Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 1,205]

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Jo, MLW10G je tuším vidlice do DPS a PFL10 je tuším samořezná zásuvka na plochý kabel tuším 26-28AWG. Nebude s tím při propojování tolik práce.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Hádam nebudem moc OT, ak to hodím sem. Chcem Vás poprosiť o radu, dokončil som preamp, všetko OK, na výstupe má DC cca 2-3mV ss. Volume som musel dať na výstup, lebo šumel, na výstupnom konektore je teraz DC cca 25mV, aj pri skratovanom vstupe. Chcem sa spýtat, či mám teraz znovu nastaviť DC tak, aby bola +-0 na výstupnom cinch, potom ale nebude korektne nastavený vlastný preamp. Je to Sýkorov preamp z AA tuším 93???
A keď som už začal, kde je vlastne vhodné umiestniť volume? Logicky mi príde, že na vstup, len ten šum potom... vopred vďaka za info a ospravedlňujem sa ak som moc OT.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Já ti nevím, ale já vždy dával volume a balance mezi předzesilovač a konec...

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Z hľadiska šumu asi určite, ale ako potom s tým DC out??? Niekto tvrdí, že na vstup preampu, iní tvrdia že na výstup, a videl som konštrukciu s volume na vstupe aj výstupe zároveň... nikde neviem nájsť ani zmienku, ako to má byť správne... Svojpomocne som si okrem toho Sýkoru postavil aj "zde" veľmi chválený a rozšírený predzosilovač, v ktorom je volume jasne na vstupe. Šumelo to desne. Dal som to na výstup, desne prebudený vstup - desne skreslenie. Fakt neviem.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Asi by to, milej Rico, chtělo bejt trochu konkrétnější. Já bez čtení historie tohoto threadu vůbec nevím, co sis postavil, čím to budíš, jakej koncák za tím je, takže se nemám jak vyjádřit. A zrovna mám ukecanou náladu, tak bych snad i něco napsal smile

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Mrzí ma, že som tu už včera nebol a nevyužil Tvoju ukecanú náladu smile ale hádam z nej čosi ostalo aj na dnes... takže: myslel som to vo všeobecnosti, kde umiestniť volume, ale zrejme to nebude také jednoduché. Momentálne striedam Sony XA-30es a laptop Foobar/Asio, preamp je už zmienený Sýkora z AA93, koniec je DPA220... CD priamo do konca - dokonalé ticho aj s uchom na repro, žiaden brum ani šum, pri laptope je tam trochu šumu... Keď pripojím preamp s volume na vstupe, tak to šumí príšerne - počuť to aj z ca 1m, keď som dal volume na koniec tak je to OK, len ako som už spomínal, na výstupných cinchoch mi potom lezie cca 25mV a neviem či ich nulovať... tým "zde chválený a rozšírený predzosilovač" som mal na mysli DispreII... ten mi šumí ešte viac ako ten Sýkora, keď som dal volume na koniec, tak bol zase prebudený vstup... navrhol som si na to sám jednostrannú PCB, všetky súčiastky sú podľa schémy a zoznamu, ktoré dal autor na chvíľu na web. Jeden kanál mi dokonca robí presne to, na čo ktosi upozorňoval, že v jednom kanáli mu koncami tečie len polovica predpísaného Iq, na čo mu autor odpísal že nech to nerieši je to v pohode...
Paradoxne, s volume na vstupe mi najmenej šumel sluchátkový preamp uverejnený spolu so Sýkorom v AA-93. Chcel som niečo lepšie, ale čím lepši model som mal tak tým viac mi to šumelo sad Hľadal som, skúšal som, a na nič som neprišiel... štve ma to dosť.
Fu - neprešla Ťa tá ukecanosť? Budem vďačný za každú drobnosť...

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Jaký odpor má ten potenciometr? Tam bych hledal zakopanýho pudla.

S ohledem na přebuditelnost a "krmení" výkonového zesilovače z malé impedance preferuju régl na vstupu, šumově to MUSÍ jít zoptimalizovat tak, aby to nebyl problém. Ideálnější by byla kombinace buffer (třeba ten quartův) - nízkoimpedanční pot max. 10k - preamp - koncák.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

22k - "archivovaný" nepoužitý Preh... je pravda, že v tom sluchátkovom som použil 10k - a šumí to ozaj podstatne menej. Ale v Dispre autor uvádza tuším 20k - tak ten šum nemôže byť spôsobený hodnotou, a keby som zle navrhol PCB tak by som čakal skôr brum alebo hocičo iné, ale ono to 100pro šľape len to desne šumí.
Nad bufferom som tiež uvažoval, ale po týchto mojich pokusoch - neuspešných sad - neverím, že by to ten šum vyriešilo.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Nechci tě urazit,ale kde nakupuješ součástky? Jestli jsi to neosadil nějakým šumícím šmejdem.....

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Pokud můžeš, pošli mi schéma toho preampu a příp. i layout desky, e-mail pod avatarem je funkční.

Ještě jedna věc - když ten pot zapojíš na vstup a vytočíš na minimum, šumí to míň?

