Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 10 z 10)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10

RSS

Příspěvky [181 až 195 z 195]

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Trochu se zpřeházelo pořadí, takže si je odvezl l.regi

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Ano, Vismaxy jsou teď u mě.
Pak jsem domluvený s Michaelem (4mike), že mu je po nějakém čase zavezu do Brna.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

antonio napsal:

V nové konfiguraci se tomu může hodně pomoct - ta odsazenost basáku natropila dost a kvalita skeletů taky za moc nestála. Hlavně zvuk musí už od začátku bavit. A pokud nesednou tobě ani dalším, tak se odvažuju tvrdit, že basák a střeďák libozvučně zahrát neumí. No uvidíš.

Bylo by zajímavé postavit vedle sebe tvé bedny a Vismaxy a soustředit se na spodek. Snad tam bude rozdíl, protože Vismaxy trpěly změnou charakteru basů s rostoucí hlasitostí. Nevidím, že by AL200 technicky něco chybělo, tak snad za to mohla ta nekvalita skeletů.

Finišujeme s bedňami a riešime aktuálne BR, či použiť originál BR 80mm/50cm2/25cm alebo nahradiť 70mm priamym (montáž dozadu tesne pod basák ako si poradil) a dĺžku podľa ladenia originálneho BR 25.50 https://www.vml.audio/BR-25-50-d482.htm … escription

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Zdeno, k bassreflexu píšu tady: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 03#p393603

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

antonio: Áno, čítal som to, takže originálny BR umiestniť vzadu hneď pod Basák a skrátiť o 2-3cm:

https://www.vml.audio/BR-25-50-d482.htm

Ja som sa len chcel opýtať čo si myslíš o použití iného užšieho BR (70mm)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

BR25.50 se dá použít, efektivní délku má asi 235 mm a naladěné by to mohlo být na 34-35 Hz, takže jako Vismaxy. Jak už jsem ale psal, novější verzi bych ladil výš, zkrátil.

70mm nátrubek v pořádku a takový je i ve Vismaxech použit (délka 163 mm), jen je potřeba ho z obou stran zaoblit.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Ďakujem antonio, snáď budú do konca roka hotové, potom hneď podám správu

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Jen pro informaci:
Od 2.12. jsou Vismaxy u Radima (Cvrkajs) v Tučapech u Holešova. Pak by měl být na řadě Michal (4mike) z Brna.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Ano, jsou u mě. Po poslechu se domluvím s 4mike na předání.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Někdy v únoru by se měly přesouvat k bali_c5 směrem Třebíč

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

l.regi, Cvrkajs, jak vám to hrálo? Klidně pište kritiku. Já je jdu k 4mikovi po dlouhé době poslechnout zítra, tak jsem zvědav.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Vismaxy jsem poslouchal v běžném bytovkovém obýváku s plochou cca 20m2.
Byly umístěny u delší stěny. Krmeny byly zesilovačem Rotel RA05 a Leach amp..
Na můj obývák bylo docela hodně basů. Občas jsem musel basů trošku ubírat.
V porovnání s Harriskama MK2 se mi zdálo, že mají méně výrazné středovýškové pásmo, zato však kupodivu detailnější.
Takže pro mě byly velice příjemné na poslech.
Poslouchal jsem různé žánry i pár filmů jsem si přes ně pustil.
Za mě velmi dobré reprobedny.

Díky Antoniovi za výpůjčku

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Shrnu to, co jsem měl příležitost slyšet v podmínkách u 4mika. Byly k poslechu i jiné budky:

U Vismaxů potvrzuji úbytek basů při nízké hlasitosti, pak je spodek dobrý, nedunivý a jde slušně hluboko - AL200 odvádí dobrou práci - basy hrají jinak než jsem je znal v provizorních podmínkách kdysi u sebe; ovšem teď si vzpomínám, že jsme nepustili můj žánr (psytrance), kde s rostoucí hlasitostí to hrálo čím dál tvrději. Středovýškové pásmo příjemné, vzdušné, KE25 je detailem nad všechny výšky v testu. Dobrá prostorovost, ale při některých nahrávkách zní "rozjetě" a delší dobu neposlouchatelně, patrně by přišla únava a volume dolů. V betelnější bedně s basákem blíž by se jim snad pomohlo.

