(upravil KomarD-Jeay 13. 8. 2008 2:17)

Re: Zástavba místo zadních sedaček

Nechcem kazit zabavu, ale ozaj 4x10" 252C dost pravdepodobne neprehra 1x15" Sonic 15. Mozno zvukom a rychlostou basov; objemom, silou a hlasitostou nie. Treba vziat do uvahy dolezity ukazovatel - Vd. Plocha 4x10" je 1412cm2, 1*15" ma 830cm2, avsak Xmax 252C je +-5mm, Sonic15 ma +-25mm, teda Vd vyjde 1410cm3 vs. 4150cm3 u Sonic15.
Taktiez netreba zabudat, ze SP-252C nema 93dB/W.

Priame porovnanie 10" som mal JBL GT4-10 vs. 252C. Pri malej hlasitosti ma 252C trochu navrch (vyssia citlivost), staci to vsak ohulit viac (vychylka membrany nad cca 4-5mm) a JBL ho schova do vrecka v kazdom smere.

Re: Zástavba místo zadních sedaček

Komáre nemáš pravdu. Když už nic, tak mi zkus vysvětlit, k čemu tam bude těch 5cm výchylky dobrých? Na infrazvuky při plným kotli? Já ti na oplátku vysvětlím, proč je dobré mít čtyři desítky místo jedné patnáctky.
A 252C má daleko víc, než +/-5mm, nezapomeň, že je to car subwoofer. Mým hrubým odhadem z několika instalovaných je to okolo +/-9mm. Nejméně. Ten závěs je sice hnus fialovej, to je fakt, ale ty polyuretanové vlny jsou tam dvě, docela hluboké + volná středička.
Pět milimetrů...neblbni, to už by myslím ty ARNka uměly víc...

Web

Re: Zástavba místo zadních sedaček

252c má 92-93dB/W/m určite, a výchyľku určite vyššiu ako 5mm smile

Web

Re: Zástavba místo zadních sedaček

Tak potom ma Pegass nejaky divny Monacor 252C, lebo ten ozaj neprehra ani konkurencny 10". S 252C som mal skusenost aj osobne, dobre to trieskalo s 2kusmi v uzavretej bedni, cca 2x25L. Tiez to vsak extra nevychylkovalo. Ak ma 92-93dB/W, kolko ma potom to JBL GT4, ked papierovo ma 90dB/2,83V? (Re asi 3,6Ohm) Pritom pisem, ze hrali na rovnakom zosiku (SPV100), JBL dalo basov viac.

(upravil redyuri 13. 8. 2008 9:48)

Re: Zástavba místo zadních sedaček

no 2 kusy v 2X25L bedni basovať nebudú smile

Web

Re: Zástavba místo zadních sedaček

co tak Monacor ?

monacor.cz/sk

Re: Zástavba místo zadních sedaček

Taky myslím, že do 9-10mm rozkmitu bude cívka stále celá v mezeře, víc už ale silně pochybuju, taky by se už krátila Xdam.
2x 25l bych řek, že je normální budka pro dva kusy, kór teď když se 252C modifikoval.

Re: Zástavba místo zadních sedaček

na 252C dvojnásobok. do spoločného objemu azda 80L by aj stačilo

Web

Re: Zástavba místo zadních sedaček

Kurnik, zajímavý theard. Mám k tomu jen takovou malou poznámku. Nedávno jsem dostavil bedny, v každé s 2x10" Tonsil ( papírově slabší než 252C ) seriově. Čili po zapojení těch 2 beden paralelně k sobě dostanu onu kombinaci seriově-paralelní, na 4 Ohmy. Citlivostí ani max. vykonem se ty repraky nemůžou rovnat, ale i s těmi 4 tonsily to byla basová euforie...  Určitě kdyby mi to místo v autě dovolilo, zůstaly by tam. Nebylo tomu co vytknout. Bas krásně úderný, tvrdý.. ( libuju si v uzavřených ozvučnicích )  Jistě kdyby se do auta nacpalo nějaké PAčko, byl by ten zvuk jiný. Ale ty 4x10" dokáží zvuku hodně přidat. Opravdu doporučuji. A v porovnání s 15", měl jsem tam pouze ze srandy danou Emi Kappa 15 LF Pro, bušilo to dobře, ale pro vlastní poslech (v případě dosti místa) bych volil kombinaci 4x10"...