Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zapojení více zesilovačů

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Zapojení více zesilovačů

Dobrý den. Mám takovou otázku. Potřebuji zapojit 2 zesilovače do jednoho páru reproduktorů a potřebuji nějakým způsobem ochránit výstupy zesilovačů. Existuje něco fungující jako dioda, co by propustilo signál z jednoho směru, ale zároveň bylo schopno zarazit signál ze směru druhého? Není potřeba používat oba dva signály najednou, ale přepínač signálů vhledem k počtu reproduktorů nepřipadá v úvahu. Děkuji za jakoukoliv radu .

Re: Zapojení více zesilovačů

Ne.

Web

Re: Zapojení více zesilovačů

dva stereo zesilovače na jeden pár beden?
já bych udělal krabičku s přepínačema- 4 vstupy a 2 výstupy.

Web

(upravil TAZ 2. 3. 2010 13:34)

Re: Zapojení více zesilovačů

Pokud jsou ty zesilovače stejné, tak zapoj každý zesilovač do můstku a napájej každou bednu jedním zesilovačem zapojeným do toho můstku.  Teď zpětně koukám, že sem tě blbě pochopil......

Web

Re: Zapojení více zesilovačů

Proč vůbec chceš takovou bejkárnu?

Re: Zapojení více zesilovačů

Jedině obvůdek s 2 detektory signálu a přepínacím relé. Kdo dřív přijde, ten vyhraje. Něco jako přepínání semaforu u modelové železnice smile Nemuselo by to ani být moc složité.

Jinak souhlas s babakusem - popiš plánované použití. Třeba to půjde celé vyřešit jinak, elegantněji smile

Web

Re: Zapojení více zesilovačů

Když už bych dělal takovou krávovinu, tak bych použil jedno relé s přepínacími kontakty ovládané nízkým napětím jednoho ze zesilovačů.

Re: Zapojení více zesilovačů

Taky by stačilo. Zesilovač 1 = default, při zapnutí zesilovače 2 dojde k přepnutí relé.

Web

Re: Zapojení více zesilovačů

Potřebuji to k domácímu kinu ,protože ho chci připojit k 4 repro co mám na stěně ,ale bohužel to jsou 2páry aktivních reprobeden a zesilovače z nich používám na zesílení výstupu z PC .Propojení kina s PC sice mám ,ale s jinou orientací pravá-levá-přední-zadní a to je na vyliž kapsu .Proto by mě moc pomohle nějaká ,,chytrá krabička"" smile .Mohl by kdyžtak někdo hodit nějaký schéma zapojení .Podle schématu jsem schopnej něco udělat ,ale jinak jsem v tomto oboru trošku LAMA . PS: Moc díky za rady .

Re: Zapojení více zesilovačů

třebas foobar umí poslat stereo do zadního páru beden, nepomohlo by to?

Re: Zapojení více zesilovačů

Frank : Já signály mám v 5.1

Re: Zapojení více zesilovačů

Omlouvám se za delší ,,hlucho" .Zkrátím to co nejvíc to jde .Potřebuji zapojit reproduktor takhle :

Zesilovač1-------Reproduktor---------Zesilovač2

a potřebuji něco co bude mít funkci diody ,aby se nedostal signál ze zesilovače 1 do zesilovače 2 .Zapojení asi :

Zesilovač1-----(,,Dioda" směr -> )-----Reproduktor------(,,Diodia" směr <- )--------Zesilovač2 .

Nějaké nápady ??

Re: Zapojení více zesilovačů

ježiši

Web

Re: Zapojení více zesilovačů

Hm.  #7

Web

Re: Zapojení více zesilovačů

Nesmysl, nelze, zapomeň.....

Re: Zapojení více zesilovačů

Kdysi jsem měl magnetofon se zes. cca 5W zapojený na reprobednu, a na tutéž bednu zapojený zesilovač cca 10W.
Pokud byl zapnut jen jeden ze strojů, nic se nedělo, nic neodešlo.
Zapnout obojí jsem se neodvážil.
Zřejmě jsou v zesilovačích bez napájení koncové tranzistory uzavřeny - asi...
Bos

Re: Zapojení více zesilovačů

Pro malá napětí (výkony) bych tomu docela věřil, mám podobnou zkušenost, i když získanou omylem.
Nedocvakává mi, proč to nejde na signálovém vstupu před aktivními bednami, tam to přeci musí jít vcelku bez potíží. To je standardní řešení.
Nestandardním - dle přání Silvera - je třebas spínání pomocí relé, které se bude buď ovládat ručně, nebo nějakou chytristikou, ale musí si vybrat, který zesik na vstupu chce preferovat.

Re: Zapojení více zesilovačů

Já si myslím že pomůže dioda KY130/80 tou by si to všecko vyřešil smile))))))))).....

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zapojení více zesilovačů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£