Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 20 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

  Stránky: ««« 1 ... 18 19 20 21 22 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [381 až 400 z 1,205]

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Rozhodně univerzálně. Ať si tam každý dá na co je zvyklý.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Jak to chcete udělat univerzálně? To snad ani nejde. Byl bych pro ty male ALPSy na korekce a balance a pro velký na volume. Tak si to chci udělat já, jen já volume budu mít na zvláštní desce.

(upravil j_paseka 18. 12. 2011 22:57)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Úplně jednoduše. Prostě dá při návrhu desky dva rastry různých potenciometrů přes sebe. Jinak to snad ani nejde.

Tady http://tangentsoft.net/elec/parts/eagle/ jsem našel knihovnu pro Alpse, nejsou tam všechny typy ale aspoň něco.

(upravil Dohnalik 18. 12. 2011 23:17)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Jasný, ale podívej se na vývody toho 9mm sviňáka, to budeš mít s vývodem běžce u TP169 celkem problém, aby jsi to tam nějak nacpal. Zkusil bych udělat speciální TP169 s malou pájecí ploškou u běžce, takovou, jakou má ten malej alps, to by možná šlo. Knihovna pěkná, ale u toho velkého alpse to chce zvětšit pájecí plošky...

(upravil j_paseka 18. 12. 2011 23:19)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

No bude se muset kolem těch poteciometrů udělat větší místo aby součástky nezasahovali do potenciometrů. Teď přesně nevím na co narážíš. Ale jo, to že pady nebudou v ose nevadí, hlavně aby středy (osa) potenciometrů seděly přesně.
Zvětšování plošek dělám tak, že na desku dám "via" a tu pak přenesu na požadovaný pad součástky.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Spíš jsem narážel na to, že pad u toho TP196 je moc velkej a u toho maleho alpse by zasahoval i na vývody dráhy.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Jo máš pravdu. No pak jedině modifikovat knihovnu těch TP163.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

J_paseka, nesháněj už ty staré TP283 2x 25k/N, dps si navrhněte s jinými typy potenciometrů.
Klasiky TP283-289 jsem kdysi koupil větším množství ve výprodeji - Tipa,… a dívám se, že už mám jen dva poslední 2x 25k/N. Ve Vsetíně u Masaře – Delpro, jsem bral 5ks TP289 2x 25k/Y, tři jsou v nějakých zesilovačích zabudované a poslední dva jsem věnoval Leošovi smile

http://s19.postimg.cc/l9ielnhwv/84_potenciometry_2x_25k_n_b.jpg http://s19.postimg.cc/ns8p02t0v/84_potenciometry_2x_25k_n_c.jpg

..a když tady probíráme různé korektory, mám nachystané pro čas vánočního nicnedělání pasivní korekce z AR 2/2001. Desku plošného spoje mám poněkud upravenu – rozteče mezi potenciometry o 5mm širší a část desky pro zabudování otočného přepínače vstupů (který jsem nesehnal) odstraněnu. Potenciometry jsou Made in UK, zdá se že vypadají solidně. Deska jde v pohodě namalovat pěšky smile Záměrně volím pasivní korekce, které jsou neagresívní na rozdíl od nastavování basů a výšek ve zpětné vazbě IO

http://s19.postimg.cc/4hx32whnz/84_meca_pasivni_korekce_b.jpg http://s19.postimg.cc/oqkgomgz3/84_meca_pasivni_korekce_f.jpg http://s19.postimg.cc/6c9xkn4of/84_meca_pasivni_korekce_g.jpg  http://s19.postimg.cc/cywldtmcv/84_pasivni_korekce_nesymetricke_napajeni_24v.jpg

..a propos; má už někdo od ing. Semanka korekce TEB ? Myslím tím, jestli se už někdo z členů odhodlal požádat jej o dps yikes

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Betarone máš to jako obvykle pěkný smile

Přihodil jsem do korekcí i RK097 alpse ovšem ta knihovna, kterou jsem stahnul má docela pofiderní pinout drah takže teď jsem na vážkách.. ale patrně použiju opravenou knihovnu na klasickej pinout tj jezdec uprostřed.

Original : alps_japan_potentiometers.lbr
moje aktuální "opravená verze" alps_japan_potentiometers_repRK97.lbr opravena pouze na slepo.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Pánové, dovoluji si Vás upozornit na jeden důležitý fakt a to ten, že potenciometry ALPS se na pozici VOLUME naprosto nehodí!!!
Potenciometry ALPS mají totiž odbočku přesně v polovině dráhy, což by znamenalo kompletně předělat a přepočítat obvod loudness.
Do korekcí si je můžete dát, změna z 25k na 20k se nijak zásadně negativně neprojeví.
Pokud chcete mít perfektní korekční zesilovač, použijte v něm to, co jsem ve zkušebním vzorku použil já.  Pokud nemáte znalosti a přístrojové vybavení na to, s tím nějak zásadně experimentovat, nechte to tak, jak to je - sakra nerad bych se v budoucnu dočkal toho, aby nás s Mirou Čejkou pak nějaký blb nenařknul, že jsme to navrhli blbě, že to má blbý zvuk apod. To bych byl potom velmi sprostej a agresivní.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Taky jsem si už vyvětral hlavu a hodlám použít ty 20K alpsy. Ještě zvažuji nad tím, jak to napájet, v současném preampu mám talemu 2X20V a další trafák se mi tam asi nevejde sad

