Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » ZESILOVAČE

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 37 z 37]

Re: ZESILOVAČE

už jsem měl možnost vyzkoušet gx5 ,dva kousky mám doma.na kompakty fullrange a na vrch slušný zvuk,ale na basech do 4ohm 2x15(megaton) nic moc,asi bych to přirovnal k behringeru 2500.ale myslím že pokud se nebude jednat o trvalé hraní do clipu typu techno nebo nezvládnuté disko tak to je použitelná mašina na menší akce. já osobně jsem se ale na basech vrátil na mé staré mad 800st-2ks v můstkách.

Re: ZESILOVAČE

Ahoj lidičky potřeboval bych zjistit jestli se dá zesilovač Behringer EP 2500 použít na basy.

Re: ZESILOVAČE

použít se dá uplně všechno, ale osobně bych to nedělal.

Nějaké reference na GX řady už jsou. Nikdo si za tu cenu nestěžoval, ale jak někdo poznamenal - je to zabiák téměř veškeré existující konkurence v podobě Behringeru a dalších kandidátů na levné Ampy... RMX jsou zesilovače jiné, a komu nedojde proč jsou GXka o čtvrtku až polovinu levnější než RMX, tak je hloupej.

(upravil babakus 5. 10. 2008 0:05)

Re: ZESILOVAČE

Milošku, nevím jestli si děláš prdel, ale proč se ptáš znova v jiném vláknu, když jsi měl založené svoje a tam jsem ti vysvětlil jak to s tím EP2500 je? Ty ten zesilovač a zjišťuješ jestli jsi koupil dobře, nebo ho chceš koupit a je ti zatěžko přišetřit nějakou tu tisícovku a koupit si to QSC RMX2450? Klidně si tu EP2500 kup, hraj si s ním basy, ale až ti v půlce akce odejde do křemíkového nebe, tak se nediv.

Re: ZESILOVAČE

Neviem preco by EP2500 mal odchadzat ma identicke zapojenie ako rmx2450, len je tam setrene na trafe a kondenzatoroch v zdroji. Preto ide EP2500 skor do limitu a nema taky vykon ako rmx. Dokonca koncove tranzistory maju totozny typ a vyrobcu. Neviem preco vsetci nadavaju na behringera, ved aj velke profi ozvucovacie firmy vyuzivaju par veci od neho.

Re: ZESILOVAČE

Další odborník na zesilovače, je vás tam někde víc ? A odpory, kondíky, interní konektory, kabeláž, to vše je stejné ??? Při statistice příčin poruchovosti Uliho věcí mne rozhodně řeči o "shodných konc. trandech" mohou leda pobavit.

Web

(upravil Crashpc 5. 10. 2008 8:00)

Re: ZESILOVAČE

stejný to rozhodně bejt nemůže, jinak by to stálo stejně. Jinak si stejně vyjmenoval právě ty největší ojebávky co se na tom dějou.
A zapojení taky není okopírovaný 1:1. Není to bohužel jenom o součástkách jak si někteří myslí. A to tu ještě prosím tlacháme nad nějakou bludnou informací nebo trapnym obrázkem odkrytované kastle tuším. Věřit behringeru je opravdu docela hloupost.
Takže nakonec jediné co mají stejné budou právě ty koncové tranzistory, a to je opravdu dost málo... Vypadat jako, a být okopírován, to je zásadní rozdíl. Stačí se pohrabat v prodance a dočíst se co pan Mašín o Tapcu a Behringeru píše. Všechno to tam musí být.

Re: ZESILOVAČE

Při vzpomínce na jeden model zesilovačů American Sound, kde byly trandy od Toshiby, kondy od Kendeilu, a až tak odrbnutý nebyl (demoverze smile),  akorát spodní plechy byly asi z Pekingských papíren a plošáky uchycené na bodovaných sloupkách. Tak stačilo s tím zesem trochu bouchnout při montáži do racku, krabice se poněkud pokřížila a plošák rupnul. Někdy u krajních sloupků, někdy u chladičů, někdy deska napříč. A bylo po ftákách.

Web

(upravil sinclair 5. 10. 2008 10:19)

Re: ZESILOVAČE

dzajro, ty kokote. Stáhni si zapojení RMX2450 a EP2500, jestli to umíš a porovnej. Liší se i zapojením, EP má ojebanou tepelnou ochranu i řízení větrání, stejný je jenom princip práce koncových stupňů. Dokonce ani připínací fety horní poloviny napájení nejsou stejné, stejné a stejně rychlé nejsou ani komparátory a v EP jsou daleko horší koncové tranzistory /levnější-pajcy/ než v RMX. Jinak by totiž v těch EP koncáky neodcházely.
Chytrého můžeš dělat mezi těma idiotama na blackoutu, tady ne. Tady jsou lidi, kteří ty zesy několikrát do měsíce mají v rukou /v opravě/ a víme o tom své.
Tapco J1400 je naprosto stejná sračka jako EP2500, ojebávka až na kost, akorát ta firma ještě nezní tak profláknutě jako Behringer. Jinak je to naprosto totéž. Levný zesilovač pro holoprdelníky.
A můžu tě ujistit, že "velké ovučovací firmy" v České republice si nedají Behringera do racků ani jako záložní...

