Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Dvoucívkový Peerless

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 22]

Téma: Dvoucívkový Peerless

Určitě nejsem sám, kdo si z Madisoundu objednal tento 8" reproduktor (Peerless 831858). Chtěl bych pomalu začít dělat na ozvučnici, tak by mě zajímalo jaká by pro něj byla nejlepší. Já bych to viděl na BR, ladit kolem 25Hz, objem cca 40l. Děkuji za připomínky.

Re: Dvoucívkový Peerless

Objednal jsem dva, ještě ale nemám úplně jasno, variant je několik. Simulace 40l/25Hz vypadá každopádně dobře. Kdyby to bylo moc, objem se snadno ukrojí.

Re: Dvoucívkový Peerless

40 litrů je moc. Bude to plandat jak hadra a basy nikde. Na domáci použití tak 25-30 litrů...

Web

Re: Dvoucívkový Peerless

BlackRider: Jak bys ladil ten BR pro 25 a 30l?

Re: Dvoucívkový Peerless

no ja som si ich objednal tiez a ajked na nete odporucaju 40l tak to sa mi zda strasne moc...
planujem dva v caa 60l na 28hz .... podla mna by zych 20l navyse nicomu nepomohlo
-mensia zatazitelnost
-vacsia vychylka
-vacsia nachylnost k hucaniu a pod...

Re: Dvoucívkový Peerless

Já mám v plánu toto:
BP 4th.
21l + 17l - BR 47hz.
-3db, 33hz- 77hz.

Re: Dvoucívkový Peerless

Ten bandpass není špatnej nápad.

MaBate ten BR bych ladil tak 35 - 40 Hz. Ale dělejte si to jak chcete, já mám rád spíš tvrdší basy.

Web

Re: Dvoucívkový Peerless

Na Madisoundu nabizeji dalsich 6 kusu, ovsem zpatky za $58 smile

Re: Dvoucívkový Peerless

Napadlo mě, že by jim to Peerless vyráběl, ale asi to budou pořád jen staré skladové zásoby, ten reprák je 16let starej, ne-li víc...

Re: Dvoucívkový Peerless

Tj, nebudou nejmladší. Už to někomu přišlo? Jak vypadají?

Re: Dvoucívkový Peerless

Pérko je to docela povedený, celkově solidní zpracování. Velká výchylka, skoro "neslyšitelný chod". Má ale jednu vadu, a byla mi jasná hned co jsem ho vybalil, spodní okraj membrány naráží při vysoké výchylce o sloupky koše - trochu nedomyšlený. Taky se neobyčejně rychle zahřívá. Za ty prachy moc dobrý, ovšem neměl jsem ještě možnost si ho poslechnout v bedně.

Vidím ho do auta, 15l uzavřenka.

(upravil Shade 2. 9. 2007 8:51)

Re: Dvoucívkový Peerless

mna by zaujimalo co by bolo lepie... zapojit cievky do serie a repraky pralalelne alebo naopak?
teda ako som spominal hore mam dva wink

Re: Dvoucívkový Peerless

Bedna hrubě dostavěna, hezky doplňuje předek, svůj účel plní parádně. Budka je hezky malá, nezavazí a hafo se do kufru ještě vejde. smile

Re: Dvoucívkový Peerless

Nejsem přes auto-hifi, takže asi hloupej dotaz - to využívá zdůraznění nějakýho pásma v autě?

Re: Dvoucívkový Peerless

Přesně tak. V malém autě dochází k dost podstatnému zvýraznění spodku. Pokuds tím nepočítáč a dáš do auta klasickou bednu s basreflexem naladěným "na rovno" ve winISD, dočkáš se hrbu klidně 15db v místě nad rezonancí toho BR. A potom bolí hlava.
V autě IMHO nejlíp fungujou uzavřené bedny s reprem s nízkým Q (třeba mezi 0,2 a 0,3) a laděné na Q tak lehce přes 0.5. F3 padává někam k 50-60hz, ale to v autě vůbec není podstatné.
Případný nárůst nahoře se totiž celkem účinně koriguje filtrem v konci, nastaveném níž než HPF u satů.

Re: Dvoucívkový Peerless

Michale, neni repro v bedne s Q=0,5 malo tlumene? Aby nevybehla mebrana ze zavesu (joke).

Re: Dvoucívkový Peerless

Mám ty repra dávat ještě do menších krabic? smile Pro XLS10 pak vychází co si pamatuju asi 6L pro Q 0.707.

Netvrdím, že je to podle učebnic a ty čísla o příspvek výš jsem cucal z prstu ze zkušeností, neříkám, že sedí a že je to košer, ale k tomu jsem dospěl vlastníma ušima po výrobě a instalaci desítek autosubů.

Re: Dvoucívkový Peerless

SPLmax je při různém tlumení - různě velké ozvučnici (ano, jsou zde určité limity) stejné. Měníte Q - impulzní odezvu a příkon potřebn¨ý k dosažení SPLmax.
V autě asi pracuje ta sranda s akustickou impedancí prostoru. K repru se přidává nejen tuhost ozvučnice, ale i tuhost objemu vnitřního objemu auta. Takže, když se naladí třeba Qtc na 0,5 v autě o něco stoupne.
Mám pravdu?

Web

Re: Dvoucívkový Peerless

trošičku. Můžeš si to představit jako přesně opačný účinek, než má bafflestep u beden. Takže se kompenzuje jakoby na opačnou stranu. Akorát že teoretickým tvarem není "konstantní" pokles jako u bafflestepu, ale asymptotický nárůst 12db/oct.

Re: Dvoucívkový Peerless

Michale, tou #17 jsi myslel profíky?

Web

Příspěvky [1 až 20 z 22]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Dvoucívkový Peerless

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£