Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Změřit si nebo nechat si změřit

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 39]

Téma: Změřit si nebo nechat si změřit

Zdravím všechny měřiče. Jelikož vím vo co go tak napůl chtěl jsem se zeptat jestli se vyplatí postavit si to měřící zařízení doma nebo si to nechat odměřit a odsimulovat od někoho tady kdo to má v malíku. Samozřejmě že za peníze.

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

Co chceš měřit? Ono se toho dá měřit spousta a na některá měření stačí i metr, nebo posuvka lol

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

pokud se simulaci a měření budeš věnovat více, má to asi cenu, ale pokud to chceš víceméně zkusit si postavit něco svého, podle mne to nemá cenu ... ono to taky neumíš hned, stojí to mnoho času a také peněz ...

(upravil madeindoma 15. 12. 2012 21:57)

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

No teďka jsem začal zkoušet LIPM, udělal si antoniovo zapojení měření vypadá jedle, ale mě se spíš jedná o vybavení k měření. Nejde mi o žádný hi-end, spíš něco použitelnýho. S časem problém nemám, ale s penězma ano. Dá se něco tak sehnat nebo postavit do 1000-1500 kč? Samo to není žádný strop, ale prachy se neválej na ulici.

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

Check by snad měl mít na webu kompletní schéma super měřící krabičky, kterou sám na změření základních TS parametrů reproduktoru s úspěchem používám.

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

Tím vybavením myslíš zvukovku? Na to stačí bezpečně integrovaná.

(upravil madeindoma 16. 12. 2012 9:20)

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

tím vybavením myslím mikrofon, abych mohl změřit cháru v bedně. Klidně bych postavil s kapslí VM6050, kalibrace tu na to je, spíš bych se potřeboval dozvědět něco o zapojení. Dost se tu mluví o phantomu, někde jsem snad viděl i nějaké schéma, ale teďka ho nemůžu najít. Poradí mi někdo? Tápu ve tmě.

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

Fantomový napájení mikrofonů... cca 48V, může bej o fous míň, není to tak kritický, přes 2 odpory se hodí na obě signální žíly symetrickýho vedení, napětí proti zemi.

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

Na základní měření si vystačíš s v podstatě jakoukoliv zvukovkou,měřícím přípravkem od Checka,libovolným zesilovačem a nějakým mikrofonem.Mikrofon je lepší zkalibrovaný,ale i v opačném případě se dají určit zásadní problémy.
Co se týká zapojení,dá zkus prolézt toto: http://www.vmaudio.cz/diy.php
Nebo se podívej tady na vlákna o Holmu,obzvláště od MaBata ,ten používám já.
Zbytek je o experimentování,zkoušení a hledání "vlastní cestičky"...

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

O prachy vůbec nejde, spíše něajký to know-how.

(upravil madeindoma 16. 12. 2012 13:56)

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

Jurawood. Přesně tak.

Číst sice umím, ale spíš mi jde o toto (pokud se mýlím prosím o opravu):

Potřebuju stojan - to je v pohodě, vím jak vypadá ten checka skrz jeho stránky
Elektretová vložka třeba VM6050 je nějak zapuštěna do té trubky nebo je zarovno s okrajem?
Potřebuju dodatečné napájení to už vím, ale je nutné ještě předzesilovat tento signál než dojde do Line in?

(upravil paf 17. 12. 2012 0:23)

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

Měřící box mám tento.
Preamp můžeš postavit podle tohoto.

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

Fantoma vůbec nepotřebuješ. Postav si preamp s operákem a měřící krabičku, co mám v návodu an stránkách. Mikrofon čím menší tím lepší. Z praktických důvodů doporučuji zalepit epoxidem do trubičky - předek mikrofonu s rovinou konce trubky. Něco to alespoň vydrží. Každý mikrofon je ale jiný, takže je každý potřeba kalibrovat znobu, i když je to typově stejná kapsle.

Web

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

check: Takže tu kalibraci co ty tady poskytuješ mám brát jen jako hrubou kalibraci?

Paf: děkuju, jdu stavět

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

Nevím o jaké kalibraci mluvíš. 75 mikrofonů, 75 kalibračních křivek ... https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=89394#p89394

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

No radši už nic smile Děkuju za rady.

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

81 mikrofonů 81 různých kalibračních charek. Na webu v měření 1 mám uvedené různé kapsle. Nastiňuje to směr jakým se od sebe jednotlivé typy nebo průměry kapslí odlišují, ale jednotlivé kusy jsou navzájem od sebe také velmi odlišné, takže nelze okopírovat univerzální charku typu VMA6050 a použít ji pro tvůj konkrétní exemplář. Neljelpší charku bez kalibrace budeš mít se 4mm kapslí posazenou na špičce 6mm trubičky (nebo 4mm jestli seženeš), ta letí na 20kHz asi o 1dB a na 10kHz už je rovná jestli se dobře pamatuju.

Web

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

ahoj, nebudu kvůli tomu zakládat nové téma ,tak se zeptám tu. Chci si postavit tohle měření impedance. Ale mám několik otázek. výstup je L nebo R? zesilovač má mít jaké výstupní napětí, nevadí že mám před zesem výhybku? ty zenerky mají být jaké? mám tu po ruce jen 2x 3v9 a 2x4v3 .vstup L R je předpokládám mic.
chtěl bych si změřit naladění ozvučnice subu, myslím , že ladění které je teď je úplně vedle.

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

na to nic tak složitýho nepotřebuješ. https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15625
Tohle měří naprosto dostatečně a ladění subu tím zjistíš v pohodě.

(upravil pepsimus 11. 2. 2013 19:37)

Re: Změřit si nebo nechat si změřit

aha děkuji, vrhnu se na to.

Příspěvky [1 až 20 z 39]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Změřit si nebo nechat si změřit

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£