Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » eShop s reproduktory v ČR

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 26]

(upravil jaarbass 4. 1. 2011 19:45)

Téma: eShop s reproduktory v ČR

Chtěl bych vědět zda je v ČR nějaký eshop kde se dají koupit reproduktory pro stavbu reprosoustav.
Mám v plánu 3p reprosoustavy s basovým reproduktorem IRB 20/100/01,8 ale potřebuki ještě výškový a středový. Nechci nic od dexonu, beymy ani TVM.
Nějaký eshop jako je EuropeAudio nebo něco takového. Bude to moje první realizace. Nebo spíše druhá. První snad bude subwoofer podle projektu od dexonu se stejným basovým reproduktorem. Vzhledem k tomu že nyní modul zesiovače vychází na 2000Kč a reproduktor na 700Kč tak mi to přijde jako velice finančně zajímavé.

Re: eShop s reproduktory v ČR

Tak šlo by něco z www.monacor.cz

Re: eShop s reproduktory v ČR

Můžeš se přidat do hromádky http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=198161#p198161
S IRBčkem je hotový projekt http://check.wz.cz/phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=3

(upravil jaarbass 5. 1. 2011 12:17)

Re: eShop s reproduktory v ČR

O stavbě od checka vím. Ale chtěl bych si to udělat po svém i za cenu toho, že to bude hrát hůře něž zmiňovaná stavba. Návrhy na jiné repro než monacor a visaton?

Re: eShop s reproduktory v ČR

Hodně štěstí, budeš ho potřebovat víc, než si dokážeš představit.

Web

Re: eShop s reproduktory v ČR

jaarbass: Ten Dexon je nutnost? Co takhle tohle: SPH-8M + SPH-102KEP + DT-80

Re: eShop s reproduktory v ČR

Nutnost to samozřejmě není. Uvidím jak bude hrát v tom subu.

Re: eShop s reproduktory v ČR

Rád bych ti poradil, ale vědět o něčem lepším, tak to dávno použiju sám. Takže to budeš mít asi těžký.
Proč chceš vlastně vyšlapávat vlastní cestu, když před tebou leží hotové vymazlené řešení?
Přijeď si to koncem ledna poslechnout.

Web

Re: eShop s reproduktory v ČR

Neříkám lepším, ale rád bych si prostě něco vyzkoušel udělat sám. Výhybku (s tou by mi pomohl znalý kolega), nějakou zajímavou ozvučnici a tak.

A budu muset upravit místnost. Včera jsem zkoušel tónový generátor a co dělaly skříně a okna na určitých frekvencích mezi 45 a 75 Hz to je peklo. Nejhorší bylo 51Hz. To rezonovala celá skříň. Taky asi budu vymýšlet repro na zahradu. To bude něco levného. O kvalitu tam zase tam moc nepůjde. Spíš o cenu. Nebude to pro mě.

Taky bych si rád udělal nearfield monitory k pc. Taky se subwooferem.

Mám toho v plánu hodně. Jen něčím začít.
Takže tedy k těm webům s reproduktory nic nového...:-(

A ještě mě u těch sloupů napadlo udělat integrované subwoofery. V každé bedně aktivní subwoofer a v podstatě na něm pasivní 3p bedna.

(upravil jaarbass 5. 1. 2011 14:55)

Re: eShop s reproduktory v ČR

Věřím že checkova bedna bude výborná. Něco na fóru i jinde mám načteno. Četl jsem spustu přizpěvků ao checka a je vidět že tomu rozumí.
Jin si to chci prostě zkusit všechno sám. Počítám s tím že se spálím (nejen o pájku).

(upravil check 5. 1. 2011 15:52)

Re: eShop s reproduktory v ČR

Hodně štěstí smile.

S místností máš pravdu, ale ony ty rezonance skříní v normální hudbě nejsou slyšet, protože poměrně dlouho trvá, než se plně vybudí. Co uslyšíš zcela jistě jsou po pokoji rozložená maxima a minima akustického tlaku způsobená stojatým vlněním uvnitř ohraničeného prostoru. Hrby 10-15dB a podobné díry.

Vzhledem k tomu, že je Dexon opravdu 8Ohmový a ne jako drtivá většina repro 6Ohm, šla by s ním udělat pasivní bedna se zdvojeným basákem. Basáky hezky na opačné konce ozvučnice - jeden pod středovýšky a druhý nad.

S reproeshopy v ČR moc dobře nepochodíš, tady chcípnul pes a stejně se všechno tahá z Německa.

O pájku se téměř nejde spálit, ale bacha na tavný lepidlo, to je pěkná svi**.

Web

Re: eShop s reproduktory v ČR

Já jsem schopnej se říznout i o papír smile
Né uplně levej nejsem. Teď jsem sehnal nějakou literaturu ohledně elektroniky a akustiky. Tak nejdřív něco nabifluju a pak se to budu snažit přenést do praxe.

