Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

Tak jak to obvykle bývá, mám zájem o bedny, ale jako na potvoru váží 40kg/kus, nevím jak je dostat ke mě, od prodávajícího jsem vzdálen přes 270km. Prodávající (z ČR) nechce bedny rozebírat, aby se třeba basové repro zaslalo zvlášť a hmotnost bedny by se snížila třeba o 10kg (což by vzala pošta).

Jaký druh dopravy preferujete na takto velké balíky? Napadla mě železniční, ale vůbec nevím jak to funguje a jaké jsou ceny. Má někdo zkušenost?

Díky za odpovědi.

Web

Re: Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

tak myslim ze by nemal byt problem zeleznicou.. tym je jedno ci prevazaju 100 kilovu motorku 3 bicykle alebo 40 kg bednu.... na cenu sa budes musiet holt ist spytat

Re: Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

ČD spěšnina je dávno zrušen, ale prej si můžeš objednat celý vagón, cisternu nebo vlak sad

Web

Re: Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

Vlakom ísť pre ne by asi nebolo bohviečo, že?

Web

Re: Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

Pak jsem koukal že do 50kg vozí PPL i DHL.

Web

Re: Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

Zrovna dneska jsem odeslal balík 32kg, 60x60x70cm prostřednictvím přepravky DPD ze Dvora Králové do Plzně (240km). Neznám nic jednodužšího. Včera jsem to telefonicky objednal (je to lepší než přes internet, protože se nemusíš registrovat) a dneska v poledne si pro balík dodávka přijela ke mě. Myslím, že přepravují balíky do 50ti kilo, takže Ti nezbyde, než poslat to na dvakrát. Mě ten balík stál včetně dobírečného (což je 45Kč) bez koruny tři sta, tzn. - připrav si na dva balíky nejmíň 600,- hmm. Možná existuje něco levnějšího, ale já nic nenašel (popravdě jsem ani moc nehledal uui).
...Nebo nalož babu, děti, bedny do auta a udělejte si v sobotu výlet wink

Web

(upravil LuKyss 22. 4. 2008 20:34)

Re: Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

Ta cena je docela v pořádku. PPL, DHL stojí přes 350-400Kč / 1 balík. Ale s tím už jakš takž počítám. Auto má právě urvaný zavěšení výfuku, takže jezdit nemůže sad.

Takže dpd si pro to přijede k tobě domů, to je dobrý servis. Ještě kouknu kde všude mají depo.

EDIT: teď jsem se dočetl:
Pro ten nejdokonalejší transport Vaší zásilky s DPD, je nutné vzít do úvahy několik limitů. Spolu s maximální váhou zásilky (31,5 kg) jsou důležité i její rozměry. Celkové rozměry – (výška + šířka) x 2 + délka – určují rozměry zboží určeného k odeslání a jsou limitovány na 3 metry.

Web

Re: Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

Kluci na autohifi to delaji tak, ze proste poptaji trasu. On se vzdycky nekdo najde. Ale je fakt, ze jejich mobilita je vetsi...
Odkud kam?

(upravil fedor 23. 4. 2008 15:59)

Re: Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

LuKyss napsal:

...Spolu s maximální váhou zásilky (31,5 kg) jsou důležité i její rozměry. Celkové rozměry – (výška + šířka) x 2 + délka – určují rozměry zboží určeného k odeslání a jsou limitovány na 3 metry.

No já jsem se té operátorky na to ptal, protože jsem to měl 32kg, a ona řekla do 50ti kilo, obvod do tří metrů a hloubka do 1,7m hmm
...a depo myslím v Pardubicích mají (mohlo by to tak být levnější).

Jinak s tím autohifi, jak píše Michal je to zajímavý nápad.

edit:
teď jsem si všiml, že to neposíláš Ty z Pardubic, ale on do Pardubic uui

Web

Re: Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

U všech přepravních služeb je třeba pozorně číst ceník, někdo má krom váhy ještě rozměrový poplatek (součet hran se dá do nějaké tabulky a hned je to krát 3,5). A další věc, některé přepravky mají pojištění jen na 6000Kč/ zásilku, většinou neexistuje křehké zacházení atd. Zrovna řeším sadu ohnutých košů na reprácích, studiové monitory se nějaké přepravce asi rozsypaly po cestě sad

Web

Re: Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

Co se týče zacházení, je třeba s tím počítat při balení. Cenu nejlíp zjistíš, když tam zavoláš.

Web

(upravil LuKyss 22. 4. 2008 21:30)

Re: Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

Zítra to obvolám a budu moudřejší (snad). Prodávající to bude balit do několika vrstvé bublinkové folie + asi karton.

Jinak se jedná o třípásmové PA bedny, na spodku Kappa 15LF pro, střed 6,5" AC, výšky Selenium ST 322. Na doma ideál smile.

http://www.lukyss.wz.cz/pabedny.jpg

Web

Re: Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

Na doma ti z toho bude tak akorát jebat v hlavě. Koncepce je poplatná době před cca 15 lety, kdy kdejaká malá kapela měla "kompakty 15/3". O nějaké fázové a směrové charakteristice u takových beden je darmo mluvit, zvláště u osazení každý pes jiná ves.

Web

(upravil LuKyss 23. 4. 2008 15:20)

Re: Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

Všem díky za rady. Ale z kupu nakonec sešlo. Volali jsem si a je potřeba mít uzavřenou smlouvu s přepravní službou, což on nemá.

Jinak moc příjemný člověk, kdyby měl někdo o tyto bedny zájem, tak jsou k mání za 4300Kč/kus /což je dobrý, jen kappa 15lf pro stojí 3500Kč . Kdyžtak sem napište a dám vám na prodávavjícího kontakt. Je ze STRAKONIC.

Web

(upravil fedor 23. 4. 2008 16:01)

Re: Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

Houby, žádnou smlouvu s nima mít uzavřenou nemusí, já jí taky neměl. Normálně to telefonem objedná, přijede chlápek s dodávkou, jeden štítek nalepí na balík, druhý mu dá. Zaplatí dopravné, dostane ještě prodejku a může mu na cestu ještě zamávat.

na tom štítku co od řidiče dostane, je mimo jiné tohle:
http://img410.imageshack.us/img410/2789/dpdby8.gif
...a to je celá smlouva wink

Web

Re: Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

Straky, to nemam tak daleko, ale mít tak peníze:(

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Přeprava 40kg beden, jaký druh přepravy?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£