Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 28]

Téma: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Zdravím,
chci rozbít moje domáci kino 5.1 na 2.0 a 2.1. Ta 2.1 (složení viz název tématu - repro 8 ohm, 100W) by měla sloužit jako ozvučení kláves Kawai MP6, primárně jako digitální piano. Ale chci to propojit i s kompem, takže to bude i na obyč hudbu, klasiku, trance, kino.

Nejsem audiofil, ale k těm repro bych chtěl odpovídající zesilovač, klidně z bazaru, cena tak 5-10 tis. Kč. Původně jsem přemýšlel o receiveru, ale jestli se nepletu, tak stereo zesilovač bude hudebně lepší volba za menší peníze, prostorový zvuk nepotřebuju, jen aby to mělo výstup na sub (pre out).

Na jednom fóru mi doporučili zesilovače od NADu, jako např. C352. Vidím na zdejším fóru, že tady jsou nadšenci, kteří umí tyhle zesíky i opravovat nebo vylepšovat. Jaké jsou rozdíly mezi C350/352 nebo C370/372? Co byste mi doporučili konkrétně k těmto repro? A kde by se to dalo nejlépe sehnat (dobrý bazar, kde takové zesíky nejčastěji prodávají bo tak něco)? Jakou má ta c352 asi cenu (nebo jiný, který byste doporučili).

Díky předem za rady.

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Kup si od Johnyna C355 wink http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=13298

Web

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Ok, dík, zeptám se ho. A ten co máš na svých DIY stánkách je tvůj? Jsi ho nějak upravoval? Jak hraje? smile

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Vynikající zesilovač je starý C370, bohužel už po těch letech vyžaduje repas. Ovšem dá se koupit kolem desítky, na ebay i méně, což je poměrně přijatelná cena. Obdobné japonské přístroje jsou sice o cosi levnější, ale v případě poruchy je to dost velký malér, jako servisák vím, že na starší japonské přístroje je někdy /většinou/ sakramenský problém sehnat originální díly.
C370 po repasu bude hrát tak, že přestanete chodit na pivo a ten zesilovač budete poslouchat ještě v důchodu smile

Web

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

mooncalf78: Ano je můj a nijak není upravován. Se zvukem a výkonem jsem velmi spokojen smile

Web

(upravil mooncalf78 7. 9. 2011 17:53)

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Sinclair: Dík za radu. Už jsem si všiml na fóru, že nabízíš úpravy tohoto modelu. (Ikdyž mě trochu vyděsil jeden thread, kde píšou nějací dva lidé, že už několik měsíců čekají až jim něco opravíš, ikdyž si to tam částečně vysvětlil, ale i tak, myslíš, že by si to např. do 14 dnů udělal?) Je 370ka jediný model, který upravuješ? Na ebayi, americkém, ani britském teď momentálně tenhle model nevidím, ani v českých bazarech nebo aukru jsem neuspěl. Na britském ebay mají teď jen 2x NAD C 352. Ten je taky potřeba (má cenu) upravovat? Nevím jaké jsou kvalitativní rozdíly mezi verzemi, ale tenhle model se zdá, že dostal nejvíce ocenění, takže to beru jako o trochu větší jistotu.

Mimochodem offtopic otázka to all. Přes ebay jsem ještě nic nekupoval. Platí se kromě poštovného nějaké clo, dph, atd? O kolik procent asi mám počítat že zaplatím za tyhle ...!@#... státní služby navíc? A pokud je u nějakého itemu napsáno, že se doručuje jen např. do UK, tak mám smůlu nebo má smysl se toho člověka ptát, jestli by to neposlal do naší krásné malé zemičky? Dík předem za rady.

Edit: Tak jsem už načetl, že clo a DPH se platí jen mimo EU, takže UK je safe + jsem zjistil, že je i němčácký ebay, ale tam taky nic.

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Proč to řešíš tak složitě? Na Tvém místě bych bral tu C 355. Psal jsi Johnynovi, kolik za něj chce?

