Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

  Stránky: 1 2 3 ... 7 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 126]

(upravil kudlibabka 28. 1. 2012 16:19)

Téma: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Pri experimentovani s ruznyma lampama v ruznych zapojenich se mi velice osvedcily levne ruske miniaturni 6N16b lampy.Byly vyrabeny pouze pro vojenske ucely a hadal bych,ze obstoji opravdu v tech nejnarocnejsich podminkach.Maji oproti klasickym lampam nekolik vyhod,nemaji mikrofonni efekt,jsou male a vejdou se takrka vsude(snadne vestaveni lampovyho obvodu do jiz stavajicich zarizeni),nepotrebujou patice.Zvukove jsou opravdu spicka,velmi dobre hrajou v SRPP zapojeni.Schema pripojim az nakreslim...zatim obrazek modulu pro jeden kanal zapojeno na univerzalni desce,propojeno point to point,vetsinou primo vyvody soucastek.Uvitam pripominky ci komentare...pouzite soucastky:ruske MLT odpory,katodovy kondenzator low SRC Sanyo Oscon SEPC 330uF,vazebni kondenzator rusky svitek MBM 1uF bypass ruskym silver micca...zapojeni funguje bez problemu s mapajecim napetim 100-300V...

https://picasaweb.google.com/1178211544 … 0206973010

schema:
http://s4.postimg.cc/4a5cc0tdl/5898_6n16b_srpp.jpg

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

SRPP ti obrátí fázi. Potřebuješ ještě jeden stupeň - počítáš s tím?

(upravil kudlibabka 28. 1. 2012 16:32)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Dalsi stupen nemam,myslim ze obraceni faze (pokud je stejne  v obou kanalech) nevadi.Mozna se pletu,napsal bys prosim o tom neco vic?

jedna z testovacich verzi,kterou pujcuju kamaradum zde:

https://picasaweb.google.com/1178211544 … 4712540738
ve zdroji trafo,jeden sekundar dava cca 50V,pouzil jsem nasobic,celkova filtrace 2G,druhy sekundar cca 13V,zhaveni AC...

(upravil Katchabba 28. 1. 2012 16:34)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Chlapci, jen to tu, prosím, zas nezaplevelte debatou o obracení fáze vedoucí do nikam !
Toto vlákno: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=11964 nechť nasytí případné zájemce o tuto problematiku a zároveň poslouží jako odstrašující příklad ! smile

(upravil hranatybraska 28. 1. 2012 16:45)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

To už se tu rozebíralo na hoodně velkém cáru diskuzního vlákna (můžeš si to dohledat). Závěr byl ten, že netopýři tvrdili, že to je rozdíl a sakramentský. Ti hlušší a muzikanti, na to namítali, že v nahrávacím studiu, při snímání, v kombech a dokonce i v předzesilovačích či aktivních výhybkách se tahle fáze vůbec neřeší, tedy se nic neděje. Splusta lidí dělala experiment s tím, že obraceli dráty k bednám a poslouchali, co to udělá.
Myslím, že se to začalo tím, že někdo podotknul, že Betaronovy sluchátkáče obracejí fázi. A už to bylo tu. big_smile

Závěr toho celého si myslím, že žádný nebyl. Když to je technicky možné, platí zvyklost neinvertovat vstup a výstup. Je to něco jako fáze nalevo v zásuvce.

Pokud se chceš dobrat nějakého závěru, doporučuju ti vzít sluchátka, v nějakém audioeditoru si udělat z tvojí oblíbené skladby inverzi a pak porovnávat. Obrázek si uděláš sám.

edit: jo, kačaba byl rychlejší smile

Web

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

a co takhle tapnout z DACu minusovou fazi a pak ji obratit timhle SRPP?

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Je to taky řešení. Prostě se na to musí myslet a ohlídat.
Nebo třeba přehodit banánky na bednách...

(upravil kudlibabka 17. 2. 2012 16:10)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Uz jsem to jednou zkousel s tim minusovym nebo plusovym vystupem z DACu,na nic jsem neprisel...jeste to vyzkousim,diky za pripominky....

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Prikladam obrazek predzesilovace s DACem v podobe jak na nej hraju v dilne,s "dokonalym" zdrojem jeho zvuk fakt stoji za to...
https://picasaweb.google.com/1178211544 … 8869687586

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Zeptám se pro upřesnění, ten katodový OSCON, ve schématu je 100uF , ty píšeš ze jsi použil 330uF. Na fotkách na lampizátor.eu je zase jiná kapacita, 470uF..  Lepší je větší,  co to ovlivní?

A jaké doporučuješ žhavení? AC,DC, sériové, paralelní nebo každá lampa své oddělené pro pořádný high-end? smile

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Pouzili jste někdy elektronky 6Ž4 a 6P9 ?
Pro magické zblbnutí z elektronek mají jednu nevýhodu - nesvítí, jelikož jsou plechové smile

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Ten katodovej kond low ESR,100uF az 470uF zalezi co mas...vliv na zvuk pri ruznych hodnotach jsem neporovnaval...pokud tam ten kond neni hra to taky,ale nejede to tak nizko a ma to i mensi zisk...
Zhavim vetsinou AC,signalovy elky z jednoho sekundaru,odbrumovaci clen dva odpory 100R/2W v serii paralelne na 6,3V,jejich vyvody ze serioveho spojeni uzemnim...
2danhard:jako budice k 2A3 mam plechovy pentody 6SH7 zapojeny v triode,nastesti uz jsem stacil magicky zblbnout pred tim no a pak ty 2A3 taky pekne svitej...
Cinan " to " u nekterejch pristroju resej kulatym okynkem ve kterym je nezapojena elka a za ni modra ledka...

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Ty kondy ve zdroji ... Je možné použít řadu WK 705 a 708 ?

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Nojo,  6Ž4 a 6P9 jsou miniaturizovaný ve skle 6F36 a 6L43 smile

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

WK708 bezne pouzivam s vynikajicimi vysledky

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

to kudlibabka: V tématu "DIY DAC" doporučuješ na SRPP použít i 6N2P. Jaký je prosímtě rozdíl mezi 6N2P a 6N2P-EV? Našel jsem nějaké jejich srovnání http://www.tubes.ru/techinfo/HiFiAudio/6n2p.html ,ale zas tak moc moudrý z toho nejsem..

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

EV je výběr, používala je armáda...
( něco jako meče na českých součástkách )

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

EV jsou verze s delsi zivotnosti,garantovano myslim 5000h...
Pro DAC chip s V vystupem pouzij SRPP s 6N1P nebo 6N6P,pripadne ECC88,6N2P nedoporucuju...ty naopak doporucuju pro chip s I vystupem,treba TDA1541...

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Aha, už jsem to našel v datasheetu k zmíněné 6N1P. EV verze delší životnost, menší mikrofoničnost a menší odchylky v parametrech.

Co se tak dívám na ebay, 6N1P-EV se nabízí od cca. dvou výrobců:

- levnější "Made by Voskhod plant (Kaluga city)" 
- malinko dražší "Made by NEVZ plant (Novosibirsk city)" 

Má cenu řešit i výrobce u těchto lamp?

(upravil kudlibabka 5. 1. 2013 21:45)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

tezko rict...dulezity pro SRPP je aby ty lampy mely co nejshodnejsi systemy,coz ti vetsina prodejcu z eBay nezaruci a ti kteri jo maji ty lampy mnohonasobne drazsi...muzes si je koupit i ode mne smile

Příspěvky [1 až 20 z 126]

  Stránky: 1 2 3 ... 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£