Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pasivní subwoofer a zapojení

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

Téma: Pasivní subwoofer a zapojení

Zdravím všechny a prosím o radu. (Jsem muzikant, ne elektrotechnik a odborníkům se předem upřímně omlouvám). Mám starší receiver Sony STR-D 265, 2x50W, 4 ohmy a regálové dvoupásmovky Tannoy Fusion 1, citl. 87 dB, 8 Ohm, cca 6 litrů. Hudbu pouštím tak na půl výkonu nejvíc a se zvukem jsem (za tu cenu) víceméně spokojený, chybí mi jen nejhlubší basy. Představoval jsem si vyrobit něco jako pasivní subwoofer v uzavřené ozvučnici s repro např. ARN 312. Jak je ale připojit ke stereo receiveru? Pokud bych měl dva basové reproduktory 8 ohm, myslel jsem, že bych je mohl zapojit paralelně k regálovkám. To by ale objem ozvučnice musel být dost velký. Já bych mohl tak max.165 litrů. Jak tedy zapojit jeden repro? A volit 312ku, nebo jiný, jakou impedanci, citlivost, jakou tlumivku?
(Pozn.:Receiver má výstup na 2 páry repro, ale nevím, jak to funguje, v návodu je napsáno jen „additional front speaker“). Předem dík.

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

NA tenhle reciver zadny pasivni subwoofer nepripojuj.

Pokud bys po tom vyslovene touzil a nemohl bez toho byt, tak bud pouzij ty dva 8 ohm menice a kazdy napajej z jednoho kanalu (znamena to taky dve pasivni vyhybky) a nebo dvoucivkove (2x8) repro, treba GF200 od Visatonu a mohl bys mit i mensi krabicku. Pripadne jeden reprak a jenom z jednoho kanalu, ale je to opravdu jako tahat autobus felicii.

Problem u pasivniho subu bude vzdycky ta vyhybka, ktera spolehlive degraduje signal a veskerou kontrolu zesilovace nad reprem. Proto se pasivni suby v podstate nedelaji.

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

Dík za vysvětlení, tušil jsem, že to tak jednoduché nebude, degradovat zvuk bych nechtěl, pouvažuju o aktivním subu. Raději bych si ale něco vyrobil na míru, jednak kvůli vzhledu a rozměrům, jednak kvůli ceně, a taky bych se chtěl něco nového naučit...Pokud by Tě napadlo něco cenově i parametrově odpovídající mé sestavě, budu rád. Zatím jsem žádný materiál nekupoval.

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

Stanov si financni limit, limit objemu te bedny a tak nejak si ujasni, na co (filmy, hudba, styl) to prevazne vyuzijes. Podivej se treba na sub s LAB12 co tu je. To je asi vykon/cena nejlepsi home sub zde.

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

a ako pripojit aktivny SW na takyto typ receivera, tzn. taky, ktory ma vystup na 2pary bedni? kde napojit ten SW?

(upravil lada 24. 1. 2008 15:05)

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

Jofi: pokud stavíš SW modul sám, je třeba použít subwoferový preamp, levný třeba http://ezk.cz/stavebnice_moduly/fnl7030_fnl7031.htm , lepší http://www.aldax.cz/open.php?id=modules/subjunior atd... Oba mají možnost, že se signál odebírá přímo z reprovýstupu zesilovače. Kompletní prodávané SW moduly nebo komerční suby tuto možnost většinou mají také.

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

Jofi, tvoj modul má dva vstupy. Jeden je linkový (pripája sa na výstup sub out, nevýkonový) druhý je vysokoúrovňový. Pripája sa paralelne k reprovýstupu. Výhybka aktívna je, takže nieje problém.

Web

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

Kurpelm: to je OK, ja sa pytam na iny, kedze mam doma zosil Technics stereo, ten tvoj bude napajany na YAMAHE kde je SWvystup

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

Aha, ok.

Web

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

Ten sub s Labem 12 je úžasný, pro mě ale výkonově strašně předimenzovaný. Poslouchám hudbu všech žánrů (domácí kino nemusím), jenže dost decentně. (Možná proto mi chybí ten spodní kmitočet.). Co takhle ARN 312 (- Fs 22 Hz, to mě láká smile, SPM 100, Subsenior, Audioswitch+ v uzavřené ozvučnici cca 100 litrů? A jaké mám použít trafo? Přímo pro SPM 100 Aldax nic nenabízí. No a mám si na to troufnout sám? Jediné, co jsem kdysi zprovoznil, byla stavebnice Transiwatt 44, což byla spíš mechanická práce, ani ten měřák jsem nepotřeboval.

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

miky3213: ARN312 se obecně považuje spíše za filmový sub, umí sice zahrát dost hluboko, ale ty basy nejsou nikterak tvrdé, pevné a důstojné. Taková Beyma 12BR70 lazená basreflexem na 40 Hz je na hudbu lepší řešení. Vem si, že nejtlustší struna čtyřstrunné basovky je 42 Hz, nižší frekvence už se v normální rockové hudbě moc nevyskytují. A kdyby ti je subwoofer přehrál, klasická místnost by ti z toho udělala takový guláš..

A když máš soustavu, která hraje rovně třeba od 28 Hz (sub s LAB12), tak to i při decentní hlasitosti jde slyšet po celém baráku i u sousedů wink

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

takze origo napr. aktivny JAMO SW by som mohol napojit na stereo zosilovac akym sposobom?nech tomu uz konecne rozumiem a neposerem nieco.

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

Pokud tan jamo ma hi-in vstupy, tak ho zapojis poste paralelne ke stavajicim bednam.

Mekky: Ja mam zkusenost, ze nejlip se pres steny nesou frekvence prave kolem 100hz, tedy prave ty "hudebni" a nikoliv "filmove". smile

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

ten SW je nieco take:
http://img174.imageshack.us/my.php?image=swch8.jpg
a zoslivace su klasika stereo s tym ze jeden ma vystupy na 4pary bedni a jeden klasicky na 2pary. Takze to pripojenie bude ake v obidvoch pripadoch?

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

Nevidim tam hi-in. Vedle tech cinchu, to je XLR, nebo jak je to popsano? Pokud to neni hi-in, mas smulu a budes muset nejak udelat delic, nebo poridit tu silenost od Dexonu. To uz ti poradi jini.

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

aky delic?aku silenost z DExonu?

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

2michal: ja tam vidim fuse, to neni XLR

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

Tak tim hur. smile Koukal jsem jenom na zmenseninu.

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

o cosi lepsia fotka, ale aj tak nic moc
http://img137.imageshack.us/img137/9036/jamo13gn2.jpg
Michal: jj, je tam Fuse

Re: Pasivní subwoofer a zapojení

Potrebujes nejak prevest uroven reproduktoru a linkovu, kterou ten sub ocekava na vstupnich cincich.

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pasivní subwoofer a zapojení

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£