Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pasivní filtr na vstupu zesilovače,ano či ne?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Pasivní filtr na vstupu zesilovače,ano či ne?

Používám triamping,a rozhodl jsem se odstranit co nejvíce švábů v cestě signálu,proto přecházím na pasiv.
Tak mě tak napadlo,proč se vyhybky realizují  až na výkonové straně?

Re: Pasivní filtr na vstupu zesilovače,ano či ne?

Jaký má smysl ty šváby bezhlavě vyhazovat?

Re: Pasivní filtr na vstupu zesilovače,ano či ne?

Na co je mít,když se obejdu bez nich?Méně je někdy více.Spíš bych si rád početl něco k tématu...

Re: Pasivní filtr na vstupu zesilovače,ano či ne?

no nevím ale přijde mi to celkem logický, treba u 3P bedny radši "přijdu" o nějaký ten výkon ve výhybce až za zesilovačem, než abych měl ty zesilovače tři, dělený každej zvlášť pro jednotlivy repra už na vstupech ne?

(upravil Hazys 10. 3. 2014 22:25)

Re: Pasivní filtr na vstupu zesilovače,ano či ne?

Ne ne, Triamp je právě o tom, že každé pásmo bedny má vlastní zesilovač.  Dělení signálu je pak aktivní před těmi zesilovači, ať už třeba analogovými obvody s OPZ nebo digitálně s DSP. Používají to hlavně třeba profíci, třeba kvůli vyšší účinnosti (nejsou ztráty v pasivních RLC obvodech vyhybek) a větší verzatilitě systému, který se dá snadno přizpůsobit dané situaci - zvlášť dnes v době velké expanze digitální techniky.

Na co je mít? A co tam máš za obvody, že se jich potřebuješ tolik zbavit? Vadí tam něčemu? Co konkrétně k tématu (jakému vlastně?) by tě zajímalo?

Re: Pasivní filtr na vstupu zesilovače,ano či ne?

Zajímá mě,jestli se výkonové vyhybky dají nahradit pasivním filtrem na vstupu zesilovače.Každý tam logicky cpe OZ nebo DSP.Měl jsem tam MiniDSP,teď tam mám ještě nějaký DSP od MaBata,o  kterým jsem nenašel na netu vůbec nic krom ofoceného popisu vývodů na nějakých polských stránkách.
Chci jít cestou minimalizace prvků,především těch aktivních.Zesilovač se do toho nepočítá.

Re: Pasivní filtr na vstupu zesilovače,ano či ne?

Dají se nahradit pasivním filtrem, však proč by to nešlo.   Jen mi není jasný, proč bys takovou věc dělal.  Slušná analogová vyhybka lze poskládat z aktivní, z operáků. Viz např Linkwitzlab.

Re: Pasivní filtr na vstupu zesilovače,ano či ne?

Jsou lidé,kteří z nějakého důvodu dávají přednost pasivnímu řešení.Pasivní řešení by bylo podstatně jednodušší.Ale spíš mě to zajímalo z toho důvodu,že jsem na to nikde nenarazil,prostě je li to proveditelné.
Jinak s aktivem už "žiju" pár let,jeho možnosti znám,a pár už jsem jich vyzkoušel.

(upravil Dalča 7. 4. 2014 13:57)

Re: Pasivní filtr na vstupu zesilovače,ano či ne?

Odstraněno pro nevhodnost

Re: Pasivní filtr na vstupu zesilovače,ano či ne?

Jak již bylo řečeno...

Musíš se rozhodnout, jestli ti víc vadí zhoršení odstupu signálu od šumu při zesilování zatlumeného signálu z pasivního filtru, nebo přidaný šum aktivního prvku výhybky. Argumenty typu rozměry, váha, cena u pasivní výhybky pro subwoofer jsou pro tebe nejspíš irelevantní. Cívky takové výhybky, aby to bylo "hiend", by musely být samozřejmě vzduchové a z tlustého drátu kvůli zachování Q.

Re: Pasivní filtr na vstupu zesilovače,ano či ne?

pakliže ma zesilovač vstupní citlivost ja nevim 20-100mV tak to jde uplně špičkově, a ma to vynikajicí zvuk.  Jestli je tedy rozhodnutí postavit nekvalitní pasivní vyhybku do reproboxu nebo nekvalitní "aktivní" vyhybku,, tak jsem jasně pro aktivní. mam stím velice dobré zkušenosti.  všechny šváby apod. bych nepoužil dokud by to nebylo krajně nutné. a pak bych stejně raději spastil něco s dvoumi nizkošumovými tranzistory.  smile

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Pasivní filtr na vstupu zesilovače,ano či ne?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£