Web

(upravil mooncalf78 7. 9. 2011 23:10)

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Psal jsem mu včera přes forum email, zatím neodpověděl. Když se domluvíme, tak bych to od něj vzal. Ale poslat si to z ebay mi nepřijde tak složité (z EU). Paypal mám a teď sem našel i nějakou company, co přeposílá z UK adresy do ČR celkem asi za 5tikilo.

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Teď sem na ebayi prohrál aukce obouch C 352, jednu o 5 a druhou o 15 liber. Uaaaaa yikesmad Asi opráším pájku a udělám si svůj, však co, zapojení transzistoru jako zesilovač si možná i vzpomenu uui

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Mezi C352 a C372 je dost brutalni rozdil ve vystupnim vykonu, jinak jsou ty zesilovace naprosto stejne konstruovane i koncipovane. Vyjimka je ten C370, s tim se daji pri tuningu delat docela slusny psi kusy a ten zesilovac /klidne i porouchanej, vsechno na nej mam/ se da sehnat i za sestku, funkcni nerepasovany tak za desitku. Signal v C352, C372 i C370 neprochazi zadnym klasickym integrovanym obvodem, ale specialnimi moduly /urcite jste je nekteri pri prohlidce zahlidli/, ktere maji takove parametry, ze hrave prekonavaji jakykoliv, i ten nejlepsi integrovany obvod.
C370 jeste nenavrhoval Bjorn Erik Edvardsen, ostatni, ktere maji priponu BEE uz ano.

Web

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

sinclair: Ok, dík za info. Jenže problém je, že

1) žádnou C 370, ani poškozenou, jsem v bazaru, aukru ani ebay nenašel (za poslední 3 týdny a vyjma nabídek typu za 16 tis Kč.) 
2) Nevím jak si na tom s časem a zdravím a mám strach, aby ta úprava/oprava netrvala měsíce. A bez ní, jak píšeš v jiném vlákně, je 370 spíš "polotovar".

Vím ještě o jedné aukci C 352, tak to zkusím koupit. Výkonově to moje 100W BW 685 myslím zvládne. Kdyby jenom ta blbá koruna teď  zrovna nepada do sr...k. Za 4 dny libra skoro o korunu dražší. mad

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Se zdravim jsem na tom tak, ze bud bude do roka po mne, nebo to cele preziju a budu makat jak sroub. Zatim to vypada docela dobre, dokori se netvari nejak blbe, tak bud je to kamuflaz, nebo se muj stav opravdu zlepsuje, coz muzu potvrdit i ja sam, po chemoterapii je mi sice vzdycky pekne blbe, ale zhruba za 14 dni se to upravi tak, ze muzu normalne pracovat. Omlouvam se timto vsem, kteri u me maji na oprave nejaky pristroj - jsem  rozvedeny, moje kamaradka sem jezdi zhruba jeden vikend za 14 dni,  totez dcera, takze na vsechny zalezitosti jsem vicemene sam a pokud si mobilem v krizovych situacich zvladnu privolat RZS, mam kliku. Pokud dojde na ozarovani,  tak sice asi prijdu o vsecky chlupy, ale snad mi to zachrani zivot. Dekuju vsem,  kteri se mnou maji trpelivost...
Kdekoli a jakkoli kjoupena C370 je skutecne polotovar, protoze vetsina elytu, pouzitych v prvovyrobe C370 ma zivotnost uz davno za sebou, notabene uz proto, ze se jedna o typy Nantong CD110 a CD110X. Repasovana C370 - prvni serie mely jeste dve mista na filtracni elyty navic - hraje od nerepasovane naprosto odlisne, krome toho delam v C370 jeste nekolik obvodovych uprav, ktere meni zvuk zesilovace k nepoznani.
Rozumna cena za nerepasovany C370 je kolem 10.000,  nad tuto sumu uz je to velmi nevyhodny obchod.

