Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » CD receiver Yamaha, blbý zvuk

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: CD receiver Yamaha, blbý zvuk

Ahoj.
Nechal jsem se nalákat a koupil malý CD receiver. Postupně jsem k tomu připojil všechny reprobedny co mám a zvuk mne zklamal ve všech případech. Přístroj jsem tedy rozebral a hledal, jaký to má zesilovač. Našel jsem a jsem přesvědčen, že byla závada objasněna.
Je tam totiž digitální zesilovač Yamaha yda 146. (lze na webu najít  pdf. datasheet)
Osobně jsem pocitově proti digitálním koncům a myslím, že jsem si v praxi dokázal, že z toho nelze dostat milý, příjemný, teplý , barevný zvuk. Co myslíte? Co takhle dát na výstup odporový dělič a místo repráků za to zapojit konec s LM 1875?
S tímto zvukem je pro mne přístroj nepoužitelný.

Re: CD receiver Yamaha, blbý zvuk

No čo Ti na to povedať? Snaď len to že si si to vystihol v prvých slovách svojho prvého príspevku. "Nechal som sa nalákať...........

(upravil PavelTl 10. 10. 2014 21:00)

Re: CD receiver Yamaha, blbý zvuk

Saryku: bohuzel si uvedenym postupem nijak nepomuzes. Spatny zvuk uz nikdy nebude lepsi.
Proste jsi dostal presne to co sis zaplatil. Obvykle k tomu byvaji pridany stejne levne a nehrajici bednicky, takze zvuk receiveru je doladen aby alespon trochu hraly, nasledne nahrazenim cimkoliv jinym zvuk jeste vice zkazis.

Edit: omlouvam se za diakritiku, pisu z EN webbooku.

Re: CD receiver Yamaha, blbý zvuk

PavelTl: Jo, zaplatil jsem si slušnej stroj zabitej pitomým koncem. Zlatej analog.

Re: CD receiver Yamaha, blbý zvuk

šaryk napsal:

PavelTl: Jo, zaplatil jsem si slušnej stroj zabitej pitomým koncem. Zlatej analog.

Nakonec, konec za to nemůže, omlouvám se mu. Bylo to v neposlouchatelných bednách. Netušil jsem, že digitální zesilovač se i dá poslouchat.

(upravil maxell 25. 10. 2014 10:21)

Re: CD receiver Yamaha, blbý zvuk

No kdybys uvedl typ přístroje nebo vložil fotku, byli bychom chytřejší...dodané bedýnky byly asi provizóriem do kompletu, investice do lepších je správná, jenom vybrat takové co si padnou k zesíku.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil zuki 25. 10. 2014 22:25)

Re: CD receiver Yamaha, blbý zvuk

šaryk napsal:

Ahoj.
Nechal jsem se nalákat a koupil malý CD receiver. Postupně jsem k tomu připojil všechny reprobedny co mám a zvuk mne zklamal.
...
Co myslíte? Co takhle dát na výstup odporový dělič a místo repráků za to zapojit konec s LM 1875?
S tímto zvukem je pro mne přístroj nepoužitelný.

1) Tvé bedny hrají dobře na jiných zesíkách??? smile
2) Použít výstup digitálního konce nebude vhodné, lepší je použít něco jako linkový výstup - pokud tam je. Nebo si vytáhnout signál před koncem (? má-li významněji lepší kvalitu než je za koncem?!?). A LM1875 hrají celkem slušně.
3) Když máš jiné bedny tak asi i jiné zesíky, tak přes ně "prožeň" signál z toho CD recieveru... nejlépe ještě před jeho koncem (z link.výstupu).

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » CD receiver Yamaha, blbý zvuk

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£