Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [20]

Téma: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

Možná tento?
https://www.flickr.com/photos/alternati … 5193645269

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

Danwatt přece wink

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

A jo. smile  Zrodila se nová "ikona" pro elektroamatéry. Možná si ho taky postavím, ať jdu s dobou. smile

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

dobře, tak vážně - co si od zesilovače s výstupním kondem slibuješ?

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

Možná to, že ochrání reprák před ss proudem při poruše (i bez relátka)... Což mu skutečně moc nesvědčí sad.

(upravil rvx73 5. 6. 2019 20:56)

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

to ano - ale to se ale dá vyřešit modulem z číny za pár korun ... respektive za pakatel, ve srovnání s celkovou cenou zesíku.

Zesilovače s výstupním kondem beru, pokud se má jednat o nekomplikované, laciné zařízení s výkonem pár desítek watů, kde třeba chceš zužitkovat trafo s jedním sekundárem. Ovšem to je trochu opak zadání: tj. takový zesilovač patrně nebude technicky nejzdařilejší. Ale možná se mýlím ... wink

Mimochodem ten danhardův výtvor opravdu stojí za vyzkoušení. Samotného mě zajímá, o kolik to přehraje klasický TW. Bohužel zatím jsem nenašel čas se do toho pustit. I když zrovna před časem jsem si s něčím podobným (byť pouze 2W) hrál: https://ibb.co/y64SM4C

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

To je sluchátkovej Transiwatt, tj bez darlingtonu v buzení?

(upravil rvx73 5. 6. 2019 22:14)

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

kaed: je to variace na tohle - http://simpleamplifiercircuits.blogspot … ifier.html

v podstatě jsem se učil s Kicadem, tak jsem si vybral něco jednoduchýho, používám to na poslech mp3 přehrávače na jeden repráček, když mě zrovna nebaví mít na hlavě sluchátka. Kupodivu repráček postavenej na desku stolu hraje docela dobře.

edit: aha, ty ses patrně ptal na to Hordekovo smile

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

Ne, danwatt sleduju, a pokud bych koupil nějakej čas, tak si ho postavím...
Tohle už jsem někde viděl, tuším něco podobnýho prezentoval Danhard jako řešení z 60-tých let. 50mA budí proud přes reprák mi přijde jako surovost, to sebou musí pěkně cuknout při zapnutí. Na druhou stranu při odpojení repro tomu klasne spotřeba skoro na nulu...
To Hordek: tak takhle si nejlepší zapojení zesiolovače fakt nepředstavuju. 7-8V úbytek na mosfetu, ne li víc, ty čtyři prapodivně DC svázaný tranzistory za sebou, mosfet buzenej přes velký odpory... Prostě historie, možná ještě horší než klasickej transiwatt.

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

rvx73 napsal:

dobře, tak vážně - co si od zesilovače s výstupním kondem slibuješ?

Jednoduchost, blbuvzdornost, neurážející zvukový projev (jako NAD-310) a to vše s běžnými součástkami, které jsou snadno k mání.

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

kaed napsal:

Ne, danwatt sleduju, a pokud bych koupil nějakej čas, tak si ho postavím...
Tohle už jsem někde viděl, tuším něco podobnýho prezentoval Danhard jako řešení z 60-tých let. 50mA budí proud přes reprák mi přijde jako surovost, to sebou musí pěkně cuknout při zapnutí. Na druhou stranu při odpojení repro tomu klasne spotřeba skoro na nulu...
To Hordek: tak takhle si nejlepší zapojení zesiolovače fakt nepředstavuju. 7-8V úbytek na mosfetu, ne li víc, ty čtyři prapodivně DC svázaný tranzistory za sebou, mosfet buzenej přes velký odpory... Prostě historie, možná ještě horší než klasickej transiwatt.

Širší technické parametry "historického siliče Nad-310" samozřejmě neznám, ale kladné recenze na jeho zvukový projev (samozřejmě beru v potaz jeho cenovou skupinu) jsem četl již mnohokrát, tak jsem zauvažoval si "něco" podobného jen tak pro radost ubastlit a "Danwatt" je tomu nejblíž --- zatím.

