Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » EZK FNL7031-aktivní výhybka pro subwoofer

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

(upravil little 12. 10. 2008 17:38)

Téma: EZK FNL7031-aktivní výhybka pro subwoofer

Zdravím. Momentálně už konečně dokončuji subwooferový modul pro dvě ARN6618ky, bohužel, jak to tak bývá, setkal jsem se s problémem. Trafo, které používám dává po usměrnění a vyfiltrování 50V, u tohoto modulu ale výrobce udává jako maximální napětí hodnotu +45V. Zdrojovou část tohoto modulu (která je také inegrována na DPS) můžete vidět na horní části obrázku. Potřeboval bych vědět, jestli vůbec (a případně i jakým způsobem) lze docílit toho, že připojené napětí (na svorku Uz) bude tento modul spolehlivě napájet. Mě napadlo akorát zvětšit odpor R25 na hodnotu 680ohmů, ale nevím, zda by se nenašlo ještě nějaké inteligentnější řešení. Předem děkuji za odpovědi.

http://img32.picoodle.com/img/img32/3/10/12/t_schemam_bef6108.jpg

(upravil Lojzek 12. 10. 2008 17:53)

Re: EZK FNL7031-aktivní výhybka pro subwoofer

strč tam zenerku a rezistor smile zenerku třeba 1N5366 smile R=2k6

Re: EZK FNL7031-aktivní výhybka pro subwoofer

Zenerka na 16V už tam je, mrkni prosím na obrázek.

(upravil Lojzek 12. 10. 2008 18:01)

Re: EZK FNL7031-aktivní výhybka pro subwoofer

no však jo strč to hned na začátek ale  rači ještě změř U než připojíš ten filtr smile myslím si že by to mělo fungovat

Re: EZK FNL7031-aktivní výhybka pro subwoofer

Už jsem to pochopil, ty mi vlastně radíš, abych ulehčil stávajícímu stabilizátoru tím, že před něj připojím ještě jeden stabilizační člen, který napětí sníží před tím, než půjde do dalšího "stabilizačního členu". Je to tak? smile

Re: EZK FNL7031-aktivní výhybka pro subwoofer

no bohužel ano smile

Re: EZK FNL7031-aktivní výhybka pro subwoofer

Njn, jenže kde bych takovou diodu (na 5W) vzal? Já tu mám akorát samý malý caparty na 0,5W, na kterých ani nepřečtu označení. Ještě, že mám ten mikroskop. smile

(upravil Lojzek 12. 10. 2008 18:37)

Re: EZK FNL7031-aktivní výhybka pro subwoofer

těžko říct... já mám téměř za rohem EZK smile aůle tak myslím si že tady nemusíš dávat tak výkonou diodu, tady spíše potřebuješ zmenšit to U  tady by stačila i ta 0.5W smile

A nebo se vakašli na celou tu větev a jak máš + Ucc tak tam strč nějaký 15V nebo 24 V stabilizátor... teda jestli se ti válí něco takového v šuplíku

(upravil sinclair 12. 10. 2008 19:47)

Re: EZK FNL7031-aktivní výhybka pro subwoofer

Úplně klidně tam těch 50V připoj. Nic se nestane. BC639 je 80V tranzistor, zbývá dost velká tezerva. Není ani třeba nic měnit, pro klid duše můžeš vyměnit ten první odpor za 680R. Pozor na jmenovité napětí elytu C15, je-li tam fyzicky elyt na 50V, je třeba jej vyměnit za 63V či 100V.

Web

Re: EZK FNL7031-aktivní výhybka pro subwoofer

Dobře, děkuju za odpověď. Právě jsem modul aktivní výhybky vyzkoušel a nefunguje, někde tam nejspíš bude chyba. Snad jí odhalím. wink

Re: EZK FNL7031-aktivní výhybka pro subwoofer

Modul jsem vlastnoručně uvedl do plně funkčního stavu. smile

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » EZK FNL7031-aktivní výhybka pro subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£