Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 11)

Audioweb.cz » Reproduktory » Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 11 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 219]

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

já mám raděj BoneyM + Bobby Farrel ! - to je ta správná klasika! smile

(upravil BV 24. 4. 2024 12:44)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Godz, to je fakt " argument" smile

když tradičně opět došly argumenty a nevyvíjí se to dobře,tak tu zas pytlíkujeme

2Dawsoo
Konštruktívna sebakritika, to sa cení.. A obdivujem tvoju imagináciu, hodnotiť kvalitu zvuku podľa nahrávky videa mobilom.

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

tak designově to je zajímavé a chápu, že se to může někomu líbit - ta horna je taková reminiscence na starej gramec. Můj šálek kávy to ale též není.

(upravil BV 24. 4. 2024 14:54)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

O design vôbec nejde...Tie horny majú vďaka svojej geometrii ( charakteristickej pre ATH) minimálny "zooming", nerastie prudko smerovanie s rastúcim kmitočtom pri uhloch mimo osi, nemení sa kmitočtova charakteristika a vyžiarený výkon tak ,  ako u obvyklých hornov alebo viacpásmových priamovyžarujúcich boxoch. Teda sa nemení " farba" mimo osi, rovnako tam nie sú laloky na smerovkách ako pri viacpásmových boxoch ..To má zásadný vplyv na vnímaný zvuk a jeho realitu.

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

to je možný, nicméně já to mám tak, že co si dám do obýváku, se mi musí líbit i vizuálně a musí to ladit s prostorem

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

BV napsal:

rovnako tam nie sú laloky na smerovkách ako pri viacpásmových boxoch

V horizontální rovině..a pokud jsou dobře navázaný reproduktory. Což ale platí i pro klasiku.

Ve vertikální rovině jsou laloky jako jinde, dělení není kolem 300Hz, ale kolem 800Hz, zvukovod je velký a tím i vzdálenost os reproduktorů.

Je vidět velké nadšení, ale ta nekritičnost je spíš na škodu.

(upravil antonio 25. 4. 2024 6:40)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

BV napsal:

Godz, to je fakt " argument" smile

Našiel som to na fóre, kde sa tento koncept ešte stále adoruje a nepripúšťa sa možnosť, že aj niečo iné je schopné zahrať veľmi dobre. Neviem kto to bol, ale mal pravdu, keď povedal že sandhorny hrajú ako veľké sluchátka.

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Kdo dělal víc s hornami a něco si početl a ví, jaký vliv má hloubka horny a rozvinutí profilu, musí uznat, že MaBatův ATH stojí za pozornost a pokud je možnost 3D tisknout, je to super řešení pro simulaci a výrobu (program jsem nezkoušel, usuzuju z toho, co je na diyaudio). Je pak celkem zřejmé, že driveru je potřeba zajistit plynulé rozvinutí a to prakticky většina PA horen z dobrých výkonových důvodů nemá. Vím pouze o jedné horně, která má plynulý a široký profil, měří dobře a je za levno:

kopie horny použitá v bednách Electro-Voice ELX112/ELX115
https://www.aliexpress.com/item/1005003288107602.html
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 88#p406688

Mám je ve 2p s 22W/8534G00 a BV to popsal přesně - "Realita, priestor, rozlíšenie", akorát je potřeba počítat s tím, že dole hraje podle svých možností. Ladění výhybky byl kříž a i když je osa Z v případě těchto Alíček nejmenší možná, musí být dole 24dB filtr, nahoře 6dB, pasivně to jinak svázat nejde; předsazení horny s přepólováním nefungovalo. Každopádně hraje to výborně a dá se to poslouchat bez únavy. Samozřejmě je třeba mít dobrý driver i středobas a těch je málo; tip: zajímavě vypadá Audax HM210CP. Kombinace s 10-12" jsem neslyšel a v bytě bych ani nesnesl, je to velké a z principu by měly utrpět středy.

Takže sama o sobě tahle koncepce hraje dobře a není třeba měnit a vůbec se nedivím, že BV vyhovují a je z ní nadšený, ale v přímé porovnávačce s dobrými 3p si dokážu představit, že jednou budu preferovat jedny, jindy druhé a bude záležet na místnosti a na tom, co se bude poslouchat.

Mimochodem rovná frekvenční charakteristika automaticky ještě neznamená věrný přenos signálu, je to suma všeho v jednom bodu na grafu SPL; co je skryté jsou rezonance s nízkým Q typické pro textilní výškáče, v případě driverů bude hrát roli různá fáze v hrdle v různých jeho místech (řeší to zatím jen B&C Speakers u DH řady). Spinoramou bych si hlavu nezatěžoval, je dobrá jen ke zjištění/ověření průseru. Všímal bych si použitých parametrů a materiálů, Mms, Le, závěs guma/pěna, former Al/nevodivý a jejich následný vliv na tranzienty, to se z frekvenčky nevyčte, podobně jsou skryté rezonance větších basáků velkou indukčností jejich cívky.


Brzo se dostanu k mým ML-TQWT s malou hornou a driverem. smile
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=24846

(upravil BV 25. 4. 2024 8:21)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

xor
V horizontálnej rovine to "nelieta" tak, ako pri priamovyžarujúcich meničoch, keď rastie smerovosť s kmitočtom  a potom sa to po prechode napr. zo stredu na výšku zase rozšíri. Je to plynulé zúženie nad deličkou a potom je to konštatné až do horného medzného kmitočtu drivera.
Vertikálne je tam jedno minimum (okolo deličky), ale ak sú meniče čo najtesnejšie pri sebe, tak je to tak ďaleko od osi posluchu (30 stupňov a viac), že je to prakticky "pod zemou alebo v strope"
godz
Pod "argumentom" som myslel to video. Pokiaľ ide o "sluchátka", tak ako sluchátka je to v zmysle širokého sweetspotu, je to málo citlivé na pohyb poslucháča. Inak tá debata prebehla tu, opakovať to nebudem, podobná debata bola aj tu na audiowebe, aj s "argumentmi" niektorých zúčastnených..
antonio

dole hraje podle svých možností.

Ak to sleduješ, tak vieš, že MaBat to poslednými úpravami vstupu zvukovodu dokázal aj s 1" driverom natiahnuť až k 600Hz pri zachovaní citlivosti, smerovosti.
To all
Nie je to vnucovanie, len som to "doporučil do pozornosti" tým čo hľadajú

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

BV napsal:

...To all
Nie je to vnucovanie, len som to "doporučil do pozornosti" tým čo hľadajú...

S tím samozřejmě nikdo problém nemá,jen kontext toho příspěvku s doporučením nebyl úplně správně podaný. Navíc každý kdo to sleduje ví jak se k tomu postavil MaBat se "svými věrnými".
Mě osobně to také zajímá, a až dodělám to co mám teď rozdělané, dalším projektem mohou být tyhle gramofony.

(upravil dawsoo 25. 4. 2024 9:21)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

BV napsal:

To all
Nie je to vnucovanie, len som to "doporučil do pozornosti" tým čo hľadajú

1. Až na to že v tomhle vlákně to zaprvé nemá co dělat (Název a obsah je myslím jasnej i těm méně chápavým)
2. Další věc je že každej moc dobře ví kde matbata a jeho partu najde,tady to po těch nejhorších zkušenostech rozhodně není.
3. Vnucování to rozhodně je,pokud by nebylo založil by sis svý vlákno,kde si o tom můžeš mlít do aleluuja,dát odkazy a pod, takže nedělej svatýho a neprovokuj,známe tvý způsoby a víme moc dobře o co tu jde

Antonio můžeš to prosím s celou touhle opět nesmyslnou a nikam nevedoucí OT debatou mimo téma vlákna od #391 přesunout do extra vlákna?

Není co dodávat...

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

BV, "dole hraje podle svých možností" myšleno 22W.

Přesunuto.

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Dawsoo
Nemusel si ,,vtipne," reagovať,bol by tu kľud.

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Antonio díky...

Není co dodávat...

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Anti: kdybys to postavil - aspoň s 10" wooferem a big sloním uchem, tak si to na znojemsko přijedu poslechnout smile
koukal jsem na stránky AHT - no věda jak prase! tak jen aby se v ní neztratila hudba smile
(jak se vědec zarývá hlouběji a hlouběji pod povrch jevu, tak většinou ztrácí kontakt se světem a jeho realitou) smile

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Z čeho to tisknou, z plastu? To je nějakej super plast aby to nebarvilo zvuk?

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

A ked hodis cervenu plastovu loptu do bazenu tak v nom zabarvi vodu na cerveno? big_smile

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

A takhle si tu v ústavu žijem... smile

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

jo jo... pořád se něco děje... smile  jak by řekl klasik, aspoň se po delší době rozjela "diskuze"

(upravil jasnap 25. 4. 2024 18:53)

Re: Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Klidně si to můžete vyfrézovat z MDF jako Bastl a další nebo ze dřeva.

Příspěvky [41 až 60 z 219]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 11 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Horny nehorny aneb když se dva kluci bijou

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£