Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » ...človek a zvuk..

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

(upravil jurajc 3. 11. 2013 10:52)

Téma: ...človek a zvuk..

..ahoj, zaujima ma jedna vec, prosím ušetrite ma, keďže som laik na audio??
  Je možné, že dvaja ľudia, jeden pracujúci v ťažkom priemysle, t.j. veľký hluk, druhý dajme tomu predavač kníh, takže rozdielna akustika...možu počuť v tom jednom a istom priestore, tu jednú a tú samú rovnako odladenú reprosustavu...   ...úplne ináč??  smile



...ja tomu verím..

(upravil little 3. 11. 2013 11:06)

Re: ...človek a zvuk..

To víš, že to tak je. Dělnas co je po šichtě ve fabrice vyřízenej a celej den poslouchá nějakej zvuk, bude mít sluch unavenej. Nejspíš si oproti prodavači knih bude myslet (resp. bude mít pocit) že bedny nevejškujou a nebasujou. Maník s bookama to bude mít naopak...

Nehledě na genetický dispozice sluchovýho ústrojí. Nejsou na světě dva lidi kteří budou mít stoprocentně stejný sluch. Roli tam hraje až příliš mnoho faktorů.

Re: ...človek a zvuk..

Taky si myslím. A pak do toho vstupuje navíc osobní vkus.

(upravil Zorg 3. 11. 2013 16:03)

Re: ...človek a zvuk..

Proto taky kšeft s hifistickejma píčovina podpořenej dojmologickejma blábolama tolik kvete lol

Re: ...človek a zvuk..

Vjemy jsou silně subjektivní.I kdyby se potkali "dva knihovníci",tak může být jejich názor rozdílný.Co jednomu vadí,druhý preferuje.To se ale dá vztáhnout na skoro každé odvětví lidské činnosti...

Re: ...človek a zvuk..

Moja skúsenosť, po oraní na traktore všetky nahrávky boli nanič.

Re: ...človek a zvuk..

jj, iba susedov Zetor 25 potešil smile

Re: ...človek a zvuk..

Zorg napsal:

Proto taky kšeft s hifistickejma píčovina podpořenej dojmologickejma blábolama tolik kvete lol

Lidově řečeno nicméně dost výstižně...asi jsem hlušec ale pro mě všechny aparáty bublaj přibližně stějně a nějaká vysoká věrnost toť slogan ryze marketingový a reklamní. A tak zkoušíme,  střídáme, hledáme optimální řešení které (pravděpodobně) není. Ale byznys, kšefty jedou.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: ...človek a zvuk..

I uši potřebují údržbu, zvláště pokud je vám 50+.
Poslední rok jsem všechno slyšel nějak divně, nakonec jsem zašel ke spolužákovi doktorovi ORL, ten mi velkou stříkačkou vyšprycoval obě ušiska, a teď si medím, jak mi doma všechno pěkně hraje...

(upravil maxell 6. 4. 2014 18:02)

Re: ...človek a zvuk..

Jistě, na chvíli to pomáhá ale po padesátce se horní slyšitelná frekvenční hranice výrazně snižuje
až k takovým 10 000 - 12 000 Hz a potom honit ultrazvuky význam jaksi postrádá. To je doprovodný fyziologický jev a syndrom příchodu stáří, houby naděláte. No a kdo pracuje v hlučném prostředí (ocelárny, kovárny, lisy...) nebo celá léta poslouchal heavymetalbreakdown tak tu je daň.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil stiglitz 6. 4. 2014 20:37)

Re: ...človek a zvuk..

Panebože. Heavy Metal  Breakdown. To byly časy... Grave Digger, bylo mi 14...

(upravil kudlibabka 7. 4. 2014 20:19)

Re: ...človek a zvuk..

nejde jen o hlucne prostredi,ale i o to,ze vetsina z nas je vetsinu dne vystavena zvukum,ktere nam jsou neprijemne a tak si zvykneme neposlouchat,coz neni zalezitost ucha ale prislusneho mozkoveho centra...a pak trva dost dlouhou dobu nez jsme schopni zase POSLOUCHAT...takze pokud je  nekdo denne nucen poslouchat sefa nebo lidi,ktery se mu poslouchat nechce,pripadne zpravy ci hudebni produkci z radia apod...neni ve volnych chvilich SLYSET schopen...pred lety mi trvalo nekolik mesicu,nez jsem se byl schopen znovu naucit poslouchat...proto vetsina lidi dava prednost mereni pred POSLECHEM...rozumim jim a pokud o to stoji preju jim,aby se opet naucili poslouchat... smile

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » ...človek a zvuk..

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£