Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Mikrofonní předzesilovač

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 64]

(upravil VOX 13. 3. 2008 22:26)

Re: Mikrofonní předzesilovač

Sinclaire, speciálně pro tebe sem si našel čas a na interfernetu vyhledal co požaduješ, viz #4. Po jedné registraci sem se k tomu dopracoval, víc sem nenašel. Ověř si jestli to schéma sedí s tišťákem, nekontroloval sem to...

Web

Re: Mikrofonní předzesilovač

Tak jsem objednal tišťák na tu úplně první variantu (kdyby to někoho zajímalo, je to KTE619, má to Kohout i Buček).

Baterky ani fotovoltaiku nechci, i když nepředpokládám, že bych to provozoval potmě smile

Re: Mikrofonní předzesilovač

Ty jsi zoufalec, to měřící mikrofon, ne nahrávací...

Web

(upravil MaBat 14. 3. 2008 15:37)

Re: Mikrofonní předzesilovač

VOXi, narazil jsem na stranky cloveka, ktery ECM-8000 tunil z mericiho na nahravaci tim, ze z nej vypustil asi polovinu soucastek...

Nebyly to nakonec ty stranky, ze kterych pochazi to schema?

Re: Mikrofonní předzesilovač

Jaký je rozdíl mezi měřicím a nahrávacím?

Web

Re: Mikrofonní předzesilovač

Nahravaci hraje asi vic "na ucho" smile

Re: Mikrofonní předzesilovač

Ten měřicí bude asi víc výběrovější. Jakože přímka nebo co? smile

Web

(upravil VOX 14. 3. 2008 20:34)

Re: Mikrofonní předzesilovač

Marceli, ty stránky jsem viděl, ten z toho udělal úplně něco jiného, vyměnil vložku, elektroniku, pak kastli a zkončil u vlastního, mazec.To schéma mám odjinud, stejně to po netu všechno koluje...

Ty nahrávací jsou asi "muzikální" a ty měřící "prkenné", nevím, hádám.

Web

Re: Mikrofonní předzesilovač

Ta stará verze ECM8000 s trafem musela mít hrozný zvuk a kromě toho i malou přebuditelnost, možná proto to inovovali na tu "tranzistorovou". Ta sice nemá ve vztahu ke XLR úplně nejlepší symetrii, ale na dosažení dobrého odstupu mikrofonní linky to stačí. Kromě toho transformátorky tohoto druhu velice ochotně chytají 50Hz z okolí a odstínit takové mikrofonní trafo je docela věda, ani u "vajíček" z Tesly to není úplně optimální, přestože je kryt lisován z permalloye. Takže pro měřicí účely už z hlediska potřebného odstupu bude ta tranzistorová verze značně vhodnější. Problém mohou být nízkošumové smd tranzistory-nic podobného, jako BC550/560 se v smd myslím nedělá, ale rád se spletu. Možná Danhard by o nějakých věděl.

Web

(upravil VOX 15. 3. 2008 15:39)

Re: Mikrofonní předzesilovač

Sinclare, jaké smd myslíš? Jediný smd v tom micu s trafem i bez je uvnitř kapsle, a pokud tam je (kdysi byly kapsle PANASONIC WM-6x, pak to změnili), tak určitě nějaké 2Sxxxx, ne?

Web

(upravil elipsa 16. 5. 2008 17:30)

Re: Mikrofonní předzesilovač

Často stačí připojit jen odpor a baterku a ty kapsle v mnoha aplikacích dodají do přiměřené zátěže dostatečný napětí(s tim FETem ). Tj. i bez  mikrofoních zesilovačů, který to pak jen celý pokazej.
Nebo sehnat kapsli bez toho výstupního tranzistoru.

Web

(upravil VOX 15. 3. 2008 16:54)

Re: Mikrofonní předzesilovač

Co? Proč myslíš, že tam ten fet je? Bez něj by jsi z té kapsle dostal tak leda super kulové. Druhá věc je, jak je zapojený, ale dá se to modifikovat viz. Lintwitz.

