Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 11 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [201 až 220 z 1,205]

(upravil Dohnalik 29. 8. 2011 20:54)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Díky moc smile
Můžu mít ještě pár dotazů? (sorry za OT, pokud by to byl problém, tak to můžete smazat a já napíši SZ, nebo do nějakého jineho vlakna)
Jak udělám propojky? Koukal jsem, že je děláte jako spoj na druhé straně DPS, ale nevím, jak tam přepnout. A taky jsem si všiml, že máš pájecí plošky u součástek větší, než jaké jsou tam defaultně, to jsi nastavil aby se to dělalo automaticky, nebo jsi je přepsal většíma manuálně?
Učím se celkem rychle, jen potřebuji nakopnout, taky jsem rád, když mi někdo poradí smile

(upravil j_paseka 29. 8. 2011 21:50)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Propojky uděláš tak, že si přepneš vrstvu z Bottom na Top v kombo-boxu, ten je hned pod lištou jak jsou ikony Otevřít a Uložit.

Pájecí plošky dělám pomocí funkce "Via" opět ta levá lišta. Klikneš na ni a pod lištou jak jsou ikony Otevřít a Uložit si vybereš její tvar - kulatý, hranatý nebo šesti hran. Pak pomocí parametrů "Diameter" - vnější průměr a "Drill" vnitřní průměr - díra pro vrták, si ji nastavíš podle toho, jak potřebuješ.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Tak jsem se na to koukl, potřebovyl bych odborný posudek, je tahle deska až tak moc špatná, že se nedá použít? Nebo se se zavřenyma očima použít dá...
https://lh4.googleusercontent.com/-RtgPHyrjkFs/Tl6uPaIMHaI/AAAAAAAABQw/b5q2IXQYziw/s1280/zes.JPG

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

To navrhoval autorouter,ne? Sorry,ale ta deska je hnus. Minimálně ty plošky u přepínače a poťáků ti upadnou po prvním zapájení. Takžení spojů je katastrofa,je to jak pavučina.....

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

OK, plošky zvětším, s tím jsem nějak počítal, spíš mi jde o to, jak natáhnout ty spoje pořadně při zachování velikosti.

(upravil j_paseka 3. 9. 2011 9:37)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Já bych ještě udělal rozlitou zem. Sice to není lék na všechno ale jakési "stínění" to zajistí. A když nic, tak aspoň ušetříš leptací roztok a pomůže to ke zpevnění desky jako takové a dobře to vypadá.

Jinak k desce, ještě si s tím návrhem pohrej. Toto je opravdu hnus, jak říká DJ_Rix, snaž se součástky trochu lépe uspořádat. Hlavně u těch IO, pak Ti budou vycházet kratší cesty. A nebudeš je muset tak krkolomně tahat přes celou DPS. Ještě na tom zapracuj.

Mé desky když jsem začínal v Eaglu poprvé vypadaly velice podobně. Až časem jsem se je naučil dělat tak jak jsi viděl. K tomu ještě pár mých vychytávek a desky vypadají skoro jak z fabriky.:D

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Jináč ... pardon, že se vám do toho ještě seru....
Pro použití potenciometrů o hodnotě 50Kohm jsou ještě korekce zde... určitě budou taky dobré...:
http://zosilnovace.eu/Korekcny_predzosilnovac.htm

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Máte zkušenosti s těmito korekcemi?
Často je používá Yamaha ve svých recievrech a zesilovačích.

http://bart.unas.cz/JPA100/korekce_yamaha.jpg

(upravil Dohnalik 6. 9. 2011 16:04)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Díky všem za rady, ono nejde ani tak o to, aby ty korekce měly nějaké super parametry. Dělám zesík kamarádovi k PC a jako konce chci použít toto . Vím, není to žádný zázrak, ale o to ani tak nejde, spíš potřebuji něco, co bude levné...navíc pochybuji, že na jeho bednách s ARN5608 pozná rychlejší a lepší zesilovač... Co se týče korekcí, ještě uvidím, pro mě je ideální něco s par trandama...
Dostavím jeden konec, poslechnu si to a pokud to bude stát za ****, tak tam fláknu asi něco s TDA2050.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

"pokud to bude stát za ****, tak tam fláknu asi něco s TDA2050"
To bude stáť za ešte väčšie hovno. lol

(upravil pslava 6. 9. 2011 21:17)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Bejt tebou, tak se všem lacinejm švábovejm koncákům raděj vyhnu... Já se vyhejbám všemu, co začíná písmeny TDA cool
Pokud integráč, tak alespoň tohle  : http://opamp.wz.cz/lama2/lama.htm 
Můžu jen doporučit´

(upravil Dohnalik 6. 9. 2011 23:07)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Vím vím, LM18** LM38** jsou lepší, mě je to jasne, ale taky jsou docela dost drahe. No, každopadně jsem doma vyhrabal většinu součástek na jožiho UNI50, tak zkusím postavit to, místo neupraveneho AZK51... Nemám ovšem origo BD911/912, mám ty GM shity, první to zkusím s něma, jestli to vůbec hraje, pak objednám origo (předpokládám, že bude leteckej den).

