Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 63]

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Xdamage tam, Xdamage sem smile... Na doma pořád neskutečně předimenzovaný!
V těch litrech bych to viděl tak, že při 80 L by se třebas muselo aj equalizovat, což nemá moc společnýho s kvalitou.... 120 litrů už hraje hluboce bez EQ na úkor příkonu/výchylky, ovšem nutno podotknout, že na doma pořád až až wink.

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

A jaká SPL je podle tebe dostatečná na doma? Podle mě 100dB a chtělo by to rezervu v Xdamage, když nedejbože něco proleze přes subsonik nebo je bordel na síti.

Web

(upravil dbmax 1. 11. 2007 11:16)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

dokaze mi tu niekto vlozit graf o odsimulovat vychylku membrany Xmax pre tu beymičku 15g40 v ozvučnici 120L ladenej na 40Hz  (mne to na winisdcko nejde stale mi vypisuje errory a hovadiny floating by zero, nikdy pred tym mi to nerobilo)

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Mas tam zadano malo parametru, nebo nejake zadane blbe.

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

http://audioweb.cz/ff/Beyma_15G40.wdr pro WinISD 0.60a1

(upravil dbmax 3. 11. 2007 14:20)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

chcel by som vediet vas nazor na ozvučnicu typu 6order bandpass v programe to vypada pekne front 40L/85Hz, rear90L/40Hz  a na buduci tyzden mam dovolenku takze uz sa chcem pustit do toho, keby to nebolo schopne pocuvania tak na bassrelex prejst nie je problem

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Klasicky bych postavil bassreflex a neřešil to ....

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

kritik: ved hej, brko je jednoduchšie, ale za pokus skusim ten bandpasik aspon budem mat dobru alebo zlu skusenost za sebou, vyskusam ten bandpass prepisknut na basy postupne z win isd generatora aspon zistim ci su hrby a tak... smile ak sa ovšem nejaky bas z toho ozve smile

Web

(upravil dbmax 5. 11. 2007 17:07)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

no dneska som zmakol ten spominany bandpas v celku sa mi vydaril čo sa tyka zvuku chcelo by to premerat ci je to spavne naladené ako to tu uz niekto spominal ale zvuk z neho je v celku slusny mäkky, a silny je to proste iny zvuk nez z bassreflexu pre pripad odkaz na foto:

http://fotoalbumy.azet.sk/dbmax27/bandp … cb5de5b443


a este by som sa chcel opytat pri najvyssich hlasitostiach uz zvuk nie je az taky razny trochu sa zacina stracat cim to moze byt? (skreslenim zosiku to nie je)

zajtra to idem prerobit na bassreflex takze to porovnam a som zvedavy ake to bude smile

Web

(upravil chyna.cz 5. 11. 2007 21:19)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

není to třeba tím že už zesík nestíhá? jinak to v místnosti není k vydržení při 250W co?
jinak tu bednu si moch udělat víc kostkatější, todle mi přijde takový nehezký-dlouhý.

Web

(upravil Halen 5. 11. 2007 21:51)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Jaky mas objemy komor a prumery/delky natrubku? Razance u bandpassu muze zacit  klesat ztratami v natrubcich (maly prumer, vysoky air velocity, turbulence), nepevnou nebo nedotesnenou ozvucnici. Pro priklad, viko myho bandpassu je ze dvou desek 18mm, mdf, stazenych k sobe pres tesneni  24ks sroubu M6, jako protikus  jsou matky s hroty do dreva. A to v to mam v BP pouze ARN-ko.

(upravil dbmax 5. 11. 2007 22:21)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

chyna cz : s priestorovych dovodov som musel urobit obdlznik inak pri tom vykone je to fakt sila naplno je to skutočne brutal

Halen: tie natrubky su o vnutornom priemere 95mm dlzka od 15-20 cm regul..Ale idem ten bandpass prerobit tak ze nedam natrubky ale pouzijem klasicku podlhovastu štrbinu (prierezovu plochu tej strbiny urobim trocha vacsiu ako plocha tych 2 natrubkov) to by malo byt lepšie aspon dufam, inak tu ozvučnicu nemam ešte riadne spevnenu vyztuhami moze to byt aj tym

Halen a ako je to s tym vysoky air velocity to bude tym ze su asi natrubky maleho prierezu a potom vzduch vydychuje ako s kompresora:-) ???

