Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 16)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 301]

(upravil Pepr 26. 6. 2012 17:46)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Myslím,že to srovnat ani nepůjde.V 702e jsou plastové repra(koše středobasu),ve výhybce Tesla elyty a je to regálovka s přidanou bedýnkou aby to vypadalo jako sloupek.
Čekám až to bude komplet na reproobchodě,abych to obědnal.Kdybych měl schema výhybky tak už to mám všechno doma.
Rozměry:

https://i.postimg.cc/NL5hSw1g/2075551.jpg

ještě tam bude 40mm soklík,tak to bude malinko vyšší.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

A já měl za to, že Mission jsou docela solidní bedny... Ale čim víc je Totemy rozválcujou, tim líp.

(upravil Pepr 26. 6. 2012 17:58)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Sedmistovky určitě ne.Stály 11k,prodám je za 3k.
Nevíte,prosím někdo jaký má ten spp250 objem?

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Tak to netušim bohužel. Ale šlo by to spočítat z toho nákresu.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Pepr: chybí Ti tam díra pro zvukovod smile

Objem SPP-250 není třeba prožívat ani znát, je to zcela v toleranci, pokud bude čistý objem bendy cca 60 litrů. Hlavně pořádně vytlumit.

Vypadá to hezky a sympatické je i to, že je to z odpadu - tak se mají bedny stavět, minimum nákladů, maximum muziky. Těžko říct, jak dopadne první srovnání s Mission, pokud je na ně někdo 15 let zvyklý...


palkic: Co myslíš tím "Čekáš jen až vyjde opravdu final schéma výhybky ke koupení a nebo si jí někomu dal už vyrobit a čekáš na ní?" Jak dal vyrobit, na základě čeho?

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Myslel jsem jestli už náhodou nemá schéma zakoupené, jestli už není k zakoupení.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Bohužel není. Hlavní organizátor je momentálně zcela vytížený jinými věcmi (nevím, na jak dlouho), ale mohu mu navrhnout, aby zatím aspoň uvolnil schéma k sadě měničů. Ač bych rád, já schéma zveřejnit přirozeně nemůžu...

(upravil palkic 26. 6. 2012 18:44)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

To mě jen zajímala cena. K sadě by ho mohl dávat, aspon by byla kompletní. A jaký máš názor na tu komoru na písek? Bude mít nějaký význam a nebo jí mam vynechat?

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Nedělej to tak vysoké. Komory pro hornu i pro písek jsou tam zbytečné. Místo mezi hornou a basákem bys měl mít zhruba ve výšce uší. A jak říkám, nějaký litr sem, nějaký tam, na to opravdu nezáleží.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Tak dobře, kašlu na to, jen tam dam 3 zpevňovací příčky.

(upravil Pepr 26. 6. 2012 19:02)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

MaBat: díra říkáš? smile ,nebyl nato čas.Majitel stolárny musí taky vydělávat a né hrát si s nějakýma bednama.
Dík za vysvětlení obj.repra.Budka má objem asi 63,5l,ale dodám ještě výztuhy.Chci opřít výškáč aby neměl snahu drnčet,má to Cenu?
K tlumení:zase co dům dal.Mám tady roli 20mm molitanu,Viledon o tl.20mm,z jedné strany zhuštěný(filtrační materiál na vzduch)a pak ještě firon.
Otázka:jak moc zatlumit.Naskládám panely do bedny tak,aby nezbylo místo,ale když mezi ně vsunu ruku můžu je zmáčknout asi na 1/8 původní výšky sloupce materiálu,anebo natlačit,upěchovat?(já myslím,že upěchovat asi ne)Až přilepím čelo,zespoda tlumení asi nedostanu ven a proto to musím vyřešit před lepením.
A mám ještě dotaz:Čím to prodrátovat?Nejlépe kabely z reproobchodu,abych to objednal všechno naráz.
A teď jsem si vzpomněl.Na jedné fotce máš MaBate zvukovod otočený o 90 st..Předpokládám,že má být orjentovaný "koulema" nad sebou.Je to tak?
ps:nebij mně,jsem začátečník.

(upravil MaBat 26. 6. 2012 19:06)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Pepr: škoda jen, že ty přední, aspoň svislé hrany nejsou zaoblené..

- Správnou orientaci horny máš dobře tady: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 30#p244030

- Tlumení se tam neboj nacpat, ne úplně "dotvrda", ale zmáčknout se to neboj, pokud to jde dobře. Ale záleží na materiálu a jeho hustotě.

(upravil Pepr 26. 6. 2012 19:04)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

MaBat:budou zkosené 30st. podle troelse.
Moc Ti děkuju za rady.
stavím poprvé.

(upravil MaBat 26. 6. 2012 19:20)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Pokud máš dobře jak, tak je lépe je zaoblit, pokud ne, tak se svět nezboří.

Pepr napsal:

Chci opřít výškáč aby neměl snahu drnčet,má to Cenu?

Těžko říct, ono to nijak "drnčet" nebude, ale zvukovod se samozřejmě jinak trochu chvěje. Asi tím nic nezkazíš, ale nevím, jestli to bude mít reálně nějaký vliv.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

MaBat: vtom případě to nechám tak jak to je.
Ještě jednou díky.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Já mám výškáč taky v komůrce, maličký, to už bylo minimum práce.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Samozřejmě to ničemu neublíží. Aspoň si nemusíš dělat starosti s "vzduchotěsností" usazení horny, i když HM17-25 je dodávaný spolu s pěnovou podložkou, takže to není problém tak, jako tak.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Ohledně TOTEM-100 mám zprávu, že začátkem týdne dostanu vše potřebné, aby se mohla otestovat finální výhybka + dodělat měření a dokumentace. Do konce dalšího týdne by mělo být vše připravené.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Tak to je dobrá zpráva smile A bude se to schema prodávat se sestavou reproduktorů? Nebo třeba se součástkama k výhybkám jako stavebnice?

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Očekávám, že ano. Součástky by měly jít přiobjednat k tomu, možná včetně plošného spoje nebo rovnou už hotové a překontrolované výhybky, to s jistotou nevím.

Ale to už opravdu není moje věc, to by musel upřesnit LuKyss, který to bude nabízet, a na jehož náklady vůbec došlo k celé realizaci - zapůjčení a zaslání reproduktorů, k tomu myslím i náklady na prototypovou ozvučnici, atd. Takže tyto dotazy patří spíš sem.

Příspěvky [81 až 100 z 301]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£