Web

(upravil elipsa 15. 3. 2008 17:05)

Re: Mikrofonní předzesilovač

Vo to super kulové mi zrovna de! Chci si pohrát s nějakou supr kapsulou co mi dá. Do elektrónky bez toho FETu. Nevíš vo nějaký?

Web

Re: Mikrofonní předzesilovač

Nemáte teda někdo šémátko i s tišťákem na ssm2019, nebo link, nebo info jestli to není v nějakém Amáru?

Web

(upravil elipsa 16. 5. 2008 17:36)

Re: Mikrofonní předzesilovač

Amatérská rádia po roce 1999. Tam to je . Během let několikrát. Obvod jsem bastlil na univerzální destičky.

Web

(upravil VOX 15. 3. 2008 19:17)

Re: Mikrofonní předzesilovač

Blbě sem se vymáčknul, schéma je jasné, udělám to podle toho doporučeného zapojení, ale tišťák tam bude, prasit to jako hnízdo nebudu i když se to zdá jednoduché zapojení. Takže sám si nakreslím, díkes za vaše příspěvky.

Marceli, máš to ECMko změřené? Mi se podařilo z Huberta vymáčknout poslední změřený kus. Kdyby někoho napadlo teďka psát nebo volat do Prodance, tak už žádný není a v dohledné době žádný měření ECM nebude, podle slov Huberta...

Web

Re: Mikrofonní předzesilovač

Voxi,jen tak pro zajímavost,jak moc se Hubertem naměřená charka liší od udávané?Jedno nové,leč neměřené EMCčko se mi tu již nějaký čas povaluje,ale zatím nebylo kdy se  s ním zabývat.Dík.

Re: Mikrofonní předzesilovač

To by mě taky zajímalo...

VOX: Změřené to nemám. Takže jestli to dobře chápu, disponuješ zkalibrovaným kusem, podle kterého by se dali případně zkalibrovat další...? smile

(upravil VOX 7. 4. 2008 10:30)

Re: Mikrofonní předzesilovač

No vidím, že sem opět píchnul do vosího hnízda podobně jako na Slovanetu ohledně něčeho jiného. Bohužel Vám teďka v tuto chvíli nejsem schopný popsat co a jak na tech grafech od Huberta je, budu ještě 3 týdny v Itálii, pouze sem od našich vyzvídal jestli to u toho micu opravdu je. No jestli se to dá brát jako referenční kus, nevím, ale kdo bude ty případné další kalibrovat a jak? Já to zatím neumím, ale musím se naučit měřit repro a používat nějaký soft, takže budu posléze vyzvídat, nejspíše Pistole a další budou hodně vědět.

Update: Takže tady je měření od Huberta, nějak mi to nesedí s tím co uvádí Uli... lol
http://img247.imageshack.us/img247/7296/ecm800012mx1.th.gif

Web

(upravil MaBat 15. 4. 2008 14:42)

Re: Mikrofonní předzesilovač

No..... smile
Nesdelil Ti k tomu Hubert nejakej komentar? Ale tak aspon ze v pasmu cca 200-6000Hz se to vejde do toho decibelu. I kdyz to asi vetsina tech kapsli.


Jinak, kdybyste chteli regulovat zisk jako normalni lidi, tj. smerem doprava pridavat, exp. potenciometry maji napr. v MeTronixu.

Ja uz mam ten preamp hotovej, ale vysledek popravde nic moc. Odstup je mizernej. Vsechny urovne sice sedi podle navodu, nicmene se mi nedari vybudit tim vstup zvukovky tak, jak jsem si predstavoval, ze to pujde, tj. napr. zretelne a ciste nahrat hovor v mistnosti, apod... Muzu sem hodit nejaky "nahravky", treba mi s tim nekdo poradi...

Příspěvky [21 až 40 z 64]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Mikrofonní předzesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£