Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

Nastal čas a peníze na koupi naší nové telky. Zřejmě to bude plazma. Nejvíc asi budu užívat signál z pozemního digitálního vysílání. Mám za to, že u filmů bude užito zvuku dolby digital, jako u DVD. Jak ale dostanu zvuk z TV do receiveru? Můj receiver HDMI nemá. Signál  např. z DVD přehrávače řeším optikou a používám převodníky v receiveru. Stejně bych to chtěl vyřešit i u televize, např. všude opěvovaná PANASONIC VIERA TH-42PX70EA má jen 2x cinch. To mi ale na vícekanálovej zvuk nestačí.
Odkaz na telku:
http://www.korunka.cz/plazmove-televizo … x70e-viera
Jak byste to vyřešili? Nebo se v něčem mýlím? Nebo snad v DVB není vícekanálový zvuk? To by byla škoda ne?

Další otázka: Telka bude v paneláku, vzdálenost hlava-TV bude 2-3 metry, podle toho, jestli budu sedět na gauči nebo v křesle. Počítal jsem s úhlopříčkou 94cm, ale tady je malej výběr modelů. U 107cm je výběr velký a jsou dokonce i levnější. Neměl bych se bát že už budu sedět moc blízko? Respektive - jaká je nejmenší možná vzdálenost u úhlopříček 94 a 107cm? (DH Ready).

A ještě: I plazmy mají vstup pro PC. Slibuju přítelkyni internet na obrazovce. Plazma ale nemá ráda statickej obraz, což z PC většinou leze. Jak naložím s tímto problémem? Je to spíš argument pro výběr LCD TV?

Re: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

Pozemni digital pokud vim pouziva pouze stereo, pokud se pletu, tak mne opravte, budu jenom rad. Rozhodne si to mysli muj reciver. Nebo do toho keca STB? Nemel by, pokud pouzivam digitalni vystup zvuku.

Co se tyce toho obrazu a vzdalenosti - zajdi si do kramu a zkus si to a pozor at tam pousti kvalitni signal. HD ne HD, jde o to, co do toho pustis.

Ad stojatej obraz plazma vs LCD. Dnes podle mne neexistuje rozumny duvod k preferenci plazmy pred LCD, uz kvuli tomuhle. Snad vsechny parametry dnes hovori pro LCD. Mozna az na svitivost, ale nevim to jiste, samotneho by me to zajimalo.

Re: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

Plazma má oproti LCD horší životnost a vyšší náklady na opravu případě poruchy po záruce a taky víc žere. Mám tady vedle servis Grundigu a s těmi servisáky se celkem znám, na plazmy jenom nadávají. Raději si kup LCD. Jinak vícekanálový zvuk dostaneš například ze set-top-boxu přes optiku nebo koaxiální digitální výstup, receiver musí mít dekodér Dolby Digital, pokud má telka pouze HDMI potřebuješ receiver s HDMI vstupem a přes to nejede vlak, levněji jedině dokoupit externí set-top-box i když tahle telka digi tuner už má.

(upravil Tom 7. 1. 2008 10:58)

Re: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

Téma plazma vs LCD jsem tu ani nezačínal, nechtěl jsem aby za tím zanikl můj problém s připojením receiveru. Jinak tedy zatím pro plazmu hovoří lepší schopnost poradit si s horším signálem, třeba i s analogovým vysíláním.
Jinak, co se týče zvukového výstupu, mám hledat modely s digitálním audiovýstupem - optikou a tak?
Tu úhlopříčku jsem myslel spíš jestli někdo nemá zkušenost z domova, v prodejnách zatím okukuju a poptávám se a myslím že by 107cm nevadilo. V novém Stereu&videu je plakát televize s úhlopříčkou 107cm. Nechá se to pověsit na zeď jako maketa. Naše 55cm telka je oproti ní jako drobek. Byla by to nádherná dominanta pokoje.

Můj receiver dekodéry má. Dolby digital i DTS.

Re: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

Muj prave taky a presto, ze mam settopbox pripojeny koaxem, reciver stale rozpozna jenom PCM stereo. Je to ale jenom tim, co vysilaji, nikoliv tim, ze by to neslo.

Re: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

No jestli vysílají jen stereo, tak to nebudu řešit a pošlu to do receiveru přes cinche a bude to. Jenom až budou vysílat vícekanálovej zvuk, budu v pytli a neobejdu se bez nový televize nebo receiveru. No jdu hledat televize s digitálním výstupem, jiným než HDMI. Zatím mám Samsung...