Vy jste totiž na tom Slovensku úplně v prdeli - jste odkázaní na firmy jako je RH sound a podobné dacany, co vám nabízejí šrot a vy jim to tam žerete i s navijákama. Tady fakt nikdo nemůže za to, že jste hloupí a necháte se oblbnout. Stačí se podívat na konferenci blackoutu a mám obrázek jak malovaný - samé "lepší" značky - DAP Audio, American Sound, Zomax, Alphard, v lepším případě Eminence. Prostě hlupáci.

Web

Re: ZESILOVAČE

Načase, abychom jim tam poslali s osvětou nějakého Valašského Misionáře lol

Web

(upravil sinclair 5. 10. 2008 10:56)

Re: ZESILOVAČE

Jestli myslíš toho z Krhové, tak toho už si tam můžou nechat smile

Mimochodem-co za hnus jsou konce ELMUZ ? To jsou poláci?

Web

Re: ZESILOVAČE

Vono těch misionářů v Bečva Valley je víc sad.

Elmuz jsou pšonci, ale teď snad pod svým jménem prodávají i nějaké asijské OEM.

Web

Re: ZESILOVAČE

Miroslaf-tak už je Ti to jasný,jakej zes na ozvučování menších akcí ?  ( jak často budou ty akce, akolik do toho chceš vrazit ,aby to bylo rentabilní?)   Omnitronic=šmejd, Behringer=lacinej, opvrhovanej!  ??,QSC=dělají v Číně ! , Aldax=dobrý, musíš přiložit ruku k dílu ,neušetříš.
Nejsem odborník na zesy, .jen uživatel ( QSC, Aldax) (Jen jsem vyjádřil svůj názor )
dBelům zdar

Re: ZESILOVAČE

To Miroslaf: Abych se vyjádřil k tématu. Jsem absolutně nezaujatý co se týká značek zesáků. Všechno co mám jsem stavěl sám a už 5 let hraju bez poruchy. Jinak se mi na pracovní stůl pod ruce dostala celá řada všech těch značek, které tady byly jmenovány. Dýám ti pár rad aby se ti ještě hůř rozhodovalo (pokud už ses nerozhodnul).

V úvodu ses ptal na modul od EZK. Rozhodně nebrat !!!! Pan Krčmář se snaží už několik let mlátit prázdnou slámu a pořád dojí né příliš povedený budicí modul tda 7250, který je s ohledem na to jak dlouho už je na trhu (víc jak 10 let) dost zastaralý a hlavně nespolehlivý. Navíc napájecí napětí umožňuje vymačkat těch 400W co tam píše pouze v můstku.

Na stránce Aldax.cz to vypadá o poznání lépe. Já osobně bych volil tuhle cestu. Koupit hotový oživený modul, pořádný toroid, a pak počkat na další výplatu a vrazit to do filtračních kapacit. Postavíš dělo, které všechny ty měkké low costy strčí do kapsy(hlavně na basech).
Druhá varianta vlastní konstrukce se teď rýsuje v číslech A-rádia. Kraus tam postupně prezentuje moduly s budičem LME.... a ten vypadá zatím solidně. Je tam modul co dokáže 1kW za poměrně solidní prachy. Když do toho dáš nějakých 12000 a trochu času, nebudeš litovat a hlavně BUDEŠ VĚDĚT CO V TOM MÁŠ !!!!!

No a kritéria pro koupi hotového přístroje??? Pokud to není digitál (Za pár tisíc asi nebude) tak hmotnost... Na té hliníkové krabici nikdo kila přidávat nebude, protože je drahý, cuprtextit je taky lehký. Takže to co na zesiku váží je chladič a hlavně TRAFO. Takže pokud si mám vybrat mezi 11-ti kilovým a 30-ti kilovým, tak určitě vezmu ten těžší (Pokud není o 20 let starší smile )

Pak bych chtěl určitě dovnitř. Pokud tam budou dva filtráky po 10G tak to basový král asi nebude. Dobré je jak tady někdo napsal spočítat koncové tranzistory a podělit tím výkon co to má dávat. Tam kde bude vycházet 200W na pár je asi něco špatně. A hlavně at´je na těch koncových tranzistorech nasáno co jsou zač - a pokud je to nějaká šílená toshiba at´ to jde v Čr koupit. Pak není problém to v podstatě doma na koleně opravit za pár stovek.

Re: ZESILOVAČE

Hezká teorie, jenže málokterý levný zes má kastli z hliníku. Podle té hmotnostní teorie by skončil na těch polských zesilovačích, co kopírovaly Eclera... bedna z plechu 1.5mm, trafo jako prase (jak vahou, tak vzhledem) a osázené IGBT Toshiba.

Web

(upravil Jawis 6. 10. 2008 11:44)

Re: ZESILOVAČE

To Sendy: No asi jsi to nedočetl do konce. Ta krabice se musí otevřít!!!!  Ale ať každý dělá jak umí.

P.S. Ono je jednoduché vytáhnout jednu větu z příspěvku a stavět na tom.......

Re: ZESILOVAČE

No a co ? Ten Polák vypadá zevnitř líp než průměrný Číňan.

Web

Příspěvky [21 až 37 z 37]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » PA a zvukařina » ZESILOVAČE

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£