A další, jaký gain ty preampy mají? nezapomeň, že Ti zesílí nejen vstupní signál ale i vstupní šum smile Korektně postavený preamp (ať už dispre nebo bobo) může šumové pozadí zvýšit při poslechu s uchem u výškáče, ale určitě ne na 1 metr.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Poloha potenciometra nemá na úroveň šumu žiaden vplyv, šumí to rovnako aj na min aj na max - hovoríme o zapojení na vstupe samozrejme. Jasne, že o tom zosilnení "všetkého" viem, u Boba som dal zosilnenie 2, hodnoty súčiastok som v Dispre nemenil, Au je s nimi tuším 5... Tie veci Ti pošlem len čo sa k nim dostanem, neviem či ich mám tu v práci alebo doma...
Rix: prečo by si ma urážal? Nakupujem tu v SR, v Žiline, sú tam dva zdroje - miestni vedia - dostať u nich aj šmejd, ale keď vidia, že vieš čo chceš, tak sami povedia, že toto je noname, a toto je zaručený pôvod... ale to pochopiteľne nevylučuje možnosť, že u nich nakupujem šmejd, že ? sad

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Když propojíš preamp a DPA a vstup preampu přímo na desce uzemníš, taky to šumí? mezi preampem a DPA je jen kabel nebo ještě něco? Jak máš citlivý bedny?

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Šumí... uzemnená doska, na vstupe nič len skrat, kábel, koncák, bedne... Citlivosť si presne nepamätám, sú to Seas-Embla, tie mali tuším 89dB/W/m. Mám aj staršie Tesly s 5608/3604, tie by mali mať 87dB, a je to isté len iné:-) Teraz som pozeral to Dispre, splietol som sa je tam 10k - ale keď to šumí aj so skratovaným vstupom tak je asi jedno či 10k či 20k... Pošlem Ti tie predlohy, preamp Bobo je presne podľa predlohy v AA tak to až zajtra keď to oskenujem.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Myslím, že Macura se někde zmiňoval právě o tom, že pokud Dispre kmitá, projevuje se to zvýšeným šumem,

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Dispre i Dispre2 mělo 10k potáky..Kmitání D2 se projevolalo buď brumem v jednom kanálu (levý tuším) nebo šumem...

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

No - súčiastky sú presne podľa Macurovho zoznamu, čiže skôr zlý návrh PCB... ten som na posúdenie poslal Opampovi - podľa jeho vyjadrenie je návrh PCB v poriadku. Nebrumí mi ani jeden kanál, v tomto smere je ticho, len ten šum - a to, že Iq koncákmi je v jednom kanály polovičný...Takže neviem kde som spravil chybu, na osciloskop sa dostať je pre mňa zložité, ale možno sa mi zadarí kolegu presvedčiť a uvidím či to kmitá či nie...
V podstate takto isto sa ohľadne šumu správa aj ten Sýkora-preamp z AA, tam je šum pri tých istých podmienkach len nepatrne menší, a v tomto prípade som postupoval presne podľa návodu, čiže vylučujem nejakú skrytú záludnosť, kt. by mohla viesť ku kmitom šumom a pod. Dal som volume na výstup. a všetko je OK, len to asi nie je správne riešenie sad
A štve ma, že nemám potuchy, čo robím zle, že mi to tak desne šumí s potenciometrom na vstupe...

(upravil pslava 11. 4. 2011 18:29)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Ahoj, potřeboval bych regulovat pouze nejspodnější basy a zbytek pásma ponechat rovný a napadlo mě použít třeba tyto korekce a vlastně jen nezapojit,neosadit operák a součástky pro úpravu výšek . Potřebuji poradit, zda to tak bude správně chodit, nebo nezapojením výškové sekce se regulace basů , nebo průběh zbytku pásma rozhodí, nebo jestli je to celý blbost ... pokud by někdo věděl, tak dík za info...
Přepínač bych nechal trvale zapojen pro rezonanci 30Hz
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/2201_2201_korekce.jpg

Nebo, pokud by to šlo jinak, ale s korekcí pouze basů aspoň + - 10db ... ostatním hýbat nechci a potřebuji aby byl průběh ve zbylém pásmu zcela rovný.

(upravil trachta 11. 4. 2011 21:20)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

A co zapojit jenom jedno pásmo z EQ:
http://s4.postimg.cc/uear8yc3d/3087_eq.jpg

Nebo klasickej BassBoost, těch jsou všude mraky.

(upravil pslava 12. 4. 2011 20:33)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

trachta: Díky, tím obvodem Bass Boost jsi mi hodně pomohl, neměl jsem tušení, že se těmhle obvodům tak říká  cool

Podařilo se mi vygooglit třebas toto : http://skemarangkaian.com/bass-booster- … r-circuit/
Pokud jsem to dobře pochopil, tak píšou, že to pracuje až +16dB na 30Hz, což je pro mě akorád... jen nevím, co to provádí se zbytkem. Nenašel jsem k tomu nikde žádnou simulaci,nebo měření.

už jsem našel: Max. bass-boost referred to 1KHz: 400Hz = +2dB; 200Hz = +5dB; 100Hz = +10dB; 50Hz = +14dB; 30Hz = +16dB
To bude zvedat i kýblování...prubnu zapojení jen jedné části equalizeru

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Mě se to taky líbí víc. Většina BassBoost obvodů z internetu to zvedá už od 1kHz, což je k ničemu.
Šlo by to možná i takto:

http://s4.postimg.cc/pyj5c7kxl/3087_1pebz.jpg

Příspěvky [81 až 100 z 1,205]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£