Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jak udělat z koncového zesilovače integrovaný zesilovač?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Jak udělat z koncového zesilovače integrovaný zesilovač?

Zdravím pánové,
pomalu se dostávám do toho čemu se věnujete a pročítám fóra apod., ale jde to pomalu. Nejlépe bych potřeboval si sednou s někým zkušeným na pivo (kávu) v Brně, aby mě osvětlil mé dotazy. Už si píšu s některými z Vás (reeb, Dohnalík) a možná s nimi půjdu na jedno až budou mít čas. Jen do té doby bych měl pár dotazů. Mám v plánu udělat z koncového zesilovače Hypa 10, tak trochu integrovaný zesilovač Hypa 10. Má představa je, aby to mělo přepínač vstupů (může být manuální) a stačí mě 4 vstupy a druhou věcí je dodělat tam ovládání hlasitosti a to buď manuálně a nebo i s DO. A můj dotaz je, co k tomu vše budu potřebovat. Nejde mi teď ani tak o nákresy, ale hotové moduly.

Dotaz je tedy co je třeba:

1. pro první variantu jen s manuálním ovládáním hlasitosti + přepínač vstupů
2. pro druhou variantu s ovládáním hlasitosti přes DO + přepínač vstupů

Např. takto i s odkazy kdyby mě to někdo napsal byl by to ideální stav, abych to mohl koupit:

1. varianta - http://www.customworks.cz/predzesilovac … vstupu-1u, ....... atd.
2. varianta - .....

Nejspíš to zlehčuji, ale opravdu jsem v tomto začátečník, který spíše obdivuje Vaši práci a miluje hudbu.

Díky moc za jakoukoliv pomoc.

S pozdravem Petr

(upravil reeb 5. 12. 2014 15:23)

Re: Jak udělat z koncového zesilovače integrovaný zesilovač?

Moduly Hypa 10 jsou malých rozměrů a integráč by s nimi šel udělat.. Např. na zadním panelu budeš mít cinch vstupy přepínané relé (např. http://reebaudio.webnode.sk/fotogalerie/a5/#a262-zz-jpg ), pak předzesilovač s potenciometrem na vstupu( něco od PMA- Dispre2, jfet Dispre, Pre 4..nebo Hypu 300, 1...SPX preamp ..cokoliv). Výstup z předzesilovače přivedeš na vstupy koncáků. V nouzi jde i předzesilovač vyřadit a hrát i pasivně přes potenciometr, ale není to ono. Když dáš trafa koncáků k čelnímu panelu (daleko od citlivých vstupů) bude to mít i slušný odstup..

Akorát si pohrát s vhodnou bednou a rozmístěním..

Web

Re: Jak udělat z koncového zesilovače integrovaný zesilovač?

Cesta signálu bude vypadat nějak vstupy -> přepíanč vstupů -> volume -> hypa 10 a pokud to chceš ovládat dálkovým ovládáním, tak budeš potřebovat morotovej potenciometr a nějakej modul, kterej bude řídit motorek potenciometru a přepínač vstupů. Takovej modul koupíš i u CW a bude přímo spolupracovat s jejich přepínačem a tím motorkem u potenciometru: http://www.customworks.cz/predzesilovac-1/rizeni-2U .

Tedy budeš potřebovat:
modul řízení: http://www.customworks.cz/predzesilovac-1/rizeni-2U + dálkovej ovadač http://www.customworks.cz/komponenty/dalkove-ovladani

K tomu přepínač vstupů, vyber si jeden z těch modulů co jsi poslal, ten druhý má u sebe i konektory a nemusíš je tahat káblíkem, bral bych ten.

Motorový apls, ten koupíš taky od customworks, ozvi se jim (cca 700-800 tuším stává, ale vydrží věčnost).

Zdrojík pro napájení těchle volovinek, dá se to postavit, dá se to koupit...

No a nějaký káblíky a konektory, to ti k tomu doporučí a přihodí chlapi z customworks.

Jakmile tohle všechno budeš mít, tak připevníš modul přepínače vstupů na zadní panel, potenciometr na přední panel a prodrátuješ koeaxem přepínač -> potík -> hypy 10, to ti nakreslíme jak. Potom na přední panel ještě přiděláš modul řízení a někam umístíš infrapřijmač dálkovýho ovládání, propojíš to kšandou s přepínačem vstupů a dvoulinkou s motorem potenciometru. Připojíš k oboum deskám zdroj a máš prakticky hotovo...je to jednoduchý, daleko horší je mechanická stránka, udělat dobře vrtání vzadu i v předu, dobře uchytit potencometr atd...

Re: Jak udělat z koncového zesilovače integrovaný zesilovač?

Jenže on to chce levněji než od CW...

Web

Re: Jak udělat z koncového zesilovače integrovaný zesilovač?

Dá se říct, že to chci mít levnější než od CW, ale teď spíš zjišťuji možnosti a vůbec jak to funguje vevnitř:). Ono nakonec bych mohl po bazarech hledat Hypu 1 a Hypu 10, ale láká mě ta představa, že bych měl svůj originální integrovaný zesilovac, i když s malým přičinění.

(upravil Dohnalik 4. 12. 2014 21:26)

Re: Jak udělat z koncového zesilovače integrovaný zesilovač?

Tak to je otázka, jestli je to laik schopnej udělat levněji. Možná o pár stovek, ale aby to bylo výrazně levnější, tak budeš potřebovat umět navrhovat PCB, vyrobit je a programovat.

Re: Jak udělat z koncového zesilovače integrovaný zesilovač?

Možná jsem na zacatku nevěděl do čeho se poustim, ale vemte si stavbu zesilovače:

Sestavené moduly Hypa 10 za 5000
Trafa za 1000
Ochrana 850
I kdybych vzal krabici přímo od Modushopu 3000
Chybí sofstart - ten me reeb jeste naceni
Konektory a spínací tlačítko - 1000?
Úprava zadního panelu u quickpanel - 600?

11450 bez softstartu. A cena u CW je 23000. Ten rozdíl tam je, i kdybych přidal nějakou úplatu tomu, kdo by me to pomohl složit.

Neberte to tak, že se snažím někoho osalit. Je to jen ekonomická věc + ten zájem o DIY komunitu.

Jinak u predzesilovace to bude asi složitější.

Re: Jak udělat z koncového zesilovače integrovaný zesilovač?

To určitě zvládneš, už s rozvahou jdeš na to správně smile
..a u piva s kamarády koncepci ujasníš, vezmi sebou tužku a papír yikes

Re: Jak udělat z koncového zesilovače integrovaný zesilovač?

2Betaron: Doufám, že to nemyslíš ironicky smile.

Re: Jak udělat z koncového zesilovače integrovaný zesilovač?

fide napsal:

Sestavené moduly Hypa 10 za 5000
Trafa za 1000

really?

(upravil fide 5. 12. 2014 11:18)

Re: Jak udělat z koncového zesilovače integrovaný zesilovač?

2LukasX: Ano za tolik jsem to sehnal:).

Re: Jak udělat z koncového zesilovače integrovaný zesilovač?

..ikdyž to vyznělo ironicky, myslím tvůj případ věcně;
Dohnalík i reeb jsou zkušení borci. Takhle u piva můžete věc probrat do detailu. Lepší, než zde něco znovu sáhodlouze vypisovat. Právě proto ten papír a tužka pro poznámky smile

Re: Jak udělat z koncového zesilovače integrovaný zesilovač?

fide napsal:

2LukasX: Ano za tolik jsem to sehnal:).

(y)

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jak udělat z koncového zesilovače integrovaný zesilovač?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£