jsem ho nemusel zakládat smile)

Já jsem vejškáč vybíral právě podle Pistolníkových referencí. Prý na spodku patlá a Troels to dělí na 3,4KHz. Takže fajn a patlat snad nebude. Ten středobas mi byl zase sympatickej svou kmitačkou a tak. Jsem zvědavej na jeich zvuk... Dejte mi tak dva měsíce. Snad.

(upravil pistole 4. 1. 2009 14:15)

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

jj di do toho to apolitko bude hrát ještě líp

alternativou k tomuto projektu je pouze projekt z kovových středobasů stejné velikosti. se vhodným výškáčem. Takový ale moc k dispozici není neb je potřeba dělit nízko (napadá mne ten excell o kterém jsem mluvil a nebo skenspík s kovovou kalotou. To je ještě něco co by tv této cenovce mělo smysl.
Co se charakteru zvuku týče tak kovu bude sedět nejvíc klasika a jazz a papíru bigboš a folk. Nicméně oboje bude navzájem křížem použitelný.

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

Takže jsem si chvíli psal s Troelsem a výsledek? Dnes mi od něj přišly hotové výhybky. Jsou fakt velký (vzduchová 3,9mH je fakt mazec smile a v appolitku je cívka 1.00mH 0,18 Ohmů, taky pěknej macek...)

http://s4.postimg.cc/h8pf7jrjt/1337_obraz028.jpg

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

To se divím, že ti to dělal... kolik koštovaly?

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

Celkem to šlo. Poslal mi to i se dvěma Vifama PL 14 a dvěma TG30.
Kdybych to koupil u Xavianu, tak mě to bez výhybek (a bez pošty) vyjde na cca 7800Kč.
Já platil 325 Eur (bez pošty). Takže mě tyhle tři výhybky přišly asi tak na tisícovku. A to je luxusní, na to co tam je za cívky a komdy (jenom ta 1,00 mH ve fólii (na fotce vlevo) stojí na netu 50 Eur). Ve svým projektu má 3,9 mH cívky na železe. Mě tam dal obří vzduchový. Je hodnej smile A udělal to fakt hrozně rychle.

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

A nekoupils jsi náhodou to, co měl na stránce Sale? Jinak to bude samosebou špičkovej projektík. smile

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

Já jsem mu právě psal, že koupím ten prodej. Napsal mi ale, že už je pryč, ale jestli chci, že mi postaví nové. Liší se to jen těma cívkama. Ty původní měly to železné jádro. A tu jednu výhybku pro appolito mi dělal prý z toho, co mu doma zbylo. To appolito myslím ještě prodává.

Re: Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

Tomu se říká good business smile

Příspěvky [1 až 20 z 28]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výhybka pro Vifa PL14WJ09 + XT25SC90

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£