Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jednoduchý předzesilovač s ECC83

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

(upravil exxxi 5. 1. 2011 2:34)

Téma: Jednoduchý předzesilovač s ECC83

Ahoj, náš saxofonista má kondenzátorový snímač na saxík, k němu jakýsi zdroj na tužkovou baterku, bohužel to není úplně ideální, v mixpultu musí být skoro naplno, aby měl stejnou hlasitost jako ostatní. Na fantomové napájení to nejde, tem mikrofon smí dostat max. 10V. Rád bych tedy za ten jeho předzesík postavil ještě jeden předzesík, nejlépe s jednou ecc83. Víte o nějakém osvědčeném zapojení? Přijde mi zbytečné kupovat Behringer mic100, který je stejně napájen jen 12V. Dík za tipy.
(p.s. -lampový konec už jsem úspěšně postavil, ale při pokusu o předzesík na kytaru to dopadlo mizerně. Nechci tedy vymýšlet objevené).

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Jednoduchý předzesilovač s ECC83

Co je to za bazmek, že to musí být na mixu naplno? Tužkovka..to mi připomíná elektretovou vložku smile
Lampy jsou super, ale musím tě zklamat, schlaď svoje nadšení, kolikrát je pro nástrojový předzesík vhodnější řešení pomocí nějakého dobrého oz, nebo jfet. Hlavně se to pak vejde do kapsy, což s lampou jde těžko. smile
Foto sem.

Web

Re: Jednoduchý předzesilovač s ECC83

je to bazmek Yamaha, ke kterému si ovšem koupil ten nejlevnější předzesík. Jinak nových ECC83 mám doma několik, patice taky, jen hledám nějaké osvědčené zapojení, abych neobjevoval Emeriku.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Jednoduchý předzesilovač s ECC83

Hm, saxofon a lampy – krasa.

Nejake info je tady:
http://www.shine7.com/audio/12ax7_pre.htm

a tuna na diyaudio.com / google search: 12ax7 preamp
--
L_u_k_a_s

Re: Jednoduchý předzesilovač s ECC83

ECC83 ~ 12AX7 ma mu 100, mozna vhodnejsi bude ECC88 ~ E88CC 6DJ8 9622 (mu 30-35). Zkus zisk kolem 20dB.
--
L_u_k_a_s

Re: Jednoduchý předzesilovač s ECC83

to shine7 vypadá blbuvzdorně smile večer na to mrknu podrobně a asi se do toho pustim.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Jednoduchý předzesilovač s ECC83

Dělej jak myslíš.
Zesílení 100 to mít nebude, a ještě má k tomu první flaška lokální nfb katodovým odporem, čili to vidím nejvýš 50.
Dej si bacha na pořádnou filtraci Ua a osobně bych ještě mezi anodový odpor první flasky a Ua (200k) odpor cca 22k a zablokoval elytem velikosti jednotek uf, jak se to běžně dělává.

Web

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Jednoduchý předzesilovač s ECC83

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£