Sedlácké měření sluchátek (Stránka 2) - Sluchátka a spol. - Audioweb.cz

Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Sluchátka a spol. » Sedlácké měření sluchátek

  Stránky: ««« 1 2

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [21 až 28 z 28]

21

Re: Sedlácké měření sluchátek

KarelXth>
Je pryč ta pěnová "vložka" a místo ní jsem dal jemnou prodyšnou vatu. Minimální množství. Sliboval jsem si od toho stažení převýšení na frekvenčce kolem 120 Hz. Hraje to s tím v pohodě, tak to tak zůstalo. Co mám HD650 už je moc nepoužívám, ale jsou to velmi pohodlný a zvukově neutrální sluchátka. Mám na nich též nový náušníky a polstrování hlavovýho mostu.

Jsou tu ještě AKG K701, ale ty mě moc nenadchly - málo basů - "tenký" zvuk.
Míval jsem AKG K601, ty byly dost podobný jako K701, možná trochu lepší basy.

22

Re: Sedlácké měření sluchátek

Cloudy mám, ale len k PC a na hranie hier, na hudbu by som povedal že pre bežného nehifistu neaudiofila OK, prvý menovaný si vo zvuku všimnú chybičky.

23 ...editoval KarelXth (28. 9. 2017 17:28)

Re: Sedlácké měření sluchátek

Blackrider: Aha, dík, já myslel, že tenhle mod se dělal až u HD558, ale tak nakonec 555 je přímej předchůdce, takže to dává smysl smile.

To chápu, AKG jsou všechny takový vychcíplý na basech. Ale na některý nahrávky je to dobrý. Nebo pokud hledáš v nahrávce nějakej problém, je to mnohem snazší, když ti to neduní do hlavy. Stejně tak, když jsem hodně utahanej, užiju si muziku radši s míň spodkama. Řada K612/K712 je asi nejbasovější, ale to údajně po přenesení výroby do Číny už neplatí. Měniče jsou nejspíš stejný, ale liší se náušníky a ty bohužel do průběhu na basech zasahujou zdaleka nejvíc. Takže na tom možná něco bude.

Mimochodem, kdybys chtěl dát AKG ještě šanci, zkus jim na EQ nepřidávat na basech, ale spíš ubrat pár dB někde mezi 2.5-6kHz. Přesně ti nepovím, Kx01 řadu nemám.

Staffy: Ano, souhlasím, ale jak jsem psal, tohle jsou o dost jiný sluchátka. Podívej na měření, zelená jsou původní Cloudy, žlutá je po úpravě. Mřížka je 10dB, takže ty rozdíly jenom ve frekvenční charakteristice jsou dost podstatný. O samotnym rozdílu uzavřený/otevřený nemluvě. Jinak netvrdím, že je to nějakej super high-end. Tvrdím, že tahle verze je o dost lepší, než originál. Že signaturou skvěle pasuje mezi Beyerdynamic a AKG. Že se příjemně poslouchají a že jsou (z tý trojice) nejvhodnější pro poslech při vysoký hlasitosti. A nakonec že se o ně nemusíš nějak extrémně obávat, protože jsou to prostě jenom Kingstony, takže když je poleješ kafem, nebo je rozsedneš, tak se to dá snést smile.
http://jpeg.cz/images/2017/09/12/p2eKv.th.pngEDIT: Omlouvám se všem, které to zajímá, za nefunkční odkazy. Mluvil jsem se správcem služby a je to z pochopitelných důvodů. Bude mi nějakou dobu trvat, než to všechno setřídím a znova uploaduju, ale budu to postupně donahrávat, takže za čas by měla být většina zpátky.

EDIT 2: HOTOVO

24 ...editoval JeF111 (3. 1. 2018 23:15)

Re: Sedlácké měření sluchátek

Tyjo, nějakou dobu už běžně na audio fóra nechodím a nestačím se divit co se tu děje. za tohle vlákno palec nahoru! smile
Taky jsem si kdysi tunil HD555 vyndánim toho pěnovýho nesmyslu na mřížce a koulel jsem očima z rozdílu. Tys šel s tuningama ještě o pěknej kus dál a to je vono! smile
Měl bych jeden postřeh ke značce Takstar, používám nějaké jejich mikrofony a za tu cenu dost dobrý, je vidět že ví co dělají . Pak ještě postřeh k AKG, několik jejich typů používám pro studiový monitoring (K141, 141mkII 171, 240) a pro tento účel jsou super, konkrétní a vyvážená. jejich hrbatost na výškách u dynamických signálů nevadí zdaleka tolik jako u našlapaných komerčních nahrávek. Problém v hifi jsou právě ty zmršené nahrávky, obvykle mají poměrně výraznou díru na spodních středech (aby se daly poslouchat na plastových PC speakerech které jenom hučí) a zřejmě proto jsou tolik preferovaná sluchátka se zdvihem na spodku kterým se to dorovná. Na hifi mi sedí ty modované HD555 líp než všechny AKGčka ale u mixu ani náhodou. Mám pocit že v nich něco uslyším až když je to moc, jsou jakoby hluchá, tak jim řikám hluchátka big_smile

Vlastním taky Beyery DT880 a ty jsou pro mě nepoužitelné. Příšerně tam trčí něco okolo 8-10kHz, to se nedá vydržet. Jinak by to asi šlo, vyrovnané ve spodním pásmu, ale ty výšky tolik píchají do uší že se nedá dobře zaměřit na ostatní pásma a jde poslouchat jenom samotný kopák nebo basa big_smile Takže jsou jenom pro basáky smile Je to už poměrně starý kousek se zlatými hliníkovými krytkami, nevím jestli nebyly nějak špatně skladované nebo něco takového, ale na obou stranách je to +- stejné takže je to asi vlastnost. Vypadají takhle: http://www.kjdtech.com/photos/rig/dt880.jpg
Pro mě opravdu velké zklamání sad

25 ...editoval KarelXth (7. 1. 2018 16:54)

Re: Sedlácké měření sluchátek

Ahoj, no já už moc taky ne, takže promiň, že odpovídám až teď. Ono to na ty úpravy aspoň takovýhle neumětelský měření chce. A těší mě, že aspoň pár lidí to zajímá. Snad zase přibudou nějaký měření, ale teď jsem musel investovat do jiných věcí, než do sluchátek, takže asi zase za čas.
   