Repro se tedy budu snažit postavit z komponentů od Monacoru a Visatonu. Popřípadě dexonu. Součástky na výhybky dexon a GME.
Materiál na bedny zřejmě zdejší truhlář.
Doufám že něco vytvořím abych se zde na audiowebu mohl "pochlubit". Žádná sláva to zřejmě nebude, ale špatná realizace zase pomůže třeba někomu, aby to tak, jako já nedělal. Ale kdo ví? Třeba se zadaří.

PS: Ještě mi přšlo zajímavé jak obrovskou "směrovost" nají bedny na 1000Hz. Stačí se pohnout o pár cm nebo jen mírně pootočit hlavou a to se dějou věci!!!

Re: eShop s reproduktory v ČR

Obávám se, že z knížek se dozvíš kulový. Paradoxně docela slušná knížka je od Dexonu, tam jsou alespoň vysvětlený TS parametry a trochu konstrukce měničů. Pak samozřejmě seriály http://www.czechaudio.com/CZ/Theory.htm . Ale jsou to všechno základy, vůbec se nikde neřeší měření a moderní návrh výhybek pomocí CAD systémů, což je to co potřebuje každý nastudovat nejvíc.
Z EA zvládne objednat každý. Případně se dá ještě nakupovat emailem přes xavian a přes januru:
http://xavian.cz/  - cokoliv z tria Vifa, Peerless, Scanspeak
http://www.seas.cz/ - cokoliv z Intertechniku
Ovšem rychleji a levněji zboží budeš mít, když si ho objednáš sám.
Směrovost na středech a výškách - to dělá taky místnost - dvě největší paralelní rovné plochy - podlaha a strop. Zase jde o stojaté vlnění.

Kdosi si vedle stěžoval, že popis akustické vlny je zbytečný a v praxi se nevyužije - omyl, to je úplný základ.

Web

Re: eShop s reproduktory v ČR

Od dexonu mám v plánu koupit aktualizovaný vydání reproduktorů a reprosoustav.
Jinak doma mám ve elektronický podobě nějaký přednášky z VUT Brno a stvíme reprosoustavy od Bohumila Sýkory. Dále studiovou a hudební elektroniku. A pak spoustu dalších. Snad v tom něco najdu. Jinak něco je i zde na audiowebu a není toho málo.

Tak snad z toho něco pochytím a něco se mi zadaří. Jinak něco o Ts parametrech vím. Není toho mnoho. Ale chápu snad věci jako je Objem ozvučnice pro zůzné druhy ozvučnic, impednční charakteristiky, rezonanční kmitočet, maximální výchylka atd. K čemu slouží výhybka a že jsou s různou strmostí také vím.

Ono z toho něco bude.

Re: eShop s reproduktory v ČR

Jinak s tím odměřením. Výhybku samotnou snad zajistím v místě bydliště ale hotové reprosoustavy nevím. Asi dexon nebo tak. Kupovat si kalibrovaný mikrofon za cca 10000Kč by byla přeci jen brutální investice nehledě na to, že měřit to doma v obýváku také není ideální (dle mě).

Re: eShop s reproduktory v ČR

Když nastavíš vhodné okno (čas v ms) pak můžeš meřit i doma a mikrofon koupíš za tisícovku od Monacoru, pravda pro nižší dělení bas/střed je to lepší vytáhnout ven.

(upravil jaarbass 5. 1. 2011 18:19)

Re: eShop s reproduktory v ČR

Tento mikrofon by byl vhodný k měření? www.monacor.cz/catalogue-product.phtml?id=2690&Comp=0&Hier=1&MainKtg=90&SubKtg=407
Já jen že končí na 18000Hz a má XLR konektor.

Re: eShop s reproduktory v ČR

Na ty kupované mikrofony se vykašli, nejsou u toho žádné garantované parametry. V podstatě to samé, funkčně lepší můžeš ubastlit sám. Kup si MCE-4000, 4500, 2000 nebo 2500 vlož do brčka a postav preamp s operákem za pětikorunu.
Inspirovat se můžeš u mě na webu, nebo tady když si dáš hledat měřící mikrofony .

Web

Re: eShop s reproduktory v ČR

Díky za radu.

Vím že to tu někde taky bude ale jaká by mohla být vhodná zvuková karta pro měření?
Momentálně mám v PC SB Audigy2 platinum.

Re: eShop s reproduktory v ČR

Jo, přesně ten myslím, sám ho mám na ESI Maya, kterážto má phantom napájení, XLR není problém předělat redukcí na 6.3 jack. Spokojenost.

Příspěvky [1 až 20 z 26]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » eShop s reproduktory v ČR

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£