Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výstupní relé při zapnutí nesepne

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 62]

(upravil little 11. 10. 2008 13:39)

Téma: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Zdravím. Mám zesilovač, který jsem si ihned po zakoupení dokurvil tak, že ho pravděpodobně nedá dohromady ani velmi zkušený servisák s pětadvaceti lety praxe. Bohužel příliš moc hřál, tak jsem ho opět "odtunil". Zhruba týden chodil naprosto bez problému, postupně jsem si na jeho zvuk začal zvykat. Dneska však přišla sama od sebe studená sprška. Zapnu zesilovač a výstupní relé (chránící reproduktory proti SS napětí nesepne). Proměřuju tranzistory, nenarazil jsem na žádný vadný. Odpojil jsem tedy napájení koncového stupně (budiče, koncové tranzistory...) a relé už spíná, takže problém je na 100% v této části zesilovače. Vypájel jsem koncové tranzistory a budiče před nimi, abych si ověřil, zda v tomto místě není chyba-není. Zkoušel jsem také proměřovat napětí na výstupech IO, který je před budiči a koncovými tranzistory. Tam kde, je u výdovů napsáno 0V jsem naměřil napájecí napětí zesilovače - přesněji -50,8V (SS) na všech těchto vývodech. Je tedy napětí, které je ve schématu zaznačeno bráno vůči GND, nebo proti nějakému jinému bodu? Byl bych samozřejmě radši, kdyby si na mně někdo našel chvilku a nějakým způsobem mě navedl, ale vzhledem k dřívějším zkušenostem s tímto fórem budu rád, když mi do tohoto threadu aspoň někdo něco postne. Na peníze taky nikoho nenalákám (těch má evidentně každý spoustu). Prostě a jednoduše, poraďte mi prosím někdo. smile

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

A co je to za zesilovač ???? Proč taháš nějaké trandy odněkud a cosi měříš, jaké bylo napětí na výstupech konců před OR ?

Jinak se obávám, že ne každý se chce hrabat v čemsi nějak rozvrtaném sad

Web

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Sendy, Ty bys měl chvilku? Rád bych tomu aspoň hodinku, možná dvě věnoval, přestože bych mohl dělat jinou, výdělečnou činnost.

Chápu, ale myslím, že je něco špatně, když nabízím královskou odměnu, která dosahuje poloviny ceny zesilovače. sad

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

http://leteckaposta.cz/309315000

(upravil sinclair 5. 10. 2008 16:03)

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

A vidíš to? Tohle ti přeju - kdybys nebyl držkatej a umíněnej jak soploš, už jsi ho mohl mít ode mě upravený i nazpět. Dobře ti tak. Já bych si za ty peníze, co jsem za to chtěl, chatu na Sázavě asi nekoupil, ale tys mohl mít klid.

Web

(upravil little 5. 10. 2008 16:05)

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Ano, jsem umíněnej, držkatej, mladej kterén, tak se v tom teď budu muset vrtat sám. sad

EDIT: Tady o peníze nešlo. Tady šlo jen o Tvůj přístup, už jsem Ti vysvětlil, že mě nasírá, když mě někdo ignoruje.

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Přestaň se v tom rejpat jak študent v píči, zabal to a expres to sem naval. Než to dojebeš víc, než je zdrávo.

Web

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Děkuju, ale slib mi prosím, že se mi nebudeš vysmívat, jak jsem to dokázal dojebat.

(upravil sinclair 5. 10. 2008 16:19)

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Já to mám ve zvyku akorát u takových lidí, jako je Kotisa, Federman, Vlček a podobní.
Před zabalením sundej všechny knoflíky a dej je vedle nebo lépe dovnitř zesilovače, utáhni reprosvorky, jestli jsou tam šroubovací a dovnitř dej papír s úpravami, cos proved ty, ať vím, kde začít. A přepošli mi ty maily, ve kterých jsi psal, co všecko a za co jsi měnil. Pořádně obalit bublinkama a utěsnit v krabici, ať se ani nehne.

Edit2: úplně nejlepší by bylo dnes to zabalit a zítra to ráno dát na poštu jako obchodní balík, tam je doručitelnost 24h, takže by to tu bylo v úterý dopoledne.

