Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Ultimátní audio zařízení (technicky, poslechově), bez ohledu na cenu..

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Ultimátní audio zařízení (technicky, poslechově), bez ohledu na cenu..

Zajímá mne Váš názor na různá top audio zařízení, která znáte a ke kterým třeba i "vzhlížíte", máte k nim respekt a třeba jste je i někde hrát slyšeli. smile

Téma první:- Slyšeli jste někdo hrát zařízení od této dle recenzí velmi sofistikované značky? A co si myslíte o jejím přístupu a filosofii k audiu?
https://www.sroll.com

Re: Ultimátní audio zařízení (technicky, poslechově), bez ohledu na cenu..

Slyšel, několikrát a vzdy mu to hrálo luxusně..

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece … sroll-epos

Web

(upravil stiglitz 26. 6. 2023 18:36)

Re: Ultimátní audio zařízení (technicky, poslechově), bez ohledu na cenu..

Slyšel v hotelu Don Giovanni. Tam se mi ovšem úplně nej líbily Fisher&Fisher. Bez debaty, a vlastně tam bylo pokaždé asi nejvíc plno.

Re: Ultimátní audio zařízení (technicky, poslechově), bez ohledu na cenu..

Srolla jsem slyšel na výstavě jednou, v kombinaci s repro Vivid. Nehrálo to špatně, ale zároveň to ani nebylo nic, z čeho by mi padala brada. Možná doma by to bylo jinak, na té výstavě ale ne.

Z čeho mi ale brada padala, a co je odpověď na otázku z názvu vlákna, je sestava Accuphase a Focal Utopia z výstavy v hotelu Don Giovanni v roce 1999 nebo 2000, už nevím přesně.
Tehdy jsem obešel výstavu s jedním svým oblíbeným cédéčkem ( Vivaldi: Le quattro stagioni - Gil Shaham, Orpheus Chamber Orchestra), a to skoro nikde nehrálo. Buď to bylo mdlé, nevýrazné, nebo úplně nepříjemné. Byl jsem smířený s tím, že to asi nebude moc povedená nahrávka.
Ale ten den k večeru už byl pokojík s Accuphase volný, a tak jsme s kamarády zapadli tam. Tehdy tam tu sestavu obsluhoval Andrej Jakovlev. Dal jsem mu ten disk, a požádal ho aby tam pustil šestou větu. V duchu jsem si říkal, že to asi nebude hrát ani tam, a že to bude asi trapas, ale jak už byl večer a na výstavě skoro nikdo, tak jsem si říkal, že to risknu.
Andrej Jakovlev stisknul na přehrávači tlačítko Play, a já slyšel nejlepší reprodukovaný zvuk svého života. Mně i mým kamarádům spadly brady, a nestačili jsme se divit co je na tom disku vůbec nahráno. Poprvé jsem slyšel jednotlivé nástroje, vzduch mezi nimi, i dialog houslí s violoncellem, kterého jsem si tam téměř ani nevšiml.
Tehdy jsem se pokusil rámcově spočítat cenu té sestavy, a vycházelo něco málo přes tři mega a přesvědčil jsem se, že Focal Utopia umí zahrát velmi dobře.
Zvláštní ale je, že když jsem po nějaké době byl v Brně u Jiřího Straky poslechnout Grande Utopie, tak už mě tolik neoslovily. Asi to bylo tím, že jeden stereo konec hrál míň než dva monobloky Accuphase M2000, a každý měl ještě svoji síťovou pračku.
Jo, a ještě jedna věc mě oslovila. Asi o dva roky později to byly první uzavřené elektrostaty na světě Stax SR-4070. Ty hrály snad ještě líp než Utopie s Accuphasy.

(upravil danhard 26. 6. 2023 23:49)

Re: Ultimátní audio zařízení (technicky, poslechově), bez ohledu na cenu..

Mě se ta filosofie rvát zákazníkům do palice 100mm voodoo hřebíky vůbec nelíbí smile

Já mám filosofii, jak to maximálně vochcat a přitom aby to hrálo jako SROLL cool

Re: Ultimátní audio zařízení (technicky, poslechově), bez ohledu na cenu..

danhard - dobrá filosofie, tu mám taky rád big_smile

Web

Re: Ultimátní audio zařízení (technicky, poslechově), bez ohledu na cenu..

Něco z High-end Munich. smile
https://www.idnes.cz/technet/audio-foto … -video_nyv

(upravil dawsoo 27. 6. 2023 10:48)

Re: Ultimátní audio zařízení (technicky, poslechově), bez ohledu na cenu..

Můj velkej zážitek č.1 je fakt už hodně starej, někdy z roku 1994-96 maximálně kdy jsem v hotelu Olšanka na Top Hifi nebo jak se to tehdy jmenovalo slyšel u Milana Slance vyladěnou sestavu topmodelů Audiosculpture a Leedh Nazca (cca kolem 1,4M v té době).Drahý lampy,gramec + CDP  a velmi netradiční bedny se zlatým okem.Tenkrát to odstartovalo moje párletý flaškový období a zálibu v Audaxech. Absolutně neseroucí živoucí prezentace,víceméně veškeré řidší akustické hudby jazz a komorní klasika ,byl to totálně narvanej pokoj kde se stála venku na poslech fronta,protože už z chodby to bylo něco zcela jiného než znělo v jiných expozicích.To mi jako jediiná věc utkvěla v hlavě dodnes. Jak bych poslech hodnotil dnes fakt nevím neb samozřejmě se člověk a jeho zkušenosti a ruku v ruce nároky a vkus vyvíjejí. 

Z věcí co stojí za zmínku co se mi líbilo ca 8-12let zpět ještě halcro,boulder,TAD... (ne na výstavách, ale v domácím prostředí na návštěvě)

Ohledně Luďka Šrolla zejména jeho ranná tvorba s jeho  tzv velkým chladičovým koncákem "ježkem" a epesníma LA Bednama Sroll Soundgarden. Novější věci mě už později neoslovily,zřejmě protože byly vždy použité neadekvátní bedny třetích stran.. (vivid,revel apod).A v tu dobu jsem měl sestavu dle mých měřítek na takové úrovni, kdy již výstavy byly pro mne jen spíše setkání s hifi kamarády kde mě už vůbec nic nepřekvapovalo,naopak jen více utvrzovalo že jsem s tím co mám spokojenej.

Není co dodávat...

Re: Ultimátní audio zařízení (technicky, poslechově), bez ohledu na cenu..

U Milana Slance jsem byl také, také mě hodně zajímaly ty Leedh Nazca. Lampáče už méně. Ale hrálo mu to (u něj doma) skvěle.
A tak mě nakonec oslovil Audio Sculpture Majuscule, který jsem později koupil.
Středy a výšky naprosto úžasné, basy bohužel ten aerogel úplně nedával. Nebo je aspoň nedával tím způsobem jako je zvládaly např. Wilson Audio witt nebo Watt/Puppy.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Ultimátní audio zařízení (technicky, poslechově), bez ohledu na cenu..

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£