//ještě jsem našel tohle: http://aukro.cz/stk4181-v-nf-zesilovac- … 89620.html Co myslíte? Má někdo zkušenosti s těma hybridama?

(upravil j_paseka 7. 9. 2011 10:21)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Na ty GM-kové BD-čka se vykašli. Objednej si je u EZK měli by mít originály. Když jsem stavěl Jožiho JPA100, tak jsem je od nich bral a drží.

To STC-ko na tom Aukru, no nevim. Měl bych strach aby to nebyl nějaký druhovýrobní šmejd. Zkusil bych u prodejce malou vyzvídačku. Ikdyž samozřejmě bude mlžit pokud si je vědom, že má zmetek.

EDIT: Už jsme ale dost mimo téma. Prosil bych tazatele (Dohnalik), aby si kdyžtak založil nové téma. Ať to tady nezasíráme. Je to přece jen vlákno o korekcích.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

chýbaju ti tam kondiky pri potenciometroch na úpravu basov.

(upravil Dohnalik 12. 9. 2011 18:17)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Jo díky, někam se vytratily...
Kdyz uz jsem tady, mam dalši dotázek (tentokrát už ke korekcím a ne OT - ale UNI50 jsem postavil a hraje pěkně smile )
Mistr s panem Sýkorou kdysi, jak jistě víte, navrhli DPA550. Mistr jsem dával i schéma a pokud by mu to nevadilo, mám v plánu si postavit do zesiku s JPA100 korekční část. Jen mám pár laických dotazů: 1. Co se nastavuje těmi červeně označenými trimry a na jaké vývody OZ se připojují? 2. Co je ten zeleně označený integráč? Je to LM354 ? Díky a doufám, že vás moje lam dotazy nesloží smile

https://lh4.googleusercontent.com/-mrjyUs4aQdg/Tm4u67zmL3I/AAAAAAAABRM/6-7rzUyUf0Q/s912/44_korekce_1-_jpg.jpg

/ještě jeden dotaz, čím se dají nahradit NE5532/4 ? Myslím kvůli trochu lepšímu zvuku...

(upravil sinclair 13. 9. 2011 12:23)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Tobe se na zvuku NE5532/5534 neco nezda? Co presne a konkretne?
Zkousels od Farnella LM833N nebo OPA134/OPA2134? Pripadne OPA2604. Dost lidi byva prekvapenejch i ze zvuku NJM4580DD, ale musi to bejt originaly ze skladu ONKYO bud koupene pres AME, nebo pres Farnella, ale ted si nejsem jisty, jestli je Farnell ma.
Docela dobrej cenovej i zvukovej kompromis je ta LM833N nebo NJM4580DD, pripadne jeste NJM2068DD. Na tu NJM2068DD pozor, nesnasi gain 1.
Abys nebyl prekvapenej, kolik originaly stoji. Pro lidi zvykly nakupovat v GMku je to docela pecka...jak jsem si tak vsiml z tvejch prispevku, mas docela plechovy vemeno a znackovy integrace, kteryma bys chtel nahradit NE5532/5534 stoji dost dlouhy penize, nehlede k tomu, ze je nemuzes kupovat v GMku, pac tam jsou tyhle drahy svaby pajcovany, ale musis je objednat u Farnella nebo RS Components, zapomen na podobny firmy jak je Lhotskej, TME, GES a podobny. Mozna, ze originaly ze skladu ONKYO budou mit ve slovenskem Avelmaku, ale chce to tam zavolat a konkretne se zeptat.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

opa 2134 mohu jedine doporucit

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

OK, díky za rady, ne, že by se mi zvuk NE55 nezdál, ale do takoveho korekčniho zesiku bych chtěl něco trochu lepšího. v GME ani GES a ani nikde tady polovodiče nenakupuju...vím, že mají pajcy. OPA134 a OPA2134 se mi celkem líbí, časem do nich pujdu (zatím osadím NEčkama).

Každopadne jsem se pořád nedozvěděl, pro mě mnohem duležitějsi otazky - 1. a 2., za coz bych byl hodne vdecny smile

(upravil pslava 13. 9. 2011 20:22)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Podle mýho...
některé operační zesilovače umožňují pomocí vnějších součástek kompenzaci vstupní napěťové  nesymetrie.. zapojuje se podle doporučení výrobce.
Mají to hlavně operáky jednokanálové...pokud osadíš duál, tak se na ten trimr můžeš vybodnout, protože na to nemají vyvedené piny a problém se řeší uvnitř obvodu.
Je to v datašitu:   http://www.alldatasheet.com/datasheet-p … E5534.html

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

OK, díky...jen si říkám, že to zase tak ultra duležite neni, nebo se pletu?

Příspěvky [201 až 220 z 1,205]

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£