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

big_smile Slávku,žrát to bude pár milíků,já bych se nebál tam dát klidně i malý 3W eičko někam do kouta....já mám v předku nakonec krom jedné talemy ještě dvě 4,5VA EIčka....:)

(upravil pslava 19. 12. 2011 21:03)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Nj  jsem taky nenapsal, že tam ty talemy mám dohromady už 3ks . 2x18 2x20 a 12. nejspíš nechám dvanáctku na ovládačku a na zbytek budu muset nechat něco motnout smile  V nejhorším případě, pokud ty korekce budou hrát fakt dobře, tak to překopu celý... A to čekám ještě na dps Frankova DRC... ještě že  tam se nic takovýho  kvůli dps a panelu nevejde, páč bych to tam cpal taky big_smile

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Ja som si korekcie z Teb objednal,teda DPS korekcii. Suciastky som este neobjednaval, Vianoce mi prekazili plany big_smile

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Na stránkách TEB ale píšou : predaj všetkých stavebníc je ukončený! Tak jsem to ani nezkoušel, zase líná huba..... sad

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Fíha, tak tohle mě začíná celkem rozhazovat, už nevím jak tedy. Uděláme UNI desku s rastry na více potenciometrů? Jak TP16x, tak malé Alpsy, velké Alpsy, čínské šmějdy a spousta se stejným rozložením vývodů.bylo by to hodně uni. Nebo ještě udělat více desek, změnit ten jen rastr pro potenciometr zase takovej problém nebude + trochu to přeskládat. Jen mě pořád neleze do hlavy, co na místě regulace hlasitosti...když se tam pomalu nehodí nic jiného, jak TP169/L(Y). Kdo by asi chtěl alpse, tak se i to bude muset přepočítat jak říká sinclair, nebo bude muset oželet fyziologii.

(upravil DJ_Rix 19. 12. 2011 22:29)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Hoši,posaďte ty poťáky tak,aby mezi nima nic nebylo,aby součástky byly až za nima-aby si každej mohl v návrhu hejbat s roztečí. Osobně bych to udělal na ty ALPSe. Ale když to uděláte jak říkám,vyměnit poťáky za jiný už v hotovým návrhu desky nebude problém.... Jo,volume bych dal úplně do řiti na jinou-samostatnou-desku. Nebo vy máte volume ve stejné vejšce jako korekce??

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Já ne, j_paseka si to tak chce udělat. Uděláme více verzí, v tom problém nevidím, nebo jako to bylo u sincalirova PCZesu, oddělitelná deska volume.

(upravil sinclair 19. 12. 2011 23:12)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

http://sweb.cz/servisdok/BA100_01.jpg
http://sweb.cz/servisdok/BA100_02.jpg
http://sweb.cz/servisdok/BA100_03.jpg

První vzorek korekčního předzesilovače BA-100. Odpory, nastavující pracovní body jsou zatím připájeny ze strany spojů.
Kondenzátory WIMA jsem použil víceméně jen kvůli tomu, aby jejich barva trochu kontrastovala s podkladem, jinak bych samozřejmě použil Roederstein. Výběr z kondenzátorů WIMA byl samozřejmě o držku, mají strašné tolerance, většinou do mínusu, nehledě k tomu že kdekoli jsou WIMY dražší než Roederstein v Ecomu. Elektrolyty jsou přeosazeny na Nippon, úplně první jsem to zkoušel s elektrolyty Teapo a Yageo, se kterými měly korekce tendenci šustit, s Nippony je regulace naprosto tichá, ať už se to týká korekcí nebo hlasitosti, použity jsou běžné 105°C typy Nippon ChemiCon řady KMG a jako blokovací KMF.
Je mi jasný, že ta žlutá je ohavná, ale zrovna nebyl jiný sprej po ruce, tak jsou vzorky prostě žluté smile

Rixi, na originální vzorkové desce /na fotkách to není vidět/ je pod potenciometrem hlasitosti osmipinový slot např. na konektory PFH/PSH, aby si každý mohl dát potenciometr volume, kam se mu zlíbí. Pokud tam zůstane potenciometr 25k/Y, tak do vzdálenosti cca 20cm vodiče ani nemusí být stíněné.

Web

(upravil luta 20. 12. 2011 2:03)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Rixi: v podstatě to co si napsal mám v plánu..volume jsem vyhodil a ponechal korekce s alpsama..na tesly jsem se vyprd uplně.. i ty součástky budou na desce za potama..aby šlo hejbat s roztečí.nakonec jsem od UNI desky upustil, dal jen alpsy a zmenšil odpory na 204, aby to bylo co možno nejmenší. Bohužel dnes jsem se k tomu pořádně nedostal.. jen jsem zkontroloval a doladil schema v eaglu..hoši hlavně si zkontrolujte ty potenciometry a směry přidání/ubírání korekcí..to schema co jsem dostal nebylo uplně ok.. aspoň teda myslím..pokud nebude nikdo proti, postnu odkaz sch souboru..hlavně pro kontrolu..každej se může seknout. Není to teda schéma vytvořené mnou ale jpasekou, takže pokud nebude mít výhrad smile

Sinclair : je to velmi pěkné smile

edit : panove pokud chcete pouzit pouze tesla potaky, pak tu mate k dispozici velice pekne desky primo od sinclaira

Web

Příspěvky [381 až 400 z 1,205]

  Stránky: ««« 1 ... 18 19 20 21 22 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£