Akyly jsou poměrně univerzální bedny, které se daly poslouchat i na špatných/starších nahrávkách. Chybí jim ale rozlišenost, kterou umí Vismax. Jsou ještě ve fázi ladění - přidá se trochu na středech, ubere na výškách a udělá pokus s odebráním tlumení.

Harrisky jsme poslouchali krátce; slabinou ovlivňující celek, je jedovatost na výškách, což je vlastnost měniče, takže dlouho se poslouchat nedají.

2p od pet007 s hliníkovým Daytonem RS150-4 s ND25FW-4 měly hodně široký prostor, byl to vyloženě wow efekt; myslím, že by dobře posloužily jako hlavní při sledování filmů - skoro plnohodnotný pevný spodek, trochu vytáhlé výšky s mírným lavorem na vyšších středech. Byly dobře poslouchatelné při nízké hlasitosti. Specifické podání prostoru vyžaduje jakousi koncentrovanost a nejspíš brzkou únavu.

Unibox 5A byly ve verzi s posíleným magnetem; ze začátku jsem chtěl ubrat středovýšky, ke konci mi ale kupodivu nevadily. Byl to pohodový zvuk na dlouhodobý poslech. Přestože ARN-150 nejsou měřením žádná sláva, v žádném případě to nebyly podřadné bedny. T25H dobrá.


Další dobrá zkušenost. Je dobré slyšet v normálním prostoru více beden naráz.

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Přidám pár poznámek z poslechu. Díky 4miku za tu možnost, někdy přijeď zas ty k nám!

Vismax - cením, že došlo k  utlumení  výšek, o proti minulému poslechu už to není tak agresivní na vrchu a detaily neruší. S projevem na středech jsem se ještě nesrovnal. Na audiofilních rockových nahrávkách - ok, ale po přímém přepojení na takový ten komplexní bordel od mladé kapely z levnýho studia to nebylo dobrý:-) Nevim čím to je... Basák je fajn a jde dolu, ale šťavnatou baskytaru moc nezahraje. (můj citlivej ca21rex dd to taky neumí)

Akyla - mám radost, že ten střed byl jenom přetlumenej basotectem. I nahrávky mladých kapel s přehledem a věřím, že i na ten detail dojde po vytrhání tlumení od středu a mírném přidání výšek. Palec hore.

Harris - tady bych se jich trochu zastal, ale je fakt, že vejšky jsou trochu jedovatý (ubral bych a nebo vyměnil).

2p od pet007 - při nízké hlasitosti ok, zajímalo by mě to s T25H, nedovolim si moc hodnotit, slyšeno krátce. Jinak ten prostor byl impozantní.

Unibox 5A - málem jsem podlehl, skelety na to mám a i basáčky. Výška T25H je příjemná.. ARN-150 jen jako kulisa.

(upravil BlackRider 5. 2. 2024 10:29)

Re: Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Po asi roce zase skončily u mě doma. smile


3p Vismax
Dlouho jsem je neslyšel, ale na první doboru otevřenější svižnější a lehčí přednes na výškách a středech než u Akyl. Myslím, že tam byly nějaké změny oproti původnímu stavu co byly u mě. Výškáč krásně detailní jemný a neseroucí. Středy krásně prokreslený, bez náznaku zabarvení malé ozvučnice za ním. Basy ty bedny hrají velmi zajímavě, na basreflex čistě. Frekvenčně podobný rozsah jako Akyly, ale větší tělo (plocha). Umí zahrát dobře attack kolem 80Hz a jít solidně odspodu. Velmi slušný.

Edit:

Zajímavý, že jsem ten kopanec u kopáku moc neslyšel, když jsem je měl doma.

Web

Příspěvky [181 až 195 z 195]

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Vismax - putovní 3p s Visaton AL200, TI100, KE25SC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£