Je to celý strašně individuální, stačí se podívat na uživatelský recenze na kterýkoliv sluchátka. Ale souhlasím, že sluchátka se spíš temnější signaturou nejsou pro mixování optimální. Ono to v nich všechno je, ale špatně se to hledá smile. O technický stránce nahrávek radši ani nemluvit. Jinak já AKG používám i pro normální poslech, na metal to není ono, ale takový ty "oplodňováčky" s akustickou kytarou a zpěvem jsou na nich pěkný.

Beyery jsou pro mě skvělý, kdybys je chtěl za rozumnou cenu pustit/vyměnit za jiný sluchátka nebo tak, tak mi napiš SZ. Teda pokud nejsou opravdu shnilý smile. Slibuju, že u mě by nezahálely. A to je přesně ono. Podívej se na moje měření DT990, přesně tohle tam na výškách v reálu taky je, stejně tak v tvých 880. Tobě to vadí, já to zbožňuju. A není to tím, že bych měl zničený uši a nevnímal vysoký kmitočty. Je to sice zabarvení a odklon od neutrálu, ale mně je to příjemný (do určitý míry). A spousta lidí to prostě nesnese a ruší je to.

26

Re: Sedlácké měření sluchátek

DT880 STUDIO (nejstarší verze někdy z roku 1985-90) s náušníky ze Samson SR850:

https://jpeg.cz/images/2018/03/24/DT880_old_zl_prava_ze_leva.th.png
https://jpeg.cz/images/2018/03/24/DT880_old_zl_leva_ce_prava.th.png

Pozn.: Kvůli impedanci 600Ohm nebylo možné měřit jen se zvukovou kartou, takže byl za zvukovou kartu zařazen sluchátkový zesilovač S.M.S.L. SAP II PRO (TPA6120).

Krásná sluchátka, měření vypadá horší, než je subjektivní poslechový dojem z nich, ale co se dá dělat. Náušníky, se kterými mi přišly, už měly nejlepší léta za sebou, takže alternativně měřeno na náušnících ze Samsonů. Originální náušníky byly taky koženkové, takže je to původnímu zvuku blíž, než se současnými velury pro DT880/990. Časem změřím s velury na DT770, to by mohlo být to ono. Zvuk je klasický "Beyersound", tzn. mocná špička kolem 10kHz, subjektivně výborný prostor, detailní a transparentní zvuk, kterému není moc co vytknout.

27 ...editoval JeF111 (24. 3. 2018 22:46)

Re: Sedlácké měření sluchátek

Tak mám radost že se ti líbí smile A taky že na cháře vidím to, co jsem slyšel... Ten prostor se mi taky hrozně líbil a když jsem je poslouchal naposled než šly k Tobě tak jsem chvíli váhal. Ale pak přišly zvonky na Dark side (a jiné) a bylo rozhodnuto, to fakt nemůžu big_smile
Dík za měření. A za Šůry smile

28

Re: Sedlácké měření sluchátek

Já taky děkuju a jsem rád, že ta výměna byla oboustranně přínosná, to se nepovede vždycky. Těch výšek je opravdu víc, než u současných DT990 i DT880, ale třeba taková Tarja Turunen přes OTL je s nima fakt nezapomenutelná;-).

Mimochodem jsem se rozhodl trochu na výškách uklidnit i svoje DT990 PRO a udělat z nich něco jako "DT980" smile. Měniče DT880/990 jsou s největší pravděpodobností stejné, liší se pouze tím, že v 880 je před měničem plstěná vložka a zadní strana měniče je překrytá řídkou tkaninou, viz obrázky z webu www.fullcompass.com.

DT880
https://jpeg.cz/images/2018/03/25/880.th.png


DT990
https://jpeg.cz/images/2018/03/25/990.th.png


Zkusil jsem proto v DT990 použít 1mm tlustý plstěný terčík pod originální vložku, jako je to u DT880, výsledek je zde (žlutá originál, zelená s plstí):

https://jpeg.cz/images/2018/03/25/990_zl_bez_plsti_ze_plst_L.th.png
https://jpeg.cz/images/2018/03/25/990_zl_bez_plsti_ze_plst_R.th.png

měření je trochu roztřesené, měřil jsem na Artě emulované v linuxu a nedaly se pořádně srovnat úrovně, nicméně výsledek je jasný.

Hodně se mi to tak líbí, už to takhle nejspíš nechám. Prostor ani původní charakter 990tek tím nijak znatelně neutrpěl, jen je méně extrémní a poslechově to je velice dobré. Takže kdyby někdo chtěl zklidnit svoje DT990 a přiblížit je současným DT880, zabere to asi 3 minuty smile.

Příspěvky [21 až 28 z 28]

  Stránky: ««« 1 2

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Sluchátka a spol. » Sedlácké měření sluchátek

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£