Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 11 z 16)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [201 až 220 z 301]

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Kdo už stavěl Totemy, tak kde jste sháněli materiál na vytlumení? Tady na foru ho někdo výhodně prodával, ale odkaz, co jsem měl uložený, tak je už nefunkční.

(upravil MaBat 22. 9. 2012 21:22)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

12m? V jaké to bylo gramáži, popř. tloušťce, a jaká plocha?

Přiznám se, že jsem nezkoušel minimální potřebné množství. Nejúčinnější to bude uprostřed bedny a něco by mělo být i okolo basáku (zas ne úplně těsně) a musí se to trochu zmáčknout. Je dost možné, že toho nebude muset být celý objem, ale vycházel jsem z toho, že tím se obecně nic nezkazí. Budu teď mít další příležitost to vyzkoušet, tak zkusím, kolik je toho reálně nejméně potřeba a kam.

Možná by stačilo i jen namačkat tam nějakou podložku na cvičení, kus molitanu, apod., zkrátka aby to vyšlo co nejlevněji - jen tak, jak je nezbytně nutné, ale to ani nemám v plánu zkoušet.

Ale jak říkám, vyplněním bedny vatelínem (jinak také vafixem), se nic nezkazí.

(upravil MaBat 22. 9. 2012 21:34)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Myslel jsem nedávat těsně za basák, tj. namačkané přímo na koš - tam bych to nedával (ještě vyzkouším), ale v prostoru za basákem, řekněme v zadní polovině hloubky bedny to naopak užitečné bude.

Stříhat a skládat to nemá moc smysl, prostě to natrhejte na největší "manipulovatelné" kusy a nějak to tam nacpěte, jde i o to to trochu zmáčknout. Netřeba to komplikovat. Cílový stav by měla být vyplněná ozvučnice s malou "kapsou" pro basák.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Jestli tam teď za basákem až k zadní stěně bedny nic nemáš a zbylo, tak to tam dej. Ten basák hraje někam do 1.5 kHz, což je tak akorát průřez té bedny, takže nějaké stojatiny na těhle vlnových délkách je třeba ještě zlikvidovat...

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Už jsem to psal, vyhoď R2 a zmenši C1 na 3.3uF.

Zbytek není zdaleka tak podstatný a nejspíš v tuhle chvíli nemá smysl měnit, pravděpodobně bys jen těžko poznal rozdíl.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Kámošovi zbyla vata na zateplení střech, když dělal absorbery na zdi. Šlo by použít tohle na vytlumení bedny? Je to asi nějako jako Isover a nebo Rockwool.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

jo jde to pouzit, bude z toho litat bordel ale bedna je uzavrena takze by to melo byt OK a zdravi bezpecne jen pozor pri davani materialu do bedny aby ses toho zbytecne nenadychal. pripadne to muzes dat do igeltiu ktery pak das do bedny a udelas takove polstare.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Ideální je použít měkkou vatu (orsil L) a vrazit ji do ultratenkýho mikrotenovýho pytle (4 mikrony...)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

... mikroten nebrat, má tendenci šustit ... lepší je navlněná potravinářská balicí fólie ... wink

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

ten 4 mikronový nešustí. Dělali jsem tak hooodně akustických panelů, potom, co se začlo spekulovat, že minerální vata pouští do vzduchu něco nepěkného a hygiena do toho začla rejpat.
Misí to mít minimální tlouušťku, páč jinak to změní širokopásmovost tý minerální vaty. Potravinová fólie je moc tlustá a tuhá.
Ideální je použít organickou vatu, páč tu netřeba nijak balit.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

DJ_Rix: Ted narážíš na koho? Zbylo nám to, tak mě zajímalo, jestli to bude mít stejný vlastnosti.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

palkic,klidně ty izolační materiály typu Isover,Orsil,Knauf použij.Do uzavřenek to používám taky.Je to prakticky to nejlepší co se v nich dá použít.Odstraním jen vyloženě uvolněné kousky a balit se to už do ničeho nemusí.Představa že vše nepřilepené,nepřišroubované lítá při poslechu v uzavřené bedně sem a tam je zcela mimo.