Inak dneska večer som stihol zrobit ešte bassreflexovu ozvučnicu ( štastie ze lepidlo schne tak rychlo), ale s brkom som na tom podstatne horšie (ozvučnica s obj.125L) aj ked som skusal a postupne som dosiel az k pouzitiu 4 basreflexovych natrubkov 95x200 stale bolo pocut chujove turbulencie v natrubkoch na nizsich frekvenciach ked som dal 2 natrubky tak ani nehovorim... tie PAčka potrebuju co za diery? smile

Web

(upravil Halen 6. 11. 2007 2:25)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Napis mi pls jake mas rozmery tech komor v litrech. Natrubky jsou regulovatelne, ok, ale jakou delku jsi pouzil? Jak u BP tak u BR. To je dulezity, chtel bych to hodit do softu, jak to vychazi v simulacich. Co se tyka turbulenci na nizzsich frekvencich, u BP jsi to nezaznamenal? Air velocity ma vliv hlavne pobliz ladeni natrubku u BR (nejvic pracuje) a soucasne na ty frekvenci uz zakonite tomu profikovi dochazi dech, cili pomer akustickyho tlaku vs pazvuky turbulencema (prdeni, svisteni apod) je nizsi. Malo tuha ozvucnice bez vyztuh se u takovyhodle macka pri vyssich prikonech doslova "nafukuje" - vyztuhy a dokonaly utesneni je NEZBYTNY.

Ta vented 125 litru / 4natrubky /95x200 vychazi s ladenim kolem 45Hz. O dvou ani nepremyslej, to by ses dostal s ladenim uplne mimo misu.

(upravil dbmax 6. 11. 2007 8:43)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

ta mensia komora je s objemom 40 L natrubok 2x95/150 - viac skratit ho nešlo jedine skratit pilením
väcsia komora je s objemom 90l natrubok 2x 95/250, u toho bandpassu tu bolo čosi lepšie, ale idem teraz zmaknut tie strbiny (vacsej prierez. plochy ako plochy tych 2 natrubkov) + vyztuhy, no cela bedna ma rozmery 90x45x45 z MDFky 20mm
ale ked si to tak celkovo porovnam no bandpass sa mi pozdava byt lepší nez BRko

Web

(upravil Halen 6. 11. 2007 12:26)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Zkus nasledujici, nez ten BP budes uplne predelavat. Pamatuj na to, ze s kulatymi natrubky muzes pomerne snadno carovat, jakmile tam udelas sterbiny, uz toho moc nezmenis. Takze

1. Zmensi mensi komoru na 30 litru (vyztuhami nebo  radeji vlozenim odpovidajiciho predmetu, co litry odebere - treba knihy (jen na zkousku)
2. Natrubky pro mensi komoru mas moc dlouhe. Optimalni bude cca 95x85 mm pro oboustranne zaoblene natrubky, pro pokus muzes pouzit novodurovou rouru bez zaobleni 95x60
3. Natrubky pro komoru 90 litru oboustranne zaoblene zkus 95x220mm
4. Zkus udelat zmeny v bodech 1 az 3 a poreferuj o zmenach ve zvuku !

(upravil dbmax 6. 11. 2007 14:21)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

no takze podla tvojho receptu smile z tej menšej po tebe upravenej komore  je to ako tak v pohode, s tej vacsej je to bez zmien, ked som tie natrubky vyskusal uplne vybral tak sa aj vytracal zvuk, zato neboli ziadne turbulencie ale to je normalne kvoli ladeniu, co sa tyka zvuku v pohode az na nizke kmitočty okolo tych 30-35Hz tam bolo počuť vietor v natrubkoch.

