Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Co do auta PA sub nebo hifi sub?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 36]

Téma: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

Zdravim,kamos chce do auta postavit nejakej poradnej sub,cena repraku muze byt max 6000.Jo a bednu muze mit traba 200litru nevadi ma velkej kufr.Uvazoval jsem nad perless nebo nejakou bejmu.Posloucha DnB a techno,takze aby to pekne tlacilo a mohutny bass.Dekuji za postrehy.

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

2x Emi Kappa 15 LF haha big_smile

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

Aha. Chtel jsem se tady rozpovidat na toto tema, ale redeji ne.

Ja si tohle vyresim jednou pro vzdy. Jakmile bude zprovoznen zbytek audia u me v aute, provedu hodne pokusu se suby pri stejnych okolnich podminkach, jeste jsem to neudelal a je to nutne.

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

Tak to by sis měl pořídit LTC, aby z toho nebylo spíš porovnávání aproximací.

Web

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

Checku super, ja uznavam, ze jsi genius, ale je vice cest a vice pristupu.

Ne jenom ten tvuj.

Ono je vlastne uplne jedno, jakej bas tam da, hlavne, kdyz tam bude mit LTC. Chudak joker (timto se mu omlouvam) se nic nedovi a bude se tu akorat zasirat thread. Tak jenom povim svoje a skoncim.

Za danych podminek je i porovnani toho, cemu ty rikas "aproximace" v podstate porovnavanim chovani holych bosych menicu v tom ci onom. Pouziti LTC neni v aute zrovna komfortni (napajeni, obvykle nemoznost zabudovani do kastle zesilovace, tedy nutnost dalsi krabicky, zrovna pro cloveka, pro ktereho je treba i zapojeni autozesu netrivilani problem.

Ano, my ubozi, kteri jsme jeste nenalezli viru pravou v dokonalost samu, zabyvame se obcas vecmi i jinak, nez se tobe muze libit. Chapu, ze tady ted TLC leti, ale ja VZDYCKY budu uprednostnovat svuj subjektivni pocit a vnimani nad grafy a cisly zkresleni, jakkoliv je povazuju za dulezite pro prvotni rozhodnuti, pripadne navrh.

A priznam se tady k tomu, ze pokud budu mit pocit, ze mi to hraje lip s kapacitatorem, tak ho tam budu mit prestoze vim sve a smal by se mi tu kazdy.

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

jojo, to je hodně ožehavý téma. záleží na tom čemu dává přednost. místu, ceně, hloubce basu nebo tlaku...
pokud si nechce usilovat o zdraví, tak 12" musí stačit, větší suby sloužej už k něčemu jinýmu, takže pokud chce větší nebo silnější, mělo by se vědět k čemu přesně to bude sloužit.

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

Přesně, sto lidí= sto chutí. Jestli já ještě někdy budu stavět sub do auta, tak už mám snad jasno. Revelator s pasívem.

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

Ježiš, pyčotuneři chtěj tlaky, takže PA...

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

Jako nebojte,zapojit par krabicek a zes umim taky,jsem uz postavil par beden s arn312,arm9408,arn226+arv3604 a nejaky ty zesi tw140,ten 200w s kd503 tda7294 v mustku.Nasimulovat ve winsd umim taky,ale ta svina me nemeri tu vychylku,nejak jem neco skousel s emi kappa15lf a perless,ale ta vychylka nejak nejde.Co rikate na tento: http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=82937 a nebo beyma power 12 nebo nejakou 15G40 nebo koupit 2*perless 12 xls skoda ze ty PA nejsou 4ohmovi akorat to B&C.

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

to že by byly 8Ohm, toho se vůbec neboj. jsou mnohem citlivější, takže si vysokou impedanci lehce vynahraděj. koukal bzch po co nejcitlivějších. třeba RCF.

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

Tak co jsem tak koukal mam vybrano,bud 15g40 nebo 15PS76 4/ohm hlavni vyhoda BC je urcite 4ohm, cena u obou stejna 4000,ale nemaj ho skladem v prodance tak tam napisu.Tady je zmerenej http://www.profirepra.cz/mereni/reprodu … 15PS76.pdf Nenasymuloval by to nekdo prosim,me se sere ten winisd a nejde me tam vychylka,nevim na nejakej rozumnej bas 40hz?