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Já nakoupil roli getexu 400g/m myslím...

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Pani, a nebude pri mineralnych vlnach napr. Isover problem, ked sa nedaju do nejakeho obalu?
Prave riesim izolaciu podkrovia na dome a to co z toho lieta by podla mna nemalo prist do styku s reprakmi. Na reprakoch je sice kmitaci system uzavrety proti necistote, ale ja by som to urcite neriskoval.
A to nehovorim, ze v pripade bedne s BR vsetok bordel z vlny moze lietat von (neplati pre Totem)...

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Ano, minerální(skleněná) vata se musí do něčeho zabalit. Jinak pouští vlákna, a je podezření na možný karcinogenní účinek.
Orsil L jsme kašírovali do 4mikronové HDPE fólie, pro použití v akustických panelech.
Do repráků si myslím, není tento materiál moc vhodný, lepší bude pouřít rouno z nějakého syntetického materiálu (polyamid, polyester) nebo buničinu - tj ala vatelín, nebo jsou vhodné i některé druhy geotextilií, které jsou dosti "načechrané"

V nouzi nejvyšší mohou být aplikovány vhodně tvarované pásy z nejlehčího molitanu.

Já bych osobně do minerální vaty nešel, je dobrá jao tepelná izolace staveb a případně jako akusticky tlumící materiál do akusticky aktivních prvků (s patřičnou úpravou).

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

ohladne tlmiaceho materialu>
ja som kupil v Tescu palon v akcii za 7e. Vo vnutri je umele runo a je to zasite v jemnej syntetickej latke. Da sa to nastrihat na vankusiky. Latku z vrchu som dal prec ale urcite tam moze ostat. vyslo to na 2*35l do celeho objemu
podla mna super material.

(upravil MaBat 28. 9. 2012 12:39)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Ty bedny se opravdu nebojte celé vycpat, vatelín je třeba zmáčknout. Jen "naskládat na sebe" je málo. Skelná vata je těžko překonatelná co do účinnosti (a stačilo by jí míň), ale doporučovat ji obecně těžko můžu ze zřejmých důvodů. Getexem/geofilcem by se ta bedna také musela spíš vycpat, než obložit. Není to špatný materiál, ale vatelín na tohle vyjde asi levněji.


DJ_Rix napsal:

Nevím jestli se nějak změnila tou úpravou dělička,ale připadá mi že se konečně basák s výškáčem "nepere" co bude kdo hrát

Okolí děličky se to skoro nedotklo. Takhle jak o tom mluvíš, by to spíš odpovídalo tomu, jako kdybys to měl předtím přepólované.. smile

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Tak po včerejšku se řadím mezi další lidi, co slyšeli Totemy. Nakonec nejsem majitelem já, ale stavěl jsem je společně s kámošem. Časem sem přidám nějakou fotodokumentaci, jak se stavělo a konečný výsledek.
Co se týče zvuku, tak jsem byl příjemně překvapený. Výšky zní moc pěkně, žádné řezání do uší se nekoná. Basy jdou dost hluboko a jsou rychlé a pevné. Je jich skoro až přebytek. Takže Totemy opravdu nezklamaly na první poslech.
Pokud mi někdy přijde zesík od Sinclaira, tak si je postavím také. A nebo při čekání na ten zesík můžu něco přišetřit a zkusit rovnou neco ve stylu Open12, ale rád bych opět uzavřenku. Času na šetření bude jistě víc než dost, když to tak vidim big_smile

(upravil MaBat 20. 10. 2012 19:15)

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Tak co ty fotky? smile

Sbírám do galerie realizací a zatím toho moc nemám...

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_img_1061-2.jpg http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_totem_100.jpg

(Druhou fotku jsem si dovolil zkopírovat z RM pro ty, kteří tam nechodí a nevidí).

Re: Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Omlouvám se, zatim jsem nějak nestihl od kámoše přinest fotky. Tak alespon jednu z garáže. Neni nic moc a ještě byl trochu zaprášený objektiv.
http://imageshack.us/a/img202/9950/dscf25921.jpg

Příspěvky [201 až 220 z 301]

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt 2p, nebo 3p sloupové reprosoustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£