Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 8)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Měření LM3886 LaMa Mk2

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 151]

(upravil wwsly 25. 5. 2009 12:00)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

jiku, jak napsal opamp. mirulu tam měl 30VAC,tj cca 40VDC do 4 a to lmko to vydrželo a vydrží,ale bude fungovat jako spínač  pro větší výkony smile
takže v tvém případě, když to někdo vrzne na 4ohmy, tak jen musí počítat s nízkým výkonem
pokud to budeš provozovat do osmi, pak non problemo

Web

(upravil opamp 25. 5. 2009 12:10)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Na normální poslech normální hudby normálním bělochem v normální domácí místnosti z normálních beden smile to bude s tím toroidem v pohodě. A díky vynikajícímu hudebnímu výkonu si budeš i zvukově libovat (aspoň Mirulu teda vypadal velmi spokojeně) smile

To LMko to vydrží v pohodě (předpokládám že použiješ chladič odpovídající oněm téměř 2x 100W) ale bude-li se cítit v ohrožení, začně periodicky limitovat a vypínat výstup.

Co takhle ještě jako doplňkovou ochranu hodit na chladič bimetaly třeba 70°C, které při přehřátí aktivují MUTE? smile

S trafem z AZS222 z toho dostaneš nějakých 2x 30 sinus.

Web

(upravil wwsly 25. 5. 2009 12:29)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

opampe, mluvíš tady o tom co má mirulu v subu?

O termostatnu do mute už jsem taky uvažoval, ale při hudebním výkonu od toho asi upustím. ono stejně při použití TF verze se chladič moc neohřeje díky velkému tepelnému odporu toho plastu, jak jsem taky zjistil.

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

ne, měl to na stereo, dal jsem mu k tomu takový vražedný EI trafo k vyzkoušení a on to provozoval snad rok.

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Díky.
On je to asi opravdu dost povedený šváb. Dělal jsem s ním taky, ale zatím nikdy jsem se nepřibližoval k mezním hodnotám.

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Ondro ... Když si vzpomenu, že jsem to tenkkrát cpal na 2x33V ef z trafa a k tomu bedny 2,9 Ohm ... to taky hrálo smile

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

zdravim vospolok, mozno som trosku mimo hru, ale uz niekto urobil nejaku final verziu ampu s LM3886, myslim tym so vsetkymi ochranami na vystupe? a povedzme aj seriovu alebo paralelnu verziu z 2xLM?
mam tych svabov doma este zopar a sam pocuvam na 6xLM (to som bol este maly a sprosty ked som to staval) ale pozeram ze na low end este do smeti nepatria...

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Pibi to má moc pěkný. Někde to tu najdeš.

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=5571&p=4 příspěvek #83

(upravil wwsly 29. 5. 2009 11:02)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

pokud nepotřebuješ stabilizovaný napětí tak si udělej nějakou jednodušší verzi, třeba tu opampovu smile , která by zasloužila menší úpravu

babakus: dá se to nasměrovat přímo http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=106065#p106065 stačí když klikneš na čas příspěvku a pak do odkazu zkopíruješ adresu z adresního řádku smile

zdeno, já jsem si pro moji potřebu trochu zjednodušil ty ochranny od kazatele a jsem plně spokojen.. příště to však udělám bez stáblů

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

wwsly, jakou úpravu máš na mysli? Jinak jestli se Ti do toho chce, pošlu Ti podklady v OrCADu a můžeš se realizovat... Pak to vystavíme na webu.

Web

(upravil wwsly 29. 5. 2009 11:34)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Opa, asi tak:
v layoutu orcadu neumím vůbec, trochu v simulátoru a o něco víc v eaglu.

úpravou jsem myslel pouze rozdvojení konektoru pro zem viz http://wwsly.sweb.cz/audioweb-upload/Ko … amamk2.png je to sice škaredě nakresleno, ale snad to vystihne lépe to co myslím, než jak to popisu.
druhá úprava by měla spočinout v přidání kondíku ve stupním filtru paralerně k příčnému odporu na desku, aby se nemusel letovat ze strany spojů, avšak jak sem se díval tak tam už není místo za současné situace, ale i to by šlo vyřešit nahrazení C4+C5 bipolárem a hnedka by tam bylo místo

chápu, že jsou to zanedbatelné věci, ale...

PS po státnicích jsem ochoten se realizovat i v orcadu smile

Web

(upravil sinclair 29. 5. 2009 11:47)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Už byste s těma švábiskama mohli jít někam...:-)
Možná to sem tak úplně nepatří, ale zdá se mi, že jako sluchátkový zesilovač je vynikající LM1875. Hraje to fakt jak z praku. Mám totiž osmiohmový velkomembránový sluchátka a má to nad nima dole perfektní kontrolu, švábisko se nahoře hrbí až někde na 160kHz, což myslím není tak úplně špatný..a v nouzi s tím jdou obstojně krmit repráky lol

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Je to rozhodně zvukově lepší jak řada tda20X0

Web

(upravil opamp 29. 5. 2009 11:55)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Když ono to Leoši fakt hraje dobře... líp než nepovedenej diskrét.

Jinak tomu co píšeš o 1875 věřím.

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

ty dlouhý cesty k blokovacím kondům mi přijdou jako ptákovina..

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Ba naopak, blokovací kondy jsou přímo u švába jak to má bejt. Opamp to má pěkně a promyšleně udělaný.

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

myslím ty od kondenzátorů do země

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

důležité je, aby to bylo zemněno do jednoho bodu, což je

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

: sinclair
http://www.shine7.com/audio/jeff.htm
když s tím pracuje Jeff Rowland, tak buď už se ta značka jenom tuneluje, nebo to musí fakticky hrát dobře, jiné vysvětlení nevidím...provedení je TOP - žádný omrd, když by už jen prodávali jméno, proč by se tak prcali s provedením ? Kdysi jsem četl, že Rowlandovi vyčítali, že má (vůbec někde!) v zesu za tisíce dolarů  TL084...Jeffův argument byl, že lze použít i levnou device, když víš jak a kde ji správně použít - nezdálo se mi to jako blbost, spíš jako že ví o čem mluví

Příspěvky [81 až 100 z 151]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Měření LM3886 LaMa Mk2

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£