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

Muzu se skromne zeptat, kolik W (potazmo jake napeti) do toho repra pri sYmulaci te vychylky poustis? Nojo, ono pri 2.83V ta vychylka nic moc neni...

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

Není náhodou jedno jestli je to 4 nebo 8 ohmový reprák? Myslím že to byl Sinclair, kdo říkal, že pokud se použije 8 ohmový reproduktor, tak se tolik nezatěžuje v zesilovači měnič a zesilovač se schopen dodat prakticky stejný výkon jako do 4 ohmů. Je to tak?

(upravil Crashpc 18. 6. 2008 8:58)

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

není to vždy tak, ale může bejt. ono tam toho totiž je víc - třeba to že 8Ohm PAčka jsou silnější i citlivější než 4Ohm bratříčci. 15PS76 má parádní citlivost. když ho dobře naladíš tak 500W snese jako prd, a tobě pak praskne hlava big_smile

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

jokere: Jestli máš zájem, Hot.Shot prodává 15PS76! Nechá ti jí za 3k . Pokud máš nějaký dotazy nebo se chceš přímo domluvit, obrať se na jeho ICQ 202-019-6 osm tři .

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

hned bych do toho šel. teda já 15" v autě neuživim, ale... 2x v univerzálních subech už by se dalo dělat...

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

BR je v autě zkratovaný. 8Ohm verze reproduktoru, že je silnější? Já sem to zatím vždycky viděl přesně obráceně. Pokud to vypadá někde jinak, tak je v parametrech bordel celkově.

Web

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

check: pročpak je v autě zkratovaný? a proč má v autě stále stejnou výchylku jako na zemi vennku i když je zavřenej kufr? myslím že daleko víc rozdílu dělá třeba to když je basreflex malýho průměru a sereš do něj 500W. to se ti klidně o 5-8Hz při tom výkonu "přeladí".
ano, 8Ohm je silnější a citlivější. kde jsi viděl opak?

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

Michal #5: I kdybys porovnával třeba pět reproduktorů, které budou mít stejný Vd, tak by obecně bylo zvykem každý dát do jiného objemu a udělat mu jinou charakteristiku. Pak ale ruku na srdce, co takovým porovnáváním vlastně zjistíš. Budeš schopný říct, že jeden reprák, v jedné ozvučnici, s jednou charakteristikou byl lepší (byl prostě lepší, na nic konkrétního se pak člověk nezmůže), než druhý reprák, v druhé ozvučnici, s druhou charakterisitkou. Určit jednotlivě, který reproduktor, ozvučnice nebo charakteristika byla lepší se ti ale nepodaří. Pokud bys použil jakoukoli formu ekvalizace (v případě kvalitních reproduktorů je LTC nejschůdnější) a porovnával ve stejném, rozumném objemu ozvučnice, mohl bys objektivně prohlásit, který že měnič si získal tvoji přízeň.

Crashpc: Visaton, TVM, Dayton... nevím, kdo další vystavuje TSka 4Ohm verzí. S nižším Re se vždycky dosáhne silnějšího pohonu.

Web

Re: Co do auta PA sub nebo hifi sub?

pardon za papouškování:

Hubert napsal:

Nemám moc rád čtyřohmové verze původně osmiohmových reproduktorů (a to je přesně ten způsob,jakým většina vzniká).Bývají méně účinné,s horšími i ostatními parametry,závislými na Bl.Jsou i docela povedené 4ohmové repráky,ale i u nich je nemožné se dostat na laiky předpokládaný nárůst SPL o 3dB.Prvním důvodem je zesilovač,posledním pokles citlivosti způsobený termickou kompresí reproduktoru.Mezi nimi leží spousta dalších,hlavně všelijakých seriovými a přechodovými odpory způsobených ztrát.

Příspěvky [1 až 20 z 36]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Co do auta PA sub nebo hifi sub?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£