Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 63]

Téma: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

zdravim tak podme niečo navrhnut pre tu spominanu beymu rozmyslal som nad bassreflexom alebo nad 4-th bandpasom  tu su parametre:
Výkon 600 W rms /700 W AES/ 1400W max
Citlivosť 97db/m, impedancia 8ohm, Re 5.9 ohm
Qts 0.30 , Qes 0.31 , Qms 9.95
Vas 149L , FS 37 Hz , Le 2.9 mH
Xmax +/- 7 mm , X damage 33 mm , MMS 122 g , Sd 0.0830 m2
vlastny objem repro 7L , vaha 10.5 Kg

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Nechápu, proč to sereš do nového threadu...

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

4th bandpass určitě ne, když už BP tak 6th ale to bude chtít už minimálně měřit impedanci jestli je to správně naladěný

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Osobne by som doporučil BR v objeme 80L naladený na 40Hz viď: 15G40BR , môžeš skúsiť aj BP ,  pôvodne navrhnutý pre KAPPU15LF, pôjde to veľmi slušne aj s 15G40, i keď trochu vyššie ako navrhovaný BR. Chcelo by to slušný zosilňovač + subsonic a som presvedčený, že budeš príjemne šokovaný výsledkom.

(upravil dbmax 25. 10. 2007 18:42)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

zosilovač mam spominany modul s bsacoustic PSB Speaker Stratus7 vykon 250Wrms/4ohm (meranych 41V-6.14A)-(kedysi som uvadzal ze ma 180Wrms, ale moj digit.multimeter nedokazal riadne zachytit vykon, takže po riadnom pretestovani a najdení vhodnej skladby kde stale brumí a preladuje som sa dostal v pohode k 250w), subsonik 20-/50-160Hz laditelny strmost 24dB/oct, takze o zosik nemam starosti.

Ešte stale rozmyslam nad zakupenim druheho kusu (paralelne zapoj), ozvucnicu potom s objemom 160l v čistom mam v pohode kde dat, aspon bude zosik dobre zatazeny.

a ten spominany bandpass asi nie pre mna amatera je to dost pracne i ked som ho uz robil aj sneky som skusal a treba na to good skusenosti

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

dbmax: ten zesík je akorát na jeden reprák smile

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

crashpc: a kvoli čomu iba na jeden? nie je to na skodu ked moze zvladnut viac vsak som to vyskusal (dve dvojice 4ohm basakov v serii 2x8ohm a potom paralelne vysled. imped.4ohm- zvladol to bez problemov bez prehrievania..)

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

ale nenakrmíš s tim ty dvě beymy ani omylem. ten zesík by je jen šimral, a to se mi u repráku za 5000 zdá dost blbý aby nebyl využitej.

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Chce to alespoň QSC RMX 1850 HD do můstku.... smile

(upravil check 28. 10. 2007 18:22)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

V subu je snad jedno, jestli tomu dá velkou ozvučnici nebo výkonný zesilovač ne?
Jestli ho ta ozvučnice nebude stát jmění a bude dostatečně pevná, tak je to snad i lepší řešení.

Web

(upravil dbmax 28. 10. 2007 20:35)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

pocujte musim sa vas opytat skusal som tu beymu len tak navolno a postupne som pridaval a zistoval ako je to s vychylkou ta 15g40 ju ma +/-7mm, odhadom si zhruba dokazem predstavit kedy by som mal prestat s porovnanim ostatnych basakov ale je to mozne ak dany reproduktor prekrocí vychylku čo i len o milimeter tak bude uz cievka narazat o dno magnetu ako v mojom pripade ???

nie je to podivne, samozrejme že som nešalel s basakom a nemal som to naplno, ale už teraz začinam mat pocit ze basak nebude dostačujuci na ten zosik asi to bude tou vyskou strmosťou subsoniku 24dB/oct,ale všetko sa snad vyrieši vhodnou ozvučnicou

Martine:a na co mi je taky zosik do domu ??? a kto bude stavat novy dom no ja určite nie smile a na domace podmienky mi uplne stači ten čo mám