Web

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Ok. Jj, zdraví je věc, kterou většina ocení, jen když se něco po**re. V naší rodině bychom taky mohli dát raka do erbu... Teď hrajou v radiu "Do roka a do dne" od Divokýho Billa... Věřím, že to není písnička pro ani jednoho z nás smile

Kdybych narazil na 370ku za slušnou cenu, tak bych ji vzal a domluvil se s tebou. Vezmu rodinu na výlet do Luhačovic, uděláme oběd a popř. večeři, ať tě nic neruší, ty zatím budeš pájet... cool

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Jednu C370by možná prodal kámoš. Jestli si to nerozmyslel. Je tam nějaká chyba. Pokud si dobře pamatuju, tak zesík hrál, ale nešlo úplně stáhnout volume. Bylo prej slyšet, že hraje, i když se volume úplně stáhlo. nevím, jestli to je jen poťák nebo nějaká jiná závada. To by věděl spíš Sinclair. Můžu se zeptat, jestli ho nechce prodat jestli chceš

Web

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Máte někdo upravený NAD C 370 od Sinlaira? Jak velký je to rozdíl oproti originálu? A za jak dlouho vám to udělal?

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Tak jsem nakonec koupil ten C 370 a když sem to pustil (na sloupech B&W 684) tak bych to jedním slovem popsal jako "TYKRÁÁÁVO" big_smile Oproti Denonu 1910 zlepšení na všech levelech, basů možná přibylo nadstandardně, ale nikoliv rušivě, jsou pěkně ostrý, nástroje se krásně oddělily a zjasnily. Prostě radost poslouchat. Songy jako Navras z Matrixu nebo Slam od Pendulum mě zanechali s otevřenými ústy smile Mám skoro strach to poslat Sinclairovi, ale jestli to bude hrát ještě líp, tak to bude fakt mazec.

(upravil Dohnalik 24. 9. 2011 0:41)

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Co máš jako zdroj signálu? Bowery jsou hodně o výškách, někomu se to líbí, někomu ne, jak jsou na tom ty tvoje? Mají je plechovější, nebo naopak dynamičtější?

(upravil mooncalf78 25. 9. 2011 13:18)

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Nemám externí DAC, možná by šel použít  ten v Denonu, ale nechtělo se mi to přepojovat, takže na testování jsem použil jen analogový výstup z relativně lepší PC zvukovky (Asus Xonar DX) + Foobar2000 s WASAPI v 24 bit + nahrávky ve FLACu nebo mp3 320 kbps. Nevím jak moc a slyšitelně by tomu ještě mohl pomoct externí DAC, asi trochu jo, jestli s tím má někdo zkušenosti ať napíše. Stejně jsem chtěl DAC, který by naplno využil moje Senny HD 595. Docela se mi líbí (a recenzentům taky) tahle Čína s WM8741:

http://www.audio-gd.com/Pro/Headphoneam … FB12EN.htm

Co se týká plechovýho zvuku Denonů, tak nejsem žádnej velkej hifista a težko ti řeknu jestli moje hrají plechově nebo ne protože žádné jiné BWčka (ještě kromě mojích zadních regálů 685) jsem neslyšel. Vybíral jsem podle toho, co měli na prodejně v Brněnském Jasyku a BWčka v té cenové třídě hráli podle mě nejlíp a nejčistěji. No jak jsem zjistil, tak s Denonem hrají BWčka relativně čistě, ale v porovnání s NADem trochu nudně a zastřeně. NAD z těch beden zdá se mi výtáhne o dost víc nebo možná jsem jen zjistil že nejsem hifista/purista ale teplouš (zvukově! smile ) Jinak co se týká nízkých basů, tak na ty mám extra sub BW 610 kterej když zabere, tak dává pěknou masáž celýho těla, hlavně u filmů je to paráda smile

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Nebál bych se ani tohoto: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65802
Hodně lidí si ji pochvaluje a když vyměníš ty operáky, aby jsi je měl přesně na ucho, tak je to zvuková lahoda. A nemusíš kupovat externí DAC.
S Tvojí sestavou už jsi dávno hifistou být měl! Co by za to jiní dali smile

Re: Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Tak zesilovač už je v Luhačovicích, tak uvidíme, prý když to půjde dobře, tak za týden to bude... Tak snad se vše podaří a zdraví to dovolí...

Příspěvky [1 až 20 z 28]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stereo zesilovač k 2x B&W 685 + sub B&W A610 - nějaký NAD?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£