Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

Zdar bylo mi doporučeno napsat sem svůj problém prý tu sou chytré hlavy smile takže tady sou parametry
dia 380 mm
Max 2000 Watt
Rms 1000 Watt
Xmax 25,00 mm one way
Fms 31,00 Hz
Res 138,40 Ohm
Re 2,00 Ohm 1/1 series
Qms 5,10
Qes 0,37
Qts 0,34
Rms 9,90 kg/s
Cms 0,10 mm/N
Mms 260,70 gr
SPL 91,10 dB
VAS 105,00 liter
Rp 26,00 Ohm
Lp 29,10 mH
Cp 1116,80 yF
Le 1,33 mH
výrobce udavá kolem 90L ale tím si nejsem jistý a už vůbec jaké nátrubky někdo mi to spočítal na 55L a druhý na 170L najde se tu borec který to opravdu spočítá auto bude stavěné na EMMu ne na db drag už jednu ozvučnici mám ta má čistých 65L a dva nátrubky 10na25 naměřeno bylo 45Hz ale spousta lidí mi radí přestavět na větší poradte mi prosím

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

Hmm, podle parametrů mi při rozumné zatížitelnosti a nízké GD (do 12ms) společně s důrazem na co možná nejmenší ozvučnici a nejhlubší basy opravdu vychází objem nějakých 60 litrů a ladění na 35Hz.

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

já ho mám ted v ozvučnici 79L a dva nátrubky 10na25 cm to znamená 75L sw má polde mě odhadem 5L takže mam čistých zhruba 70L na měření při plném zatížení sw  odladěno 45Hz ale ted teda pokud je ozvučnice ucházející tech 70L co mám udělat s nátrubky jak je naladit?

(upravil little 24. 7. 2008 22:39)

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

Podle mě by mohl stačit i jeden nátrubek, tu stávající díru bych nejspíš nějak zadělal a použil jeden z těch dvou bassreflexů-který bych zkrátil cca. na 18,5cm, čímž bych dosáhl naladění na 35Hz, ale rád bych znal i názor někoho zkušenějšího. Ať se prosím někdo z místních odborníků vyjádří...

(upravil hajnejzlesa 24. 7. 2008 22:58)

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

Ano to b ychtělo zapojte se další o to šlo aby se daly hlavy dohromady jinak rád bych zachoval dva nátrubky 1.vzhled 2. aby stíhal ten sw tlačit ven ten vzduch rád poslouchám nahlas a zdá se mi že bych ho jedním nátrubkem brzo poslal do věčných lovišt http://www.nissanclub.cz/graphics/owner … c00308.jpg

(upravil Zorg 24. 7. 2008 23:21)

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

Říká se, že bezpečný průměr nátrubku v cm bude zhruba odpovídat průměru repra v palcích, u tebe teda +/- 15cm. Ale z fotky koukám, že už stávající je docela roura...
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=15624#prvni

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

Ja osobne nemam tento typ meničov v laske kvoli velmi vysokemu Xmax čo ide na ukor presnosti a kvality ale v kufri auta je to defakto jedno. Suhlasim s Little, jden basreflex, ak sa ti nechce ho skracovať nemusiš ale ja by som ho ladil na 37Hz (subjektivne) v podstate +/- par Hz to je už jedno pri tomto repraku, ale určite lne jeden BR v tom boxe čo to maš.

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

Nechci rejpat, ale K15 má podle mých tabulek SPL ref jen 86,3dB.  Koukám že Bl není uváděno...

Web

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

takze podle vas by stavajici ozvucnice stacila jen upravit natrubky bud je prodlouzit na 40 a nebo jeden seriznout a druhej zadelat jen nevim jestli se bude stihat uchladit a jestli mu box bude vzhovovat kdyz vyrobce udava 90L

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

Uchladiť čo? big_smile

Bassreflex nie je ventilator na chladenie...

Web

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

Aha koukam ze napsal nejakej chytrolin chci videt jak dlouho by ti tento sw hral v uzavrence tohle neni tesla panacku de do neho min. 1kw a ten reproduktor se musi chladit pohybem membrany procpak asi u Carpoweru Sonic 15 ma u 110L  br ozvucnice 4 natrubky o prumeru 10 cm

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

Hajnej čoveče, ke chlazení cívky slouží ďoura skrz magnet a ty zamřížovaný vokýnka pod středičkou. Nátrubky foukaj z trochu jinýho důvodu.

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

to sice ano ja sem jen hloupej hajnej ale kazdej sw si nemuzes zamontovat jak chces jeden se hodi do uzavrenky jeden je vhodnej do br jinej si muzes namontovat magnetem  ven v mem pripade by odesel hodne brzo jako jednomu trouboj z nemecka kterej to chtel hodne na paradu

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

To je dávno známe, že k reproduktoru sa stavia bedňa podľa TS parametrov... roll

Web

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

tak sem si nechal poradit od jednoho borce a spočítal mě to na 75L a dva nátrubky 10 na 15 cm odlazeno na 50Hz co vy na to?

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

Proč zrovna na 50 Hz?

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

Aby mal 5dB hrb na 60Hz... lol

Web

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

no já sem koukal co mě poslal i křivku a nezdálo se to spočítal to tak že bych musel jenom zkrátit nátrubky a při tech 50hz by bylo dostatek tlaku a zbytečně by to nehučelo chtěl bych aby znát váš názor popřípadě zkušenosti na kolik to naladit rozhodně bych chtěl zachovat dva nátrubky

(upravil hajnejzlesa 4. 8. 2008 23:47)

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

prostě bedna co mám má 79L z toho se musí odečíst nátrubek a sw ted sem na 45 HZ při 2x nátrubcích 10 na 25 cm takže bych ty nátrubky musel prodloužit abych ji odladil níže ?

Re: stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

Rychlym odladenim vyjde box s objemom 70L, ladenie 37hz, co je BR 2*10cm dlzky 41 alebo 2*8cm dlzky 25cm.
BR skutocne NIEJE diera na chladenie repraku. Sice je mozne, ze ked donho budes dlho hustit a zohreje sa magnet, tak z trubky pojde teply vzduch, ale aj tak ucel tejto diery je uplne iny.

Repraku sa voli ozvucnica podla T/S parametrov a nie podla toho, aky ma prikon. Uzavreta moze byt pre repra s Qts od 0.3 vyssim. Teda aj tento skvost  je mozne dat do uzavretej nezavisle na tom, co si o tom myslis.

Este by bolo vhodne pomerat, ci su udane parametre realne, nie vymyslene.

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » stavba BR ozvučnice pro Spinner Audio K15

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£