Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 61 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

  Stránky: ««« 1 ... 59 60 61

RSS

Příspěvky [1,201 až 1,205 z 1,205]

(upravil jardag69 16. 3. 2024 16:13)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Poněkud sofistikovaný, ale v podstatě úplně obyčejný zpětnovazební korektor.

(upravil dawsoo 6. 3. 2024 13:07)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

DJ_Rix napsal:

Nebudu se tu hádat, jestli jeden tranzistor na kterým leží celý zesílení šumí víc než slušnej operák (druhý tranzistor je zapojen jako sledovač),taky je potřeba zohlednit impedance v obvodu. Oživení je z pohledu naprostého začátečníka složitější.
A ještě na jednu věc jsem zapomněl - vyžaduje to poměrně vysoký napájecí napětí. K něčemu jako danwatt by to nakonec byla výhoda, když má sám single rail napájení a kýbl na výstupu, takže proč ne, nebude muset řešit symetrický napájení něčeho s operákama.

Tranzistorový bude mít taky velmi laškovné THD,IMD a PSRR proti jakýmukoli operáku,a jde zapojit i s nesym napájením, ale uznávám že tady je to asi fakt jedno. Pokud stylovej návrat do minulosti tak MAA115-245 rullez. big_smile

Není co dodávat...

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

MAA125 byl můj první IO někdy v roce 1975 smile na ten mi nesahej big_smile (rádio "Algena")

Web

(upravil dawsoo 6. 3. 2024 13:16)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Dyk jo,taky jsem je měl,prozměnu něco z knihy od krystalky po modely s tranzistory? Někdy v 11- 12 koupeno s Babičkou spolu s GC507 a 102NU71 v "Dlouhý" njn už je to dlouho big_smile

Není co dodávat...

Příspěvky [1,201 až 1,205 z 1,205]

  Stránky: ««« 1 ... 59 60 61

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£