Potom som si pripravil druhu prednu stenu na skusku so strbinami v menšej komore bola strbina rozmer 5x41 cm s dlzkou 7cm, ta vacsia komora bola strbina rovnaka cize 5x41cm s dlzkou 26cm viz foto
http://fotoalbumy.azet.sk/dbmax27/bandp … eb7c1e5443   co sa tyka zvuku no mam taky pocit ze nastala podstatna zmeny plnší bass, pri vysokej hlasitosti to bolo fakt brutalne absolutne ziadne vytracanie basov , basovy zvuk bol udernejsi, az opatovne na nizsie kmitočty (sice ich bolo počuť), ale bolo znova počuť turbulencie ale uz menej ako pri natrubkoch, takze z tych strbin to je akesi lepšie moze to byt aj tym ze som dal vacsiu prierezovu plochu Halen ??

Vieš tu malu komoru mame v podstate vyriešenu, tam nie je ziadny problem, len pri vyssej hlasitosti sa prave od nej treba trošku vzdialit smile , no a co sa tyka tej velkej komory nemal by som tu strbinu este viac rozsirit z tych 5cm o 1-2 cm viac a patrične upravit aj dlzku?

Web

(upravil Halen 6. 11. 2007 17:16)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Cim vetsi prurez ma natrubek nebo sterbina, tim musi byt delsi. Obavam se, ze jsi to znovu naladil mimo sad Objem komory a rozmer portu se navzajem ovlivnuji a zmena jednoho ci druheho se projevi

- naladenim portu na jinou frekvenci
- zmenou frekvencni charky

Pokud chces zachovat prurezy 410x50, pak  v BassBox6  vychazi
komora 90 litru, sterbina 410x50 ~360 mm (mas tam tu pricku, ta trochu snizi plochu portu)
komora 30 litru, sterbina 410x50 ~150 mm

Edit - obdivuju rychlost realizace smile

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Dobre vyskusam predlzenie tych strbin ako pises a co sa tyka tej rychlosti realizacie - zalezi mi na tom smile

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

no hmm... takze mozem povedat ze cim nizsie ladim ten BP alebo BRko tym je to horšie s turbulenciami, avšak pri počuvani bežnej hudby ich vobec nepočuť, co je v celku dobre ale co sa tyka frekvencii okolo 30Hz tie vobec nemusim ani mat v mojej izbe po odskusani to znie skor zadunene, takze preto usudzujem ze vyssie ladit tento bandpass je lepsie a skor vyhodou, v ziskaní nejakeho toho dB, a tak...
cize musim uviest nove čiste objemy s odratanymi novymi vyztuhami , štrbinami. tu 30l komoru som vratil spat , vtedy som dosiahol Halen lepšie vysledky

cize tie objemy:
mala komora v čistom 40l (ladit ju idem na 85Hz), velka komora v čistom 80l (bude ladena na 40Hz), Halen skus si to dat do softu a mrkni na tu charku, mne vo winisdcku vychadza pekne tu je foto http://fotoalbumy.azet.sk/dbmax27/chark … 0ea8cf3643 nevychadza tebe ta charka s porovnani so mnou nejako inak? lebo sa to dost odraza na zvuku, podľa tvojho posledneho navrhu to tahalo dost nizko a to ja nemusim, a vyssie basy boli slabšie, nemalo to taky silny drive smile

Web

(upravil Halen 7. 11. 2007 0:18)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Je to v rozdilnym vypoctu BassBoxu a WinISD. Kdyz nasazim udaje do BassBoxu, charka vyjede jakz-takz stejne jako ve WinISD, jen porty, jejich delka se rozchazi.  Tech 80/40litru muze byt, teoreticky to pujde cca 47-115Hz/-3dB s drobnym ziskem cca 1dB. Dulezity je, jestli jsi se zvukem spokojeny. Jen se zeptam, zadavas si ve WinISD u navrhu portu shape "ctverec", rozmer portu 41x5 cm a melo by ti to dopocitat delku. Jak jsi udal pro ladeni mensi komory 85Hz (41x5x11,5) cm, pro  vetsi komoru 40Hz (41x5x38) cm dle WinISD. BassBox6 pocita u sterbinovych natrubku odlisne delky nez u kulatych stejne plochy, cili ztraty nejsou v pripade kulateho nebo sterbinoveho natrubku zrejme stejne.

Příspěvky [21 až 40 z 63]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£