Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač - rada výběr

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Zesilovač - rada výběr

Zdravím audiomaniaci,
Nejprve budu argumentovat proč vlastně uvažuji o tom o čem uvažuji....
Musíme nebo spíše chceme ozvučovat akce na dětských táborech, bývalá aparatura vzala za své, a tak se nedá svítit a musí se pořídit nová. Reprobedny máme, ale chybí nám zesik... a jelikož jsme organizace s velmi omezenými financemi, musíme vše řešit stylem "za málo peněz co nejvíc muziky" Takže ač nerad mám zatím spadeno na zesilovač od SKYTEKu konkrétně tento:

http://www.shop4djs.com/skytronic-1/skytec-spl-700.html 

Vím že udávaná cena, a výkon RMS, je holý nesmysl, nebo spíše zázrak zralý na větu "chvalte pána". Ovšem co jiného. Tak vás tedy prosím o radu, eventuelně ekvivalent, který by byl více spolehlivý. Akce - cca 80 lidí, repro 250 W RMS 8 Ohm, 500W max. cenový strop zesiku 3 000 kč. Nápady?? Předem díkec!

Re: Zesilovač - rada výběr

Za 3000? Tak bazár.

Re: Zesilovač - rada výběr

Nutný daňový doklad....

Re: Zesilovač - rada výběr

Za takú cenu jedine skusiť na ebay. No o spolahlivosti radšej pomlčím.

Re: Zesilovač - rada výběr

Pánové, tak mám povolenou hranici 8 000, ideální by byl power mix.
zaujal mě tento: http://www.muziker.cz/studio-podium/mix … S-1802-BDC

Jde mi teď o to, zda bude ozvučení dostačující

Re: Zesilovač - rada výběr

Skytecu i Soundkingu se obloukem vyhni (mizerný servis ze strany dovozce, tak výrobce z Číny, Soundking je čínská firma vyrábějící PA od r. 1989). Jako nejnižší laťku zvol zakukleného čínského němce Behringera.

http://www.muziker.cz/studio-podium/mix … -EUROPOWER

Re: Zesilovač - rada výběr

To už je rozumnejšia cenová hranica. Treba si uvedomiť že keď niečo kupujem malo by aj niečo vydržať. To čo navrhol Marda by malo stačiť.
Dúfam že mi dá niekto za pravdu ked poviem že zosilňovač v tejto cenovej kategorii by nemal byť trvalo zaťažený väčším výkonom ako 1:2 z udávaného výkonu. Prípadne ma opravia.

Re: Zesilovač - rada výběr

Díky za rady, on zase nebude nejspíš nijak extrémě využíván a ždímán, myslím si že pro nás ideální volba.

(upravil PavelTl 29. 5. 2013 6:54)

Re: Zesilovač - rada výběr

Zrovna takový Europower od Behringera jako je v Mardově odkazu má kámoš, krmí s nimi peavey bedny.
Šumí dost, takže na tiché hraní podkresu a občasné komentáře to zrovna není. Při hlasitém řevu už je šum maskován hlukem.
Mimochodem při hasičské soutěži je ten šum slyšet až na druhý konec hřiště, než jej zamaskuskují nastartované motory čerpadel.
Ale na druhou stranu to většině lidí nevadí a za ty peníze nic lepšího neseženeš.

Re: Zesilovač - rada výběr

PavelTl napsal:

Zrovna takový Europower od Behringera jako je v Mardově odkazu má kámoš, krmí s nimi peavey bedny.
Šumí dost, takže na tiché hraní podkresu a občasné komentáře to zrovna není. Při hlasitém řevu už je šum maskován hlukem.
Mimochodem při hasičské soutěži je ten šum slyšet až na druhý konec hřiště, než jej zamaskuskují nastartované motory čerpadel.
Ale na druhou stranu to většině lidí nevadí a za ty peníze nic lepšího neseženeš.

Tak navrčenou mašinu, a ani stroj kterýmu dáváš rychtu a tlačíš vodu opravdu přeřvávat nechci big_smile Jinak dík za postřeh, pro nás to bude dostačující.

Re: Zesilovač - rada výběr

Ještě bych se podíval po qsc rmx 850/1450/1850 občas se objeví v bazaru okolo oněch 8000,- a je to rozhodně lepší volba než kdejakej behringer, skytec a jim podobní. Kvalitou zvukovýho podání taky průjem, ale alespoň nemusíš čekat kdy se odporoučí.
Ještě mě tak napadlo že by možná joži dokázal za 8000,- poskládat nějákou 250W jpa do krabice, být Tebou zkusil bych mu napsat.

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač - rada výběr

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£