Web

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Knoflíky už jsou sundané od té doby, co mi zesilovač přišel z DE. Posílat je, myslím, ani nemusím-ty si tam naštěstí dokážu dát sám. Poslal bych Ti to bez horního deklu, abys to pak nemusel pracně odšroubovávat.

Zase tolik na to nepospíchám. Je možné, že si najdu čas až zase v pátek. Každopádně se to budu při nejbližší vhodné příležitosti snažit odeslat.

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Co vyletovávš konce, když nic nehoří ? Co je blbě přeci zjistíš právě v tomhle stavu. Jsi neskutečný šulín, a na dálku už k ničemu radit nehodlám, v předchozím pokusu to bylo dosti únavné.
Zabal to, pošli to sinclairovi, dej mu pár stovek vydělat a pak už do toho proboha nelez !

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Asi by Leoš měl použít svářečku a zavařit hrany krabice + ucpat všechny otvory.

Web

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Hlavně to pošli i s krytem a pevně utaženýma šroubama, jinak to pošta rozbije!!!

Web

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Ne, takhle zabalené to ani pošta nerozbije. Ten kryt tam opravdu není zapotřebí... wink

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Dneska jsem tu krabici rozbalil.
Měl by sis zapamatovat, že mívám v 99,9% případů VE VŠEM pravdu a když něco řeknu či napíšu, tak to nedělám jen tak z prdele.
Přišlo to rozflákaný jak zákon káže, ty plechové bočnice jsou zohýbané a to všecko jenom proto, žes z mně neznámého důvodu odmítl se zesilovačem poslat i horní kryt, který to všecko chrání a ztužuje.
Desetikilový zesilovač posílat v papírové krabičce jako od Tatranek je taky dobrej nápad...
Nechám to tak, mechanicky si to pak musíš zpátky doohýbat a nakurvit zase sám, aby na to kryt sedl.

Ovšem to, co je vevnitř - tak kvůli tomu jsem si domů zašel pro foťák, protože to musí svět vidět.
Ty fotky si uložím a vytáhnu je na tebe pokaždé, až zas dostaneš chuť někoho poučovat, nebo se s někým hádat.
Nechápu to. To, co jsem uviděl uvnitř mi vzalo dech, nikdy jsem nic podobného neviděl a to dělám servis nf techniky už víc, než pětadvacet let.

Proč jsi tak zničil tu desku?
Zkusím tomu věnovat nějaký čas, ovšem klidně se může stát, že to sbalím do krabice a pošlu ti to zpátky za cenu času, který jsem s tím strávil.
Zničit tak krásný zesilovač...

Web

(upravil little 10. 10. 2008 20:45)

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Co to meleš za nesmysly? Nedělej si ze mně legraci. Ten zesilovač byl zabalený v NĚKOLIKA vrstvách bublinek, takže pokud TOHLE nějaký poštěvák zničil, tak už nikdy nic, nikam posílat nebudu. A laskavě to nepiš do tohoto threadu, ale mě na e-mail. Do e-mailu jsem Ti napsal důvod, proč mi některé spoje odpadaly, narozdíl od Tebe nemám profi vybavení, ale pouze trapnou trafopájku, kterou pokud trochu delší dobu přidržíš na místě tak Ti tohle bez milosti udělá, to už radši ani nemluvím o tom, že jsem tranzistory třikrát měnil. Myslel jsem, že máme dohodu.

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Dohodu sice máme, ale já se rozhod ji porušit.
A jestli tenhle thread smažeš, tak jak to máš ve zvyku, zametat po sobě stopy jak liška vocasem, tak založím nový. To vážně svět musí vidět. A nedělám si prdel, je to zohýbaný jak starej okap.

Web

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Takže pán je vyděrač?! Nevím, čemu říkáš stopy. Příspěvky mažu pouze, pokud jsou OT. Všimni si v sekci Reprosoustavy v threadu o BW800D.

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Sinclaire já se ti divím...

Re: Výstupní relé při zapnutí nesepne

Postovni balik musi snest pad z metrove vyse na jakoukoliv stranu, nebot tak je s nim zachazeno.
Leosi fotky sem ! smile

Příspěvky [1 až 20 z 62]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výstupní relé při zapnutí nesepne

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£