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Vytlačí ti z něj maximum k tvé spokojenosti... Samozřejmě jen tak na doma ok, ale při koupi druhého kousku bych začal uvažovat nad tímto krmítkem...
Ty jsi zkoušel tu beymu jen tak freeair? To nedělej... můžeš to zničit. Xmax je ve většině přípádů výchylka, kde reproduktor pracuje ještě v dobrých podmínkách. Po překročeni nastává zkreslení, po zkreslení může dojít k destrukci tzv Xdamage, ale ten je zpravidla větší než Xmax, v tvém případě by to mělo být  něco kolem, +-15mm, nezkoušel bych to ale lol.Ale myslím, že nemusíš mít obavy i kdyby si překročil výchylku na třeba  +- 3mm.

(upravil dbmax 28. 10. 2007 21:07)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

jasne rozumiem ale mam pocit ze prekročiť tu vychylku u tej beymy asi nejde lebo nejak priskoro cievka klepe o magnet
tu spominanu vychylku +/- 15mm to je maximum pre beymu jej xDamage je 33mm to viem a potom dojde k deštrukcii reproduktoru
no a nad tym druhym kuskom no ked som to zruba vymieriaval v izbe no je to dost veľka truhla pre domace použitie
ozaj martin pre tvoju spokojnost uz recitujem na fore www.go4sound.sk ake proficka su skvele a zacina tam fajn diskusia jeden sa uz hada

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

no uz som si zaobstaral MDFku o hrubke 20mm, cela tabula bola taka tazka ze sme ju mali problem traja chlapi odniest na pilu.
Inak kolko bassreflexov.natrubkov mam pouzit do tej ozvučnice ? cice tu navrhoval kilomax do 80l ozvučnice no ja by som uprednostnil 100-120l pre ešte vernejší zvuk , doma mám 4 kusy natrubkov z dexonu vysoko zaoblene rozmer 98 x 200mm

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Xdamage nezkoušej zesilovačem, ale rukou repro promáčkni a změř výchylku. Odhadovat od oka je dost nepřesné. Že je Xdamage jenom o něco málo větší než Xmax, bych si vůbec u beymy nedivil. Mám ještě horší zkušenost.

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Check: myslis, ze je to dobry napad promackavat rukou profi 15" az k Xdam ? Jen otazka.

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Odpovím otázkou. Myslíš, že je dobrý nápad Xdamage zjistit až podle klepání cívky při provozu?

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

No hlavně nezkoušejte Xdamage bez ozvučnice. Repro hraje "naprázdno" a membr. hned lítá sem-tam.

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

dbmax: 80 L som zvolil s ohľadom na maximálne využitie príkonu repra vzhľadom na X max. Pri návrhu nikto z nás ešte netušil aký zosilňovač chceš použiť. Pri tvojom zose môžeš ísť kľudne s objemom na 120L, pri boxe naladenom na 40Hz ti to urobí + 3dB na 40Hz. BR o 98 2ks pri dľžke 153 mm alebo 3 ks pri dľžke 273 mm. Tých 120L je vnútorný objem, to je dúfam jasné.
V žiadnom prípade neskúšaj repro výkonom bez namontovania do ozvučnice, ako ti tu už radili.
Nerozumiem termínu "vernejší zvuk" pri väčšom objeme. Zaujímavý je aj tvoj prístup k meraniu výkonu zosu.

(upravil dbmax 30. 10. 2007 20:41)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

mily kilomax :
1.) co sa tyka vnutorného objemu to mi je jasne (čisty vnutorný objem ozvučnice odrataný objem reproduktora, výztuh, bassreflexových natrubkov, madiel, skrinky pre modul atd adt...)
2.)´´vernejší zvuk´´ - je rozdiel použit tento basak v 80l a 120 l ozvučnici, v tom väčšom 120l prípade je zvuk tak trochu povediac makkši cize aspon pre mna takpovediac vernejší smile
3.) chcel by som vediet tvoj pristup k meraniu vykonu zosilovača
diki za info !

check: mas určite pravdu ten Xdamage je o velmi malicko vyšši nez Xmax, ked som ho opatrne premacknul na dno no vela som neklesol a ocitol som sa cievkou na spodku

Web

Příspěvky [1 až 20 z 63]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£