Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Uprava ATX zdroja

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil Wili 16. 7. 2008 19:07)

Téma: Uprava ATX zdroja

Je mozne upravit napatie ATX zdroja z PC tak aby sa dal pouzit na napajanie nejakeho zosilnovaca ? myslim tym ci by sa nejakym sposobom z neho dalo dostat symetricke napatie okolo 2x30V a viac...Ak ano, ako ?

Re: Uprava ATX zdroja

nie, jedine ze vymenis trafak, upravis delice, snimanie napatia atd, na to sa vykasli, kup si trafak normalny

Re: Uprava ATX zdroja

Keby sa to aj niekomu podarilo, fajne by to rušilo... Asi.

Web

(upravil Wili 17. 7. 2008 14:49)

Re: Uprava ATX zdroja

no to trafko na ferit navinute by som previl, ale ako upravit delice napatia a snimanie napatia ? a este by asi bolo potrebne previt tu tlmivku na vystupe nie? kolko zavitov a kde to by problem nemal byt, to by som proste vypocital kolko ich tam bolo pred tym a kolko navit potom to je lahke, len jediny problem s ktorym neviem rady su tie delice a snimanie napatia...ked som pozeral na ten zdroj tak len priamo vystup z trafaku  je napojeny na tie diody zdvojene co su na chladici a potom z vystupu priamo cez tlmivku von. Tie diody su tam myslim ze na 15-30A ale neviem na ake napatie a preto potrebujem poradit co tam dat namiesto toho a ako urobit to snimanie aby nezapinali ochrany a podobne...chcel by som aby vystup mal tak 2x35V  IO su tam LM339 a TL494.

Inak normal zdroj proste nechcem, ak by som robil normalny seriozny zosik jasne ze dam normalne trafo ale chcem sa trosku pohrat a poexperimentovat so spinacim zdrojom...

Re: Uprava ATX zdroja

http://home.zcu.cz/~ronesova/index.php? … bastl/smps  tu máš zapojenia spínaných zdrojov. Spätná väzba je z niektorej vetvy natiahnutá deličom cez optočlen na primár. Zmenou pomeru odporov v deliči upravíš výstupné napätie. Bez previnutia trafáka sa nesnaž žmýchať z neho nejaké iné napätie. Ochrany a podobné veci v týchto zdrojoch nemám naštudované, takže Ti bohužiaľ viac nepomôžem. IMHO to bude rušiť jak šľak...

Web

Re: Uprava ATX zdroja

Docela rozsáhlý článek o úpravě PC zdroje vyšel v PE, nevím ale jestli to bylo 2006 nebo 2007.

Web

(upravil Milan_F 17. 7. 2008 18:58)

Re: Uprava ATX zdroja

Bylo to přesně v 9 a 10/2003 . Tady je taky stránka s úpravou AT zdroje a dole jsou odkazy na onen článek z PEAR. http://rc.xf.cz/uprava_pc_zdroje.html

Re: Uprava ATX zdroja

No vidíš to, kurva to letí...:-)

Web

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Uprava ATX zdroja

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£