Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » 8 kusu EM 15 Bass

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 26 z 26]

Re: 8 kusu EM 15 Bass

Nejlepší je oboje si poslechnout, ja nevím, jaký zvuk máš rád. EM15Bass se chová částečně jako jednoduchá pásmová propust a částečne jako krátká horna, ta je však laděná někde kolem 200-250 Hz, což je trochu mimo to, co od subbasu požaduješ. Citlivost je dobrá, ale hlavní potencial má kolem 70 - 100 Hz, jestě 60 Hz "zatlačí", ale nečekej od ní ohromné tlaky pod 50 Hz, na to dělaná není. Celkově je bas takový tvrdý, rychlý, jakoby s dobrou impulzní odezvou a dobrým přenosem tranzient,  nejnižší spodky ale chybí. To je subjektivní hodnoceni.

Jestli máš rád dostatečný objem nižších basů, třeba ti bude vyhovovat obyčejná bassreflexová konstrukce nebo kramperovky nebo MT18Sub (říkají jim hornflex), to je podobné. Dost nižších basů poskytne např. i SB118 od L-acoustics, ta hraje jakoby měkce, hluboko a přitom ještě dynamicky.

Pro velký akustický tlak je možná vhodné to, co ti radí crash, nebo super scooper.

Konstrukcí je mnoho.

A kde má být podle tebe akustický tlak co největší? Na kterých frekvencích, v kterém pásmu? Máš nezvyklé požadavky, většina zvukařů chce od basovek i jiné věci než jenom "tlak", jak uvádíš ty...

Všechno je to o sujektivním hodnocen z čeho je jeden nadšený, z toho je druhý přinejmenším rozpačitý. Nejlepší je slyšet co nejvíce basových reproboxů a pak se sám rozhodnout, na základě vlastních zkušeností a vlastního poslechu, to, co ti někdo nakecá na internetovém anonymním fóru je až druhotné, takže i mě ber s rezervou, co ty víš, co jsem zač. Nevíš.

Hadex neznám, ale koncepce 2*15" + 2" je moje oblíbená, může hrát dost a zároveň príjemně. Pieza také moc neznám, slyšel jsem jenom ty od dexonu, nevyplatí se snad ani vzhledem k nízké prodejní ceně. Hodí se spíše k hobby použití než k nazvučení stadionu.

Crash: a ty chceš porovnávat 8 ks EM15bass se 2 ks 1850 horen? Ekvivalent jsou spíše 4 EM15 a 2 horny s 1850, ne?

Re: 8 kusu EM 15 Bass

Já nechci vůbec nic. Jen to, že s těmahle hornama už se slušnej (slušně nízkej) bas zahrát dá, ale dvě proti osmi toho samozřejmě moc nezmůžou, SPL by bylo menší. U EM15 větší, ale za jakou cenu..... Tak bych volil kompromis. dvě 186ky na stranu smile

Re: 8 kusu EM 15 Bass

ok, dvě na stranu už jsou v pořádku, jedna je málo. souhlasím smile  ano, opravdu chodí víc odspodu, ale třeba právě toto dominikreichel nechce nebo nepotřebuje, to se můžem jenom dohadovat, ja usuzuji, že swing, jazz ani country s tim zvučit nechce, převážně to bude nějáký bigbít nebo elektronika (co říkáš, Dominiku?), tam se podobné konstrukce uplatní. On mluví jenom o největším tlaku, ne o tom, že to musí zahrát úplné spodky...

Re: 8 kusu EM 15 Bass

No moulo, napsal jsi to vcelku dobře až na ten závěr. Já jsem měl možnost nedávno přímého srovnání krátké horny s bassreflexem a jednoznačně můžu říct, že bez těch spodků to opravdu není ono. Na druhou stranu musím říct, že zvuk z těch malých šneků je pro živé hraní líbivější i když jsou o oktávu výš. Můj závěr je jednoznačný: vybodni se na 8ks EM 15. Chceš to na stadion, nevyhneš se velkým hornám pokud to má za něco stát.

(upravil dominikreichel 11. 8. 2008 16:41)

Re: 8 kusu EM 15 Bass

chtel bych tim zvucit cokoliv, od DJs, rock az po.... proste cokoliv..a je pravda,ze hodne lidi nema rado zrovna preduneny zvuk,ale z vlastni zkusenosti muzu rict,ze kdyz se tem lidem trepou vnitrnosti,tak je to zveda ze zidle..ja taky nepotrebuju nejake extra basy, chtel bych mit do budoucna kvalitni aparat s kterym bych mohl zvucit cokoliv..a rozhodl jsem se zacit prave tema subama,protoze je to podle me financne nejnarocnejsi, nebo jedna z nejnarocnejsich casti aparatu.

a k tomu poslechu co nejvice subu, nemam moznosti to poslechnout..na koncertech maji vetsinou porad to same a i kdyz maji neco jineho, tak toho maji stejne kvanta a ja vim hovinko jak budou hrat treba dva, nebo ctyri kousky.

jinak diky vsem za rady

Re: 8 kusu EM 15 Bass

tak mi to nedá a musím se taky připojit, na uši mi pro univerzálnější použití vždy seděly klony 18 od megatonu nebo krampery a to po 2ks na stranu, jak to používají někteří mí kolegové. já osobně dělám trochu méně rámusící akce, ale ac-dc musí taky občas zadunět a poté co jsem poslechl několik různých systémů tak jsem koupil na stranu po 1ks bandpass mt osazen 2x15 rcf, je to dobře kopající bas. zkus taky chvíli chodit a poslouchat na co se kde hraje a taky si všímej koncáků, ono 1000w od qsc není stejných jako 1000w od omni nebo american při stejných repro. jinak 8 kusů em 15 bass se dá equalizerem taky dohonit níž ale ne o moc, záleží na výchylce a kvalitě limiteru před koncákama.

Příspěvky [21 až 26 z 26]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » PA a zvukařina » 8 kusu EM 15 Bass

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£