Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 8)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Měření LM3886 LaMa Mk2

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 151]

(upravil opamp 18. 10. 2008 19:45)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Dawsoo: Ono je to LMko na hranici stability už samo o sobě, ať to je modul můj, EZK či Mecův... A mrdnout mu do celkový smyčky další prvky (byť jen sledovač) by už mohl bejt pořádnej průšvih.

Sinclair: Když jsme u těch jednoduchejch zesilovačů: Tranzistor na hlídání kliďáku považuješ taky za aktivní prvek (když by šel principiálně nahradit několika diodama v serii, ale pracuje se s ním líp)? A zapouzdřenej darlington je jeden prvek nebo dva?

Jik (#55): díky za milá slova, aspoň někomu tady nevadím smile

Web

(upravil dawsoo 18. 10. 2008 23:23)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Opamp a Sinclair:
To je mi jasný,blbě jste mě pochopili nebo jsem se blbě spíš já vyjádřil, spíš mi jde o to zkusit to Ondrou oměřit v zapojení, kde se neuplatní přechoďák (to je ten nenáviděnej chvost nahoru),ale čistě jen zkreslení vlastní vnitřní struktury... áčkem jsem myslel jen to elemko (ne konec za tim) = dát mu na výstup takovou impedanci kde jednoduše při žádným signálu prostě jen nedojde k zavření tranzistorů v jeho vnitřní struktuře..(ne žádnej odpor či zdroj proudu do výstupu ze šíny) . a bias těch 100mA dát až těm sledovačům s trandem na řízení kliďáku co by dělal předpětí pro ně ...zajímá mě to měření z jinýho důvodu = použití jako budič pro čistě rezistivní zátěž 75R. Tam si myslim že by to nemuselo bejt až tak zlý... nic víc nic méně. Nebylo to myšlený vůbec jako rejpnutí jen jsem smíchal prosbu na Ondru a názor jak ho využít o něco lépe...  když má Ondra možnost na AP (já LM doma nemam a nechci se pr...at s PCB když není jistý nic)... čili odemně to Ondro ber jen jako prosbu pokud budeš někdy měřit LM tak že by mě to do 75R opravdu moc zajímalo.Klidně do pošty.

Dík David

Není co dodávat...

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Davide, sorry za nepochopení, jestli na to najdu čas, tak Ti to samozřejmě změřím!

Web

(upravil opamp 5. 3. 2009 17:24)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Zrovna tady mám pěknej modul LaMa Mk2 pro mirulu, bez tlumajzny, na 70 um postříbřený desce. DF = 362 @ 44W, 4 ohmy smile Jistě, bez relé, ale i tak slušný. Oproti hodnotě s 35 um Cu a výstupní špulkou to je skoro přesně dvojnásobek.

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Na jaké frekvenci je DF měřen? smile

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

perfektne citanie,dakujem

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Little, na 50 Hz.

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

To se vám to "dampinguje", chytráci. Bez tlumivky a relátka...KTERÉ KAŽDÝ SLUŠNÝ ZESILOVAČ, KONSTRUOVANÝ ZODPOVĚDNÝM KONSTRUKTÉREM, MÁ !!! smile Šulíni smile

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Díky za poznámku, Leoši, čekal jsem že tady bude o něco dřív smile

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

OPA, kolik jsi z toho švába v celoplastu nejvíc dostal?Já nejvíc 45W.

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Do 8 ohmů? Při jakém zdroji?

(upravil wwsly 21. 5. 2009 20:22)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

do 4 ohm. když po něm chci víc jak 45W tak začne fungovat jako spínač smile

Web

(upravil opamp 21. 5. 2009 20:34)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Záleží na zdroji. S trafem tuším 2x 30V a 8 ohm jsem z toho dostal 70W sinus, po dobu asi půl minuty (pak začala smrdět zátěž).

Web

(upravil wwsly 21. 5. 2009 20:38)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

v celoplastu?
to je divné. já sem to měřil tak, že jsem nastavil zdroj na cca 35V a vybudil na 50W do 4. poté jsem zdroj stáhl na cca 25V aby na tom čipu byla co nejmenší ztráta-těsně podlimitaci. po cca 2 minutách začal spínat.
Co sem udělal špatně?
PS zátež mám na 140W smile a zdroj je schopen dodat asi 5A

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

je to zvláštní, ale to lmko při napětí 30V a zátěži 4 Ohm limituje při 8 W, aspoň obě který byly měřený, jakmile se mu dalo 8 Ohm, jelo vesele na 70W. Holt 30V je do 4 Ohm zátěže moc no.

Web

(upravil Vasi 25. 5. 2009 16:26)

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Me ty LMka jely pri +/-30V do 4ohmu na plny vykon bez problemu (ale bylo to asi moc na ty LMka pri 4ohmech)- uz je to ale nekolik let.


edit: Aha, tak to jsem prehlid, to potom asi jo smile

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

tak oni hrajou, to, že mějí 8W trvalej výkon neznamená, že hudební taky smile Víc to hřeje hezky to hraje smile

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Vasi, to co popisoval mirulu nebylo +/-30V na kondech ale 2x 30V ef na sekundáru trafa - pro ujasnění situace smile

Web

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Mirulu poslouchá se svářečskou kuklou tongue

Re: Měření LM3886 LaMa Mk2

Mám dotaz na někoho kvalifikovaného a zkušeného v oboru LM3886. Nejlépe na Tebe, Opampe. Chtěl bych si z volného materiálu poskládat zesilovač s dvěma LM-kama. Sice ho nepotřebuju, ale aspoň kupu součástek proměním v užitečnou věc, byť jen tak pro radost. Můj dotaz zní: mám doma kromě dalších i jedno volné trafo 2x18V, 80W ze zesilovače AZS22x a jeden toroid 2x24V, 160W. Láká mě tam dát ten toroid, ale vydrží spolehlivě to LM-ko, kdybych ho někomu třeba půjčil a on to kotlil do 4ohmů? Ten toroid dává ss napětí 2xcca 35V a nijak měkký zdroj to nebude, chci tam dát 9,4 G do každé větve. Dík za odpověď..

Příspěvky [61 až 80 z 151]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Měření LM3886 LaMa Mk2

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£