Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil ondra Ch 29. 4. 2013 16:43)

Téma: zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

Zdravím všechny, máte někdo zkušenosti s fullrange reproduktory Fostex z nejlevnější řady FE-EN? Docela by mě zajímala i nějaká vaše vlastní měření a samozřejmě jak jsou na tom uchometricky smile
Konkrétně třeba FE126En,FE166En
Ale jak tak projíždím internet záraky se nedějí sad
http://www.troelsgravesen.dk/FE126E_fil … _2.83V.jpg
Díky

Web

Re: zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

Taky jsem to zvažoval....bohužel jak píšeš, zázraky se nedějí a reference od těch co to myslí s poslechem vážně jsou neúprosné....nakonec jsem tuto myšlenku zahodil smile

(upravil Dalča 26. 5. 2013 18:10)

Re: zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

fúlranže mne taky zajímají, už delší dobu, zatím  jsem stále ve stádiu shromažďování informací. Něco jsem slyšel, zatím spíš nic, než moc.

To co jsem slyšel mělo všechno jednu vadu. jak si uhnul z osy, vylo to v pytli. vejšky nikde, středy divný a basy ty nebyly pořádný ani v tý ose.
Perfektní poslech byl v nízký hlasitosti a v ose, ala nearfield monitory. ale jak se zvyšovala hlasitost, začal být problém ve vyšších středech (měl jsem takovej divnej pocit, jak by se ty vysoký středy měnily s hlasitostí k horšímu) no a  všechny ty bedny krutě směrovaly. ale fakt krutě.
Docela slušněj mi připadla reprobedna s SP-200X - Monacorem
Ale furt mě to láká, mít na poslouchání něco bez výhybky.

Re: zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

To je jen psychologický moment, žádné výhody v absenci výhybky nevidím, pokud je nadále přítomen klasický reproduktor.

Web

Re: zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

... mnoho let se právě kvůli psychologickému momentu opakovaně vracívám k širokopásmům řízeným AB nebo A zesilovačem, a užívám si tajení dechu. Je to podobné jako s víny, čaji, kávami, vůněmi, ženami, ...

Re: zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

... a laxativy...

Web

Re: zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

lol

Re: zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

big_smile musel jsem si vyhledat co to vůbec je lol

Re: zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

No kdysi na výstavě sem slyšel velmi zajímavou bednu s 8" šírem, která hrála dobře. Kolik stála sem ale raději nezjišťoval. Sám mám rezervní mini boudy s 5" šírem Monacor. nehraje to zle, ale s výhybkou mnohem líp jak bez ní a upřímně pochybuju, že nějaký šíro bez výhybky hraje dobře.

Web

Re: zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

Slyšel jsem budky asi TML s takovým divným cca 5" reprákem, mělo to gumový závěs, pomocnou membránku, phaseplug - autorem byl jeden Polák - hrálo to slušně, moc to nesměrovalo, mělo to výšky i hloubky, ale to jen tak při pokojové hlasitosti (buzeno 20W zesilovačem). Účinnost asi nebyla nic moc (tipuju tak 83dB/VA/m).

Web

Re: zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

... účinnost reproduktoru (zde jistě fyzikální) je bezrozměrná veličina, takže prosím nezaměňovat s citlivostí. Ať neuvádíme případné mladší čtenáře v omyl.

Re: zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

Digitingu, ty máš tak co poučovat. Ještě si pamatuju, jak jsi tu blábolil o komplexních číslech.


ondra Ch: je to bohužel jeden velkej kompromis. S více pásmy, tj. i s tou zpropadenou výhybkou, která objektivně opravdu nic dobrého nepřináší, se to dá udělat ve výsledku lépe. Vzít širokopásmo je jen jednodušší. Omezení jsou ale dost značná.

Re: zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

... mám toho na kontě více: Před 40 lety jsem nevěděl, jak se vyslovuje Hewlett, deska televizoru pro mě byla jen úžasná, ale nevěděl jsem nic o řádkovém rozkladu, o Ciolkovského rovnici, o Brewsterově úhlu, ani o osobnostním vývoji. Děkuji za poučení.

Re: zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

A to má bejt vtipný, nebo si před tebou máme sednout na zadek?

Re: zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

boze nenatahujte sa vkuse

kto sa chce pohrat s monacor sp-200x sirokopasmom, rad mu jeden par za rozumnu cenu prenecham..

Re: zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

https://www.youtube.com/watch?v=qQTL6G-vDGo

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » zkušenosti s fullrange reproduktory FOSTEX

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£