Re: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

Tom:
Ja tuhle plazmu mam a mam ju pripojenu na receiver YAMAHA RX-V661 pres 2x cinch.
Receiver ma decoder DTS NEO:6 a pres ten decoder to nejak decoduje do vsech kanalu.Proste vse je jako kdyz mas 5.1dvd. Hlas jenom z centru atd. ...
http://www.avland.co.uk/info/dtsneo6.htm

Re: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

Já mám Yamahu RX-V 550. Neo mám taky, tohle taky stojí za zvážení. Ale stejně je to na prd, když budu mít přístroje schponé pracovat s digitálním signálem a nebudu je moct propojit.
Juraji, jak ti vlastně může to NEO udělat prostorovej zvuk, když to Michalovi hlásí že je to jenom stereo. Vždyť když tam ten vícekanálovej signál není ani zakódovanej tak ani není co rozkódovávat ne?
A nebo ten NEO pouze tak nějak rozšíří stereo? Já to zatím takhle nikdy nepoužil.

Re: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

DTS NEO:6 - funguje na podobném principu jako Dolby Pro Logic II. Ze stereo nahrávky dokáže udělat 5.1 nebo 6.1 zvuk

Re: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

taktak, neo je jenom iluze/dopocet.

Podivejte se na nejaky web digitalni tv v jakem formatu je zvuk.

Re: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

Tak jsem našel:
http://www.digitalnitelevize.cz/informa … lex-a.html
Vysílají převážně stereo, jedna stanise ČRo dokonce mono smile, ale myslím že časem vícekanálovej zvuk bude taky.
Tedy digitální audiovýstup dávám jako přednost, mají ho značky Philips, Samsung, některé Sony, Toshiba.
Jinak plazma vs LCD - zatím to mám tak, že jestli bude úhlopříčka 107cm, tak plazmu, jestli bude 94cm, tak LCD.

Re: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

Je to tady sice OT, ale když se v obchodě s televizema dívám, tak pokud se úhlopříčka neblíží ke 2m, jaksi nemám pocit "vtažení do obrazu". A protože cena takové obrazovky je poněkud mimo, jako řešení mi momentálně připadá na běžné sledování cokoli a na "vychutnání filmů" projektor.

btw, umí ta televize dekédovat mp4 nebo h.264? Pokud ne, možná se pak nemá smysl zabývat digitálním audiem, protože kvůli příjmu některých z pokročilých formátů videa  bude stejně třeba pořídit externí přijímač. Zatím je situace paradoxně taková, že kdekdo už má televizi HD ready, ale nemá jediný zdroj obrazu v HD.

Re: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

Nema ta TV optiku audio out? tykove televize to mivaji. Aleson ty co montjeme. ale to sou Sony a samsungy. Ale panas by to mel taky umet. Jinak pocitam, nez zacnem vysilat 5.1 tak to budes mit davno receiver a mozna uz treti. Neverim ze se to tak zacne vysilat, kdyz nasi nejsou schopni vysiat obraz v 16:9. Ja uza ni nepamatuju kdy sem videl TV 4:3 napultu. Tak se nemusis bat. normalne z DVD vytahni audio do receiveru. a  z TV taky do receiveru. Mozna tam muzes mit i coax audio out.

Web

Re: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

Panasonic digotální audiovýstup nemá, alespoň přístroje okolo 30000.
Jestli někdo pokukujete po nové telce: Líbí se vám když má televize plasty okolo obrazovky leslký? Má to hlavně LG a některý Samsungy. Mě to přijde úchylný, to si snad ani lampičku nepustím aby tam nebyl odlesk...
Myslím kdyby mě to pak štvalo, bude mi ukradenejch spousta parametrů nad kterejma teď uvažujeme.

Re: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

Tati ma toho smasunga leskleho a neni to nic hrozneho. Spis nez kdyz na to koukam mi to vadi kdyz to nehraje...

Re: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

Pokud telka nemá digi výstup zkusil bych se poohlédnout po set-top-boxu stejné značky jako TV, většinou jsou dálkové ovladače kompatibilní a nemusíš mít na stole jeden extra na STB. STB má většinou daleko větší výbavu, co se týká audio výstupů. Holt by jsi měl o tuhle krabičku navíc. Jiný rozumný doporučení, kromě změny receiveru, značky a typu televize asi nevykoumáme.

Re: Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

Ne, nebudu se pouštět do žádných velkých akcí. Pro mě je zatím důležitej výběr televize co do úhlopříčky, obrazu a ceny, extení STB bych nechal na jindy.
Mimochodem, včera mě moje milá sprdla, že jí pořád nosím nějaký katalogy a obrázky televizí, když mi JASNĚ řekla, že nejdřív musíme pořídit kuchyňský robot na těsto, mixér na frappé a toustovač na tousty. Votrava sad
A taky auto, ale to sem nepatří.

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Jak přenést vícekanálový zvuk z plazmy do receiveru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£