Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Poslech blízko reproduktoru

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Poslech blízko reproduktoru

http://img37.picoodle.com/img/img37/4/6/25/f_poslechvblzm_663fe31.jpg

Z mého pohledu a zkušenosti je tato varianta perfektní pro vytvoření  prostorového vjemu. Navíc není nutno reproduktory tolik výkonově zatěžovat a proto na nich vzniká i menší zkreslení. Méně se uplatňují i vlastnosti poslechového prostoru.

Proti je určitě fakt, že tohoto vjemu si užije jen jeden posluchač.

Jistě nic co byste nevěděli , ale pokud máte k tématu nějaký postřeh ,podělte se prosím o něj. Děkuji.

Web

Re: Poslech blízko reproduktoru

frekvence o vlnové délce delší než vdálenost posluchače budou hůře slyšitelné - basy fuč?

Re: Poslech blízko reproduktoru

Neni pro takovyhle extremni pripad vhodnejsi koupit sluchatka?

Mel jsem vzdycky dojem, ze reprobedny jsou pro nazvuceni prostoru, nebo alespon posluchacstva, ne abych mezi ne strkal hlavu... Jinak satelity pro nearfield poslech je celkem normalni vec.

Re: Poslech blízko reproduktoru

OT: co je to červený pod posluchačem? to ho nějaký repráky řezaly do uší až ho nakonec přeřízly nebo je to koberec? smile

Web

(upravil elipsa 26. 6. 2008 11:43)

Re: Poslech blízko reproduktoru

Crashpc- Ty deskové ozvučnice nebrat k tématu, ale pro mne jsou asi to nejlepší - není zaduněnost a to prospěje čistotě zvuku. Kmitočty pod 100Hz ale chybí.Při přibližně této velikosti desky je pokles na ucho znatelný pod 400Hz a do 200Hz přijatelný. Naopak,čím dám své ucho blíže k reproduktoru, tím lepší pocit z nižších frekvencí. Nebo zvětšovat plochu desky. To má však své meze.  smile

Michal-sluchátka jsou nekompromisně nejdetalnější . O tom není žádná. Ale kolik je nahrávek pro ně dělaných?  To mne napadá ještě ke Crashpovi-co vzdálenost od sluchátka a pocit basů?

Web

Re: Poslech blízko reproduktoru

tam pracuji jevy ktere to tak trochu vyrovnaji - treba to ze zakreji ucho a udelaj tak komoru mezi sluchatkem a uchem. jako treba basy v aute...

Re: Poslech blízko reproduktoru

elipsa: Jestli se ti nelibi poslech na sluchatkach tak, jak to je, zkus nejakej crossfeed. Staci neco pasivniho, jako tohle: http://www.headwize.com/projects/meier2_prj.htm Ja jsem s tim spokojenej, spoustu nahravek to udela mnohem poslouchatelnejsi.

Re: Poslech blízko reproduktoru

MaBat- Dík za tip. Jde mi spíše o ty sluchátka na uších a oddělení od okolního prostoru ,což je někdy nepříjemné. Někdy přesně naopak.  smile  Jinak sleduji tvou snahu o sub k širokopásmu. Také mne to zajímá. Ale ještě jsem nikdy a nikde neslyšel dobrý sub.

Web

Re: Poslech blízko reproduktoru

Sluchatka jedine otevreny smile

Re: Poslech blízko reproduktoru

Já jsem uzavřený a špičkově hrající ještě neslyšel.

Web

Re: Poslech blízko reproduktoru

to proto že jsou drahý jak sviňa

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Poslech blízko reproduktoru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£