Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » činitel tlumení zesilovače aneb jaký zesilovač na bass

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: činitel tlumení zesilovače aneb jaký zesilovač na bass

Zdrávím pánové nedávno jsem se dočetl v jedné chytré knize o tomto parametru a tak nějak mi to nabouralo všechny plány . Plánuji postavit zesilovač na reproduktor beyma 12BR70 a zprvu jsem uvažoval o zapojení s obvodem TDA7293 u kterého se "uvádí" 0,005% do 1kHz a činitel tlumení 500 ,.Poprosil bych vás o  vaše názory, zkušnosti a výtky případně návrhy na lepší zapojení ? :

(upravil Dohnalik 9. 12. 2011 0:40)

Re: činitel tlumení zesilovače aneb jaký zesilovač na bass

V bassreflexu je to asi dost nevhodná volba, jako každý integrák s nízkým činitelem tlumení. Já bych uvažoval asi raději nad nějakým celotranzistorem. Třeba toto je jednoduché a funkční. Při maximálním napájecím napětí z toho do 8 ohmu něco vyklepeš. Ale tobě půjde asi spíše o maximální jednoduchost. Můžeš zkusit třeba i SPV od Aldaxu.

Re: činitel tlumení zesilovače aneb jaký zesilovač na bass

ano ano aldax už tady byl a o jednoduchost nejde  wink bedna uzavřenka

Re: činitel tlumení zesilovače aneb jaký zesilovač na bass

Použij jakýkoliv tranzistorový zesilovač o dostatečném výkonu. DF je naprosto nezajímavý parametr, řešilo se to tu stokrát.

Re: činitel tlumení zesilovače aneb jaký zesilovač na bass

Dohnaliku tenzesiovač co jsi poslal mě zaujal s toshibama už sem v minulosti pracoval a byl sem spokojen , to napájecí napětí je uvedno v stř nebo ss ?

Re: činitel tlumení zesilovače aneb jaký zesilovač na bass

Je to napětí na napájecích svorkách zesilovače (modulu). Takže jde o SS. Tedy cca 29V střídavých.

Re: činitel tlumení zesilovače aneb jaký zesilovač na bass

a ta svorka jedné větvě střídého napětí (ze sekundáru trafa) je zřejmě pro napájění te ochrany pokud se nemýlím ?

(upravil Dohnalik 9. 12. 2011 18:27)

Re: činitel tlumení zesilovače aneb jaký zesilovač na bass

Ano, je to tam pro ochranu, zajišťuje rychlé odpadnutí relé při odpojení střídavého napětí. Připojíš to na jeden konec vinutí.

Re: činitel tlumení zesilovače aneb jaký zesilovač na bass

Ještě jeden dotaz to harmonické skreslení 0,1% při 1kHz bude to nějak znatelné když jde o basový zesilovač ? Není to moc ?

Re: činitel tlumení zesilovače aneb jaký zesilovač na bass

Něco z http://www.zosilnovace.eu/Tranzistorove_zosilnovace.htm

Web

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » činitel tlumení zesilovače aneb jaký zesilovač na bass

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£