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

Najlepší určite nie je, ale zvuk sa mi páči....

http://www.imageworld.sk/images/iq4exv9lctpqsm3l8ur_thumb.jpg

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

rvx73 napsal:

to ano - ale to se ale dá vyřešit modulem z číny za pár korun ... respektive za pakatel, ve srovnání s celkovou cenou zesíku.

Zesilovače s výstupním kondem beru, pokud se má jednat o nekomplikované, laciné zařízení s výkonem pár desítek watů, kde třeba chceš zužitkovat trafo s jedním sekundárem. Ovšem to je trochu opak zadání: tj. takový zesilovač patrně nebude technicky nejzdařilejší. Ale možná se mýlím ... wink

Mimochodem ten danhardův výtvor opravdu stojí za vyzkoušení. Samotného mě zajímá, o kolik to přehraje klasický TW. Bohužel zatím jsem nenašel čas se do toho pustit. I když zrovna před časem jsem si s něčím podobným (byť pouze 2W) hrál: https://ibb.co/y64SM4C

Klasický TW..... Zkuste si (pokud máte možnost) zapojit dvě AU/RY Z-2, které reguluje předzesilovač z NAD-C320bee a pak si poslechněte toho samotného Nad-a. Já nevim, možná sem hluchej a nebo zvyklej na "nějaká zkreslení" (i když můj momentálně nejposlouhanější zes. je Adcom GCA-510) , ale ty dvě AU/RY jsou lepší........

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

Kdysi sem vrážel do zesilovačů "nechutný peníze", ale dnes už vím, že to byla blbost --- tak sem to rozprodal, nechal si jen pár "stařešinů" , který mým uším (asi díky nějaký směsici zkreslení) ladí a mám klid. Audiofila nervosa je pryč. A k tomu se přidala chuť si zabastlit. To je celé.

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

clarion napsal:

Najlepší určite nie je, ale zvuk sa mi páči....

http://www.imageworld.sk/images/iq4exv9lctpqsm3l8ur_thumb.jpg

Nedivím se, mosfety já zvukově rovněž moc rád. Jenže tyhle šikovné už se nedají sehnat...

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

Po stránce využití napájecího napětí to bude s mosfetama o řád horší než TW. mosfet "na sobě" nechá 5-7V, podle proudu, a to jsem optimista, a to je od + tak i od -, naopak danwatt má kapacitní booster, aby se i horní tranzistor dokázal otevřít naplno, takže z napájení stratí tak 2V, ne víc, tj podobnej  výstupní výkon z napájení 40V. A samozřejmě těch 20V navíc se přemění v teplo. Na domácí poslech je to ale skoro jedno...

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

Nevim jestli je nejzdarilejsi, nicmene vcelku zajimave zapojeni 30W hybridu s ECC88 a IRFP240-H. Pri dobrem navrhu dps ukazkove stabilni i do kapacitni zateze (4ohm//3,3uF na 10kHz) s prekvapive dobrym prednesem (na dynaudio contour 1.1).

https://i.postimg.cc/dtGgpjCR/fhyb.jpg

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

Ze slepého schematu se dají špatně určit chyby, nevhodný rozsah nastavení předpětí konců je ale zřejmý.
Nemusí to hrát špatně, špatný je autor smile

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

Tak dalece jsem to nezkoumal, klidovy proud lze nastavit v sirokem rozmezi a je teplotne stabilni. Jsem tim jen prohnal sinus/obdelnik. Zkresleni vzhledem k silne ZV asi nebude velke. Sirka pasma je nekde od 12-14Hz do vic jak 500kHz.

Nedavam to sem jako etalon, ale spise jako zajimavost : )

(upravil danhard 29. 8. 2019 11:56)

Re: Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

Předpětí až v moc širokém rozsahu, kroutič trimry to odpráskne hned.
A jak silná je zpětná vazba na 10kHz ? Protože je to debilní schema bez hodnot, tak se nedá říct na první dobrou, nakolik to autor zmršil smile

500kHz je výkonová šířka pásma, nebo jen pro malý signál ?

Příspěvky [20]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jaký je technicky nejzdařilejší zesilovač s výstupním kondenzátorem?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£