Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 1,205]

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Nemáte někdo nějaké schémátko na jednoduchý preamp?Rozhodl jsem se pro ugrade své aparatury.Potřebuji něco s čím navážu na aktivní vyhybku.Naposled jsem vstupní obvody dost odrbal tak bych to chtěl napravit.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Máte nějaké zkušenosti s tímhle přepínačem?

http://www.ges.cz/-rs-2212-ges06500011.html

Pro korekce z PE 01 97

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Kup si raději DS2C, ten otevřený pakeťák se ti bude zasírat prachem a jestli má postříbřené kontakty a nemá je samočistící, bude to černat.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Děkuji za typ. Jen nemohu najít, kde se dají sehnat.
Ještě bych se chtěl zeptat na názor k přepínání korekcí pomocí  4053 např. bylo použito v AR 91 - 05 modré, nebo KE 2000 – 05. Dále pokud se použijí klasické potenciometry (kvalitní) dojde ke zhoršení parametrů?

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Pokud se to s těma multiplexorama umí, pak se dá říct, že zvuk nedegradují. Např. Tesla AZS224 hraje navzdory jejich použití na přepínání vstupů a kloudness ze všech tesel daleko nejlíp. Ale osobně preferuju přepínače, relátka a kvalitní potenciometry před těmito bazmeky.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Ty multiplexory používal i Revox. Např. receiver B285.
Ser. manuály zde:

ftp://ftp.studer.ch/Public/Products/Revox/

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Douglas Self se jimi zabývá ve své knize Small signal audio. Jsou tam finty, jak je zapojit, aby se jejich negativa minimalizovala.

Web

(upravil pslava 15. 2. 2011 16:21)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Neví někdo, jak je na tom tento ekvalizer z PE 10/2003 ...kdysi jsem to chtěl stavět a tu je hotov na aukru..? smile
http://elektro.aukro.cz/stereo-deviti-p … 46855.html

ještě odkaz na to amaro...  http://www.uloz.to/7875792/pe10-2003-pdf

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Ahoj, co říkáte na toto:

http://www.federmann.cz/index.php/nf-te … -federmann

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Kuš!

Web

(upravil Kovas 16. 3. 2011 12:34)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Po dlouhé době jsem zavítal do tohoto threadu a napadlo mě, zda-li pro tranzistorové korekce(vesměs jakékoliv) mohu použít kc 509(nebo i 508, ty prý ovšem nejsou nízkošumové)... Katalog říká, že to možné je, nicméně praxe má vyšší váhu než čísla...Těchto trandů mám poměrně dost a tak se je snažím upotřebit, ...

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Jistěže ano. Tak se také používaly.

Web

(upravil sinclair 17. 3. 2011 23:46)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Z více kusů KC509 se daly vybrat i kusy, které na tom byly šumově lépe, než kdysi siemensácké BC413C nebo pozdější teslácké KC239F. Ani dnešní BC550C se jim nevyrovnají, byť mají ty BCčka rovnoměrnější kvalitu, než kdysi KC. S kácéčky to šlo od zdi ke zdi - jeden beta 300, druhý 900 atd...
Mám na to kdesi ve skříni ještě takový přípravek s dvěma paticemi a přepínačem, v podstatě jde o dva dvoustupňové zesilovače se zesílením 200 a výstupy přes malé vazební kondenzátory na přepínač a milivoltmetr, vstupy jsou uzavřené odporem a celé je to v krabičce z 2mm Fe plechu, aby se do toho nesral brum. Dokázal jsem tím vybrat tranzistory s šumovým číslem F odhadem 0,8 - 1dB, možná méně. Ale musíte jich mít spousty, z dvaceti vyberete prd. Dokonce jsem nějaké velmi málo šumící kusy našel i mezi KC508, ale moc jich nebylo. KC507 je z šumového hlediska průser, tam se nedá vybrat skoro nic, dá se vybrat pár kusů, které šumí jako nevybírané KC508.
Zato rumunské BC413B /pozor, má je Denkl/ je vyslovený průser, to jsou tranzistory tak na spínání, ale ne do zesilovače.
Z tesláckých KC239F se dají vybrat taky slušné kousky.
Pozor na poměrně nízké Uce, které je u KC509 jen 20V, u KC239F je myslím 30V.
Velmi málo šumí originální japonské NEC 2SC1845, ovšem dnes už bude problém je sehnat v originálu.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Leoši a jak je to s KC149 a šum ?

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

KC149 je stejný čip jako KC509, pouze zapouzdřený v plastu, proto se liší jen v jediném údaji-povolená výkonová ztráta je u plastu nižší než u kovu.

Web

(upravil j_paseka 18. 3. 2011 12:24)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Kdyby někdo měl zájem o další zapojení korekcí, mohu poskytnout toto. Jsou to korekce SP500 firmy TEB-elektronik.
Napájené jsou +- 12V. Korekce obsahují přepínač DIRECT (pro přemostění korekcí) a přepínač pro LOUDNESS. Umožňují přepínt mezi 4 zdroji signálu. Řešené přepínačem mimo dps. Mají i výstup MONITOR - umožňují nahrávání některého ze zdrojů signálu nebo připojení dalšího zesilovače.

Schéma a DPS:

http://s4.postimg.cc/n8h4dgurd/5850_sp500_sch.jpg http://s4.postimg.cc/wrqt6xi9l/5850_sp500_dps.jpg

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Díky za DPS, jdu na to.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Pak dej echo jak to hraje.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

j_paseka-> můžeš mi prosím poslat Eagle soubory na mail, moc díky

(upravil millano 21. 3. 2011 12:15)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Já jsem včera dokreslil do dělitelné verze PCzesu ty emitorové sledovače, poslal jsem to Sinclairovi na schválení.

Edit.: Sinclair schválil, jen navrhnul upravit propojovací konektory desek z PSH na samořezné MLW.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Příspěvky [61 až 80 z 1,205]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£