Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Sluchátka » Bezdrátová sluchátka verzus televize

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Bezdrátová sluchátka verzus televize

Ahoj,
nemáte někdo zkušenost s připojením bezdrátových sluchátek na televizi a jejich odrušením od rozkladu?
Známá koupila k vánocům dvoje bezdrátová sluchátka PHILIPS SHC5100 a bohužel do signálu proniká nejspíše rozkladových 16kHz (pískání podobné tomu co se ozývá z některých VN traf - nenapadlo mě jak to změřit). Jinak je zvuk čistý, jen na pozadí je stále slyšet pískání.

Mám tedy dvoje sluchátka, která stejně pískají, takže to nebude závada kusu.
Jsou dvoukanálová, přičemž je jedno který ze dvou kanálů použiji.
Když je připojím k telefonu HTC tak nepískají, takže předpokládám že pískot leze z televizí.
Z repro na TV není žádné pískání slyšet, ostatně ani nepředpokládám že by měli takový rozsah.
Zkoušel jsem je na 3 televizích, přičemž na Panasonicu mi nešel zvuk z výstupu na sluchátka, tak jsem je připojil do Cinch Audio out. Ostatní TV jsem zkoušel přímo z výstupu na sluchátka. Pískají na stejné frekvenci, jen úroveň oproti signálu je u každé TV jiná. Poloha vysílače k televizi nemá vliv na pískání. Pískot je stále stejné úrovně, změna hlasitosti jej jen více nebo méně maskuje zvukem vysílání.

Na zkoušení jsem neměl moc času, je to dárek k vánocům, takže jsme využily hodinku kdy pán domu nebyl doma. Další experimenty tedy nastanou až v novém roce.
Jediné co mě napadlo je přidat na vstup ke sluchátkám strmý LP filtr. Jenže by nejspíš nestačil pasivní.
Nenapadá vás něco elegantního?

(upravil check 18. 12. 2010 14:28)

Re: Bezdrátová sluchátka verzus televize

Zkoušel jsi při napojení sluchátek na mobil stejné umístění vysílače a příjmače jako při připojení na televizor? Zkrátka jsi si jistý, že rušení leze přímo z výstupu a neleze do sluchátek až při přenosu vzduchem? Pískají i drátová sluchátka připojená na stejný vstup?
Tohle je potřeba zjistit, aby se vědělo, kam přidat ten filtr. Pak už bude stačit jenom naladit na příslušnou frekvenci RLC filtr s vysokým činitelem jakosti, kterým utlumíš prakticky jenom těch 16kHz a nic jiného okolo (dvě součástky do 10Kč).

Web

Re: Bezdrátová sluchátka verzus televize

Předpokládám že zkoušel.
Vysílač ležel na televizi, mobil jsem měl v ruce před televizí a pak jsem jej položil vedle vysílače na telku.
Poloha přijímače neměla na nic vliv, kromě toho že přes 3 zdi už je signál zarušený šumem.
Zkoušel jsem různé polohy vysílače u 3 televizí a nic. Ve stejné poloze jen s jiným zdrojem signálu to bylo v pořádku.
Proto předpokládám že to bude jen propojením s televizí, prostě propojením se nějak dostane rozkladová frekvence do vysílače.

Tak to bylo elegantní řešení s tím RLC filtrem, předpokládl jsem že dostat vysokou strmost abych to dostatečně potlačil nebude tak jednoduché.
Dokážeš jej navrhnout z tak mála informací?

Re: Bezdrátová sluchátka verzus televize

Jenpro upřesnění - frekvence řádkového rozkladu je 15625 Hz

(upravil check 28. 12. 2010 0:30)

Re: Bezdrátová sluchátka verzus televize

simulačka
koupit dvě tlumivky
a kapacitu si vyskládat - bude to potřeba doladit měřením podle skutečných hodnot součástek
Předpoklad výstupní impedance televize a vstupní impedance sluchátkové stanice je dost vágní, ale snad to bude ono. Snad tomu operáku v televizi 100R zatížení na tak vysoké frekvenci nebude vadit - to by měl někdo potvrdit. Výstupním odporem by měl být nastaven operák zkratuvzdorně.
Útlum 15dB a více snad bude stačit.

To RLC (vlastně jenom LC, protože R už obsahujou tlumivky) zapojíš na každý kanál mezi televizi a sluchátkovou stanici. jedním koncem na "živej" a druhým koncem na zem.

Web

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Sluchátka » Bezdrátová sluchátka verzus televize

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£