Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 8)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Měření LM3886 LaMa Mk2

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 151]

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Semic je podle mě OK.

A z toho potisku nedělejte takovou vědu, stačí když jde o různé serie nebo když se firma rozhodne přesunout výrobu z Šikmookova do Rýžožroutova.

Tím se dá vysvětlit i kolísavá kvalita, třeba i impulsní odezva, někde holt ty koďany na čipu umí přesně a jinde ne...

Takovej přesun výroby do jiný fabriky je vůbec sranda, to vám najednou léty odladěný design záhadně přestane fungovat atd.

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

ta doska tam levituje alebo akym sposobom je pripevneny IO na chladic?

Web

(upravil reeb 30. 6. 2009 13:51)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

všem vám vrtá hlavou ten dřevěný chladič smile šváb je přišroubovaný k chladiči, jak jinak...

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

na farnell se zeptejte sinclaira...

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Jaký teda trafo na spolehlivý (trvalý RMS) provoz do 4/8 Ohmů? Tzn. to reprezentuje 3,3 respektive 5,6Ohmů reálné složky impedance zcela běžně. Jak se naměřená limitace trvalého výkonu zhruba se zátěží mění?
Jak tedy udělat trafo - přepínání jako to mívaly starší zesilovače.

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Je to v datašitu, co mtam, není to si budeš muset změřit sám. Radši než odbočky na sekundáru si nech přimotat (pro přepnutí na 4 ohmy) přídavné závity na primár, budeš přepínat podstatně menší proudy.

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Pokud bude přepínat primár, tak si musí dát dost veliký pozor.

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

check je pozorný kluk.

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Ondro, jak nízké THD v celém akustickém pásmu se dá s LM3886 reálně dosáhnout při 40W@8R (napájení 2*35V stab.)? Netušíš, jestli se zkreslení se zesílením (poměr R5/R3) zvyšuje nebo snižuje?

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Miro, bude to o něco míň a určitě to bude subjektivě výrazně lepší do těch 8 ohmů... Koncový stupeň nebude dostávat tolik na prdel a nebude tak slyšet, že to je kvazikomplementár.

Se zvýšením zesílení roste i THD, je to typický "výkonový operák". Poroste ovšem i stabilita. Možná by stálo za pokus udělat to se ziskem desjme tomu 40-50...

Stabilizované napájení je ale zbytečný luxus, který Tě navíc okrade o hudební výkon.

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

a co to pravě naopak?  nastavit zesilení  na treba jen 5, místo 20 a předřadit tomu operák se zesílením 4 ?  bohužel jej nemám doma abych si to mohl odskoušet a podle datasheetu nejsem schopný posoudit  zda se to bude chovat stabilně  hmm

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Buď si jist, že nebude. Jinak by se to používalo. Pravda je bohužel taková, že už to výrobcem doporučený zesílení 20x je na hraně...

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Hlavně proč to měnit, THD o zvuku skoro nic neřekne..

Web

(upravil Klon 17. 1. 2010 13:02)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

To je už dost zjedodušený.
THD jako jedno číslo?THD na určité frekvenci? THD jako spektrum? THD v závislosti na frekvenci ?
V tom prvním případě ano, ostatní jsou ale myslím dost zásadní.

(upravil opamp 17. 1. 2010 12:02)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Honzo, jsou a nejsou... Lampáč MUSIC70 je měřením zřejmě "inferior" vůči vymazlenýmu DPA223, jehož sličné křivky jsem Ti posílal. A hádej, co si teď doma pouštíme radši... A to jsem na DPA každou změnu mezi jednotlivými verzemi velmi jasně slyšel, takže v uších úplně nasráno snad nemám.

Zas**ný flašky, uměj to s náma, utáhnou člověka na vařený nudli a už nepustěj.

Web

(upravil reeb 17. 1. 2010 13:34)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

THD jako číslo nic neříká, spektrum už je zajímavější..ale i tak je to statické měření. A jaké má THD reproduktor?
Dobrý soubor měření mají v Stereophile

http://stereophile.com/solidpoweramps/1 … ndex4.html

Web

(upravil Frank 16. 7. 2010 22:30)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Tak jsem dneska LaMy zbastlil, fláknul do kastle s chladičem a trafem AUJ 637 na prasáka a ono to funguje smile Pouštim to do ARS934 a hraje to asi tak nějak normálně jak jsem zvyklej s aurou. Účel monitoringu při nahrávání to určitě splní, ale teď mě to nějak nevzrušuje, po tom, co jsem poslouchal přes tejden... A pouštim si to tu potichu asi deset minut a i to pouzdro má asi tak pokojovou teplotu (35°C big_smile) což mě těší.

(upravil bubu1 16. 7. 2010 22:50)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Ahoj
To Opamp:
Na Dyiaudio celkem populární zapojení,jaký je prosímtě tvuj názor.
Pardon nějak tu nemužu dostat ten obrázek.

http://s4.postimg.cc/vd96fefjt/1054_revc1_1.jpg

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

To je to slavný "gainclone" nebo jak tomu říkají? Neslyšel jsem to a bojím se toho. LMko je samo o sobě se stabilitou tak nějak na hraně a tady je v nfb dalšího operáku.

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Koukám blbě, nebo to má přes 22p kladnou ZV???

Příspěvky [121 až 140 z 151]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Měření LM3